Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Środa (dn. 3.04.2019 r.) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim była dniem zwierząt. Przybyłe na spotkanie dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Pięciopsiaczki” autorstwa Wandy Chotomskiej.

W dn. 2. kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się pierwsze spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Było to spotkanie organizacyjne, na którym określiłyśmy zasady, jakimi będziemy się kierować uczestnicząc w spotkaniach klubu.

W dn. 30 marca 2019 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim powitaliśmy Romualda Wiśniewskiego, artystę rzeźbiarza, którego obecne zainteresowania koncentrują się na rzeźbieniu w brązie, glinie lub wosku. Artysta ukończył Wydział Rzeźby na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Posiada własną pracownię rzeźbiarską specjalizującą się w wykonywaniu odlewów metodą na wosk tracony, dzięki czemu tworzy pomniki, rzeźby, tablice i statuetki w brązie.

W  piątek 28 marca 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbył się finał  gminnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „CZTERY PORY ROKU”.

W dniu 27 marca w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia multimedialne, przeprowadzone w ramach corocznej akcji „Tydzień z Internetem”. W spotkaniu brali udział uczestnicy kursu komputerowego dla seniorów oraz czytelnicy na co dzień odwiedzający bibliotekę.

W dn. 27 marca 2019 r. kaliską książnicę odwiedzili uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Pomierzynie. Bibliotekarka oprowadziła dzieci po bibliotece, omawiając rodzaje zbiorów i zasady ich wypożyczania. Po tym krótkim wprowadzeniu uczniowie przystąpili do zajęć edukacyjnych, podczas których mogły odwoływać się do swojej wyobraźni.

W dniu 26.03.2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbył się wykład „Skamieniałości z eratyków - świadkowie historii Ziemi”, który poprowadził dr inż. arch. Przemysław Sztajner – pracownik naukowy Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.

Jak ocenić wiarygodność informacji znalezionej w Internecie? Jak rozpoznać informację fałszywą (tzw. fake news?) Jak korzystać z sieci bardziej świadomie i rozsądnie? Już 27.03.2019 r. o godz. 1600. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza dorosłych mieszkańców naszego miasta do udziału w warsztacie organizowanym w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”.

Wieczorem, w dn. 12. marca 2019 r., na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i Krzysztofa Wiśniewskiego, inżyniera leśnika, kaliskiego blogera i pasjonata lokalnej historii, dr Zbigniew Mieczkowski przybył do Kalisza Pomorskiego, by spotkać się z czytelnikami i promować swą najnowszą książkę pt. Łączy nas Drawa: monografia rzeki.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 44
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek