Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dnia 28 października grupa „Przyjaciół” zakończyła śledztwo, rozwikłując zagadkę kryminalną z ulicy Nadrzecznej. Młodzież z kaliskiego liceum wcieliła się w rolę śledczych i dzielnie poradziła sobie z zadaniem. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w śledztwo, które do łatwych nie należało.

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o 13 nowych, planszowych gier edukacyjnych, w tym również kilka znanych wszystkim klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES, o łącznej wartości 1500 zł.

W mroźny jesienny poranek  w dniu 7.10.2022 r. do biblioteki przybyły dzieci z grupy „Pinokio”, z Przedszkola  Miejskiego ”Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Dzieci  wysłuchały wiersza  Jana Brzechwy pt: Na straganie”.

W pochmurny, jesienny poranek do biblioteki przybyły „Krasnale” z Przedszkola  Miejskiego ”Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Dzieci  wysłuchały bajeczki o „Jesieni”, która opowiadała o pięknej kolorowej porze roku.

Dnia 6 października Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim świętowała NOC BIBLIOTEK, której tegoroczne hasło brzmiało „To musi się powieść”. Z tej okazji, w godzinach wieczornych wrota pałacu były otwarte dla miłośników zagadek kryminalnych. Przybyli uczestnicy w mrocznych okolicznościach przystąpili do udziału w grze detektywistycznej „Kryminauci” inspirowanej autentycznymi procedurami i dokumentami wykorzystywanymi w procesie śledczym.

W dn. 5 października 2022 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa „Myszki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Bibliotekarka zajęcia rozpoczęła zagadkami o jesieni  oraz wierszem „Jesienny spacer”, na podstawie którego wykonano kolejne ćwiczenia.

Kolejne DKK za nami. Tym razem, dn. 30 września 2022 r., pochyliłyśmy się nad powieścią obyczajową autorstwa Tess Gerritsen pt. „Igrając z ogniem”. Zastanawiałyśmy się, jaki ogień autorka miała na myśli nadając powieści taki tytuł. I choć na stronach powieści dalej tłumaczy, że chodzi o ogień krematoryjny, to w powieści dostrzegłyśmy także niegasnący ogień miłości.

W dn. 30 września 2022 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Romualdy Bożek-Makówki. Wystawa odsłonięta pod tytułem „Moje misz-masz” jest zbiorem dzieł powstałych w latach 1989-2022.

W dn. 1. września 2022 r.  w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskiem odbyło się Narodowe Czytanie. Była to już XI edycja Narodowego Czytania, które każdorazowo odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku, Pan Andrzej Duda Prezydent RP, z okazji zaszczytnego jubileuszu dwusetnej rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza ogłosił „Ballady i romanse” tematem Narodowego Czytania 2022.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 66

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek