Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniu 26.03.2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbył się wykład „Skamieniałości z eratyków - świadkowie historii Ziemi”, który poprowadził dr inż. arch. Przemysław Sztajner – pracownik naukowy Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jak ocenić wiarygodność informacji znalezionej w Internecie? Jak rozpoznać informację fałszywą (tzw. fake news?) Jak korzystać z sieci bardziej świadomie i rozsądnie? Już 27.03.2019 r. o godz. 1600. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza dorosłych mieszkańców naszego miasta do udziału w warsztacie organizowanym w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”.

Wieczorem, w dn. 12. marca 2019 r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera leśnika, kaliskiego blogera i pasjonata lokalnej historii, dr Zbigniew Mieczkowski przybył do Kalisza Pomorskiego, by spotkać się z czytelnikami i promować swą najnowszą książkę pt. Łączy nas Drawa: monografia rzeki.

W dn. 11. marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim poświęcone lasom tropikalnym.

O zmierzchu, w dn. 8 marca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Stąporek pt. „Cała ja”. Obrazy prezentowane na wystawie ukazują różnorodną tematykę. Z tego właśnie powodu, iż Artystkę inspiruje przestrzeń i natura, obrazy ukazują zarówno żywe zwierzęta, przedmioty, przestrzenie i akty. Z obrazów przebijają wspomnienia lat dziecięcych, które odsyłają widza do zapamiętanej rzeczywistości, przesiąkniętej autentycznością i nostalgią. Obrazy powstawały w różnych czasookresach i stanowią początek różnorodnych cyklów, które w przyszłości stanowić będą osobne wystawy tematyczne.

„PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

 Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim

zaprasza uczniów   ze szkół  podstawowych i gimnazjalnych
do   udziału w  51. Regionalnym Turnieju Recytatorskim

„Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.

 

Eliminacje gminne odbędą się  25 kwietnia  2019 r.  godz. 9.00

w Ośrodku Kultury w  Kaliszu Pomorskim.

 Wszelkich dodatkowych informacji udziela Biblioteka Publiczna
w Kaliszu Pomorskim (tel. 94 361 7805)


Serdecznie zapraszamy.

REGULAMIN

W dn. 26 lutego 2019 r. grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, w treści których omawiany był wszechświat. W temat zajęć dzieci wprowadziło opowiadanie pt. „Kosmos jest pusty!” zaczerpnięte ze zbioru opowiadań Christiana Drellera pt. „Czy słonie boją się myszy: historyjki dla ciekawskich dzieci” opublikowanego nakładem Wydawnictwa „Prószyński i S-ka” w 2014 r.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w multimedialnym projekcie Kultura Na Widoku promującym dostęp do tysiąca ebooków, audiobooków, filmów, spektakli teatralnych i innych utworów.

W dn. 19. lutego 2019 r.  w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia, których tematem przewodnim były gwiazdy i planety oraz ich obecność w literaturze dla dzieci i młodzieży. Spotkanie rozpoczęliśmy od niezwykłej opowieści o Skrzacie Guziku (Lewitan J.: Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach. Moskwa:  Raduga, 1988), którą odczytała bibliotekarka, Małgorzata Dziadek.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 43
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek