Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Gorąco zachęcamy 3-6 - latków do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK prowadzonej przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

Od dnia 16 października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim trwa wystawa „Zwierzęta naszych okolic” autorstwa pracowników „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie. Na wystawie można podziwiać fotografie rysia euroazjatyckiego i żubra oraz ptactwa: rybitwy rzecznej, łabędzia krzykliwego, orła bielika, puchacza, czapli siwej, biegusa zmiennego, krwawodzioba, kulika mniejszego, gągoła krzykliwego, żurawia, cyranki, perkoza dwuczubego, jemiołuszki zwyczajnej, kolonii szpaków i kaczek (różnych gatunkowo), sikory bogatki i jaskółki dymówki.

W dn. 13. października 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy wzięli na warsztat powieść Marii Nurowskiej pt. „Zabójca”.

Dobiegła końca wystawa malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej pt. „Moje inspiracje”, która była prezentowana w galerii pałacowej od dn. 14. września 2020 r. Obrazy artystka wykonała poprzez naprzemienne nakładanie farb i żywicy, odkrywając w ten sposób nowe barwy i formy.

W dn. 7. października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne zajęcia na temat jesieni. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim najpierw wysłuchały wiersza Celiny Zubrzyckiej pt. „Jesień”, który przeczytała bibliotekarka, Patrycja Maciąg, a potem przystąpiły do zabawy w odgadywanie losowanych darów jesieni.

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu drawskiego w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szkolenie zatytułowane „Newsletter w bibliotece- najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza” odbyło się tym razem w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

23 września odbyło się szkolenie „Hipster w bibliotece – instrukcja obsługi dla bibliotekarzy”. Szkolenie zorganizowane przez drawską bibliotekę odbyło się w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Odbiorcami szkolenia byli bibliotekarze gminnych bibliotek publicznych z terenu powiatu drawskiego oraz bibliotekarze szkolni. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pana Karola Majchrzaka z firmy Good Books.

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 57
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek