Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim przedstawia Multimedialną Mapę Kalisza Pomorskiego dostępną na stronie Biblioteki w zakładce Plan Miasta lub pod linkiem http://www.kalisz-pom.pl/unity/ Wraz z wersją współczesną mapy prezentujemy również jej wersje historyczną, która ukazuje nasze miasto przed rokiem 1945. Zamierzamy systematycznie rozwijać aplikację dodając do niej nowe lokalizacje, treści i materiały multimedialne.

Najlepsze kawałki po polsku od czasu "Bogurodzicy” - taką recenzję "Zoomu najbliższego świata" napisał znany publicysta – Robert Mazurek. W książce, która jest antologią dziennikarskich tekstów "Kontrastu", teraz dostępne są niemal wszystkie perełki!

Po raz pierwszy w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim dostępny magazyn żydowski "Chidusz", a w nim recenzja osobistego dziennika Heńka Fogla z czasów getta łódzkiego w dzielnicy Litzmannstadt i przejmująca litania do chleba, mięsa i cukru.

W dn. 28 stycznia 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim klubowiczki omawiały powieść Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Już na samym początku spotkania klubowiczki wyjaśniły, iż znając wcześniejsze dzieła autorki spodziewały się trudniejszej lektury, bardziej zawiłej i wymagającej. Tymczasem warsztatowy utwór jawił się nam jako lekki thriller z kryminalną intrygą, w którym pisarka jawnie demonstruje swe poglądy na życie w symbiozie z naturą. Pomimo faktu, iż Tokarczuk podejmuje mocny temat w obronie zwierząt, to jednak utwór dla czytelnika stanowi lekturę lekką, a nawet przyjemną. Powieść to ważny głos w obronie natury, próba zwrócenia uwagi na dbałość o środowisko i poszanowanie praw zwierząt. Utwór jest napisany z dużą subtelnością i wyczuciem, którego – jak się wydaje – główną rolą jest uświadamianie społeczeństwa.

Z niekłamaną radością donosimy, iż „Biedroneczki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim podczas każdorazowej wycieczki do biblioteki wypożyczają książeczki. Każde dziecko wybiera sobie książeczkę, którą chciałoby przeczytać i zabiera ją do domu, by rodzic mógł ją odczytać dziecku przed snem.

Czy można spędzić dzień babci i dziadka w bibliotece? Oczywiście i zapewniamy, że będzie to dzień pełen wspomnień i refleksji. Jednocześnie nie dążyliśmy do tego, by nasze wspaniałe babcie i wyjątkowi dziadkowie w sposób szczególny się do tego dnia przygotowywali. To miała być  zwyczajna wizyta w bibliotece – po książkę, po czasopismo, płytę, albo nawet rozmowę!

Podczas święta babć, w dn. 21 stycznia 2020 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły dzieci z grupy „Pinokio” z Przedszkola Bajkolandia.  Bibliotekarki w stosownych fryzurach i chustach, ucharakteryzowane na babcie przełomu lat 70- i 80-tych, wprowadziły przedszkolaków do kawiarenki z dawnych lat.

W dn. 14 stycznia 2020 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy wykonanej przez uczestników Dziennego Domu "Senior+" w Kaliszu Pomorskim.

Informujemy, że od dnia 7 stycznia 2020 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie czynna w godz. od 9:00 do 17:00.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w roku 2019 Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim realizowała program wieloletni pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 53
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek