Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Maj dedykowany został bibliotekom. W maju corocznie uroczyście obchodzony jest tydzień bibliotek oraz dzień – święto bibliotekarzy i pracowników kultury. Jednak naszym zdaniem maj jest przede wszystkim miesiącem czytelników. Dlatego staramy się, by w maju na czytelników czekało wiele atrakcji.

W dn. 15 maja, w ramach odbywającego się w całej Polsce Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z Anną Uszyńską, przedstawicielką Wydawnictwa MODO, oficyny, która wydaje i dystrybuuje na polski rynek książki o ciekawskim George’u.

W dniu 14 maja 2018 r. w kaliskim pałacu odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Tomaszem Kuchto, autorem licznych artykułów i publikacji, dotyczących historii ziemi drawskiej.

W dn. 11 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne, które inspirowane były opowiadaniem Joanny Berent i Anety Ryfczyńskiej pt. „Dziewczynki kontra chłopcy”.

W dn. 10 maja 2018 r., w ramach Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim gościliśmy dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola „Bajkolandia”. Temat zajęć był wielce interesujący, wszak dotyczył małych, niepozornych owadów, które pełnią ogromną rolę w ekosystemie – pszczół.

Z okazji Tygodnia Bibliotek, w dn. 9 maja, przygotowaliśmy zajęcia czytelnicze, na które licznie przybyła grupa „Myszki” z Przedszkola „Bajkolandia”. Zajęcia inspirowane były lekturą Rogera Hargreovesa pt. „Pan Bystrzak”.

W dniu 11 maja 2018r.  w Galerii w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się  wernisaż wystawy Doroty Izdebskiej, mieszkanki gminy Kalisz Pomorski, animatorki kultury oraz terapeutki  w Dziennym Domu „Senior+”.

W dn. 2 maja 2018 r., w przeddzień Tygodnia Bibliotek, Patrycja Maciąg, pracownik działu opracowania i gromadzenia zbiorów, wprowadziła dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa 0A i 0B) Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim w zagadnienie książek. Wyjaśniła, czym jest książka i jak należy się z nią obchodzić. Wskazała także na różnice między książką, a czasopismem, oraz biblioteką, a księgarnią.

W dn. 27 kwietnia 2018 r. Pałac w Kaliszu Pomorskim, a w nim i naszą bibliotekę, odwiedziły dzieci z grupy „Gumisie” Przedszkola w Pomierzynie. Małgorzata Dziadek, opiekunka książek dla najmłodszych, oprowadziła dzieci po Pałacu opowiadając jego długą historię.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 38
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek