Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W ramach Tygodnia Bibliotek, w dn. 9. maja 2022 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim Filii Pomierzyn.

W czwartek 12.05.2022r. miała miejsce inauguracja Wypożyczalni Gier Planszowych w czytelni internetowej. Dla osób, które tego dnia odwiedziły Bibliotekę (oprócz możliwości wypożyczenia nowej gry, z pełnego jeszcze i dość szerokiego zbioru – na chwilę obecną 65 tytułów), przygotowaliśmy mnóstwo zadań i łamigłówek związanych z dostępnymi u nas grami. Najpoważniejszym zadaniem okazały się japońskie łamigłówki manualne HANAYAMA, dwaj uczestnicy poradzili sobie tylko z jedną z nich, na drugim (z sześciu) poziomie trudności, co w naszej ocenie wcale nie jest takie proste.

Już w najbliższy czwartek po południu (12.05.2022r. godz. 1600), w ramach działań kulturalnych towarzyszących ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim nastąpi otwarcie Wypożyczalni Gier Planszowych.

W dn. 3 maja 2022 r. w sali rycerskiej kaliskiego pałacu odbył się koncert pieśni patriotycznych. Na scenie wystąpili mieszkańcy naszej uroczej miejscowości, a wśród nich: Stanisława Górnik indywidualnie i z grupą wychowanków z kl. III Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, Justyna Zjawiona wraz z grupą dzieci i osób dorosłych ze świetlicy przy ul. Dworcowej w Kaliszu Pomorskim, grupa wokalna „Violki” z Białego Zdroju oraz Martyna Frańczak i Filip Wiśniewski.

Z okazji Światowego Dnia Książki, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała grę terenową „Amulet szczęścia”. Zabawa miała na celu zachęcenie społeczności lokalnej do aktywnego spędzenia czasu.

W 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji społeczno–edukacyjnej Żonkile 2022, której tematem przewodnim była miłość.

W dn. 8. kwietnia 2022 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Pani Patrycji Mróz pt. „Magia przyrody”.

W dn. 6. Kwietnia 2022 r. odwiedziłyśmy grupę przedszkolną „Gumisie” w Pomierzynie. Do dzieci przychodzimy chętnie z książeczkami i z zabawami.

W dn. 5. kwietnia 2022 r. w gronie członkiń DKK spotkałyśmy się, by porozmawiać o powieści Ludki Skrzydlewskiej pt. „Opiekunka”. Od pierwszych chwil spotkania słychać było głosy niezadowolonych czytelniczek, bo – trudno się niezgodzić – powieść słaba, choć budowana wokół całkiem interesującego wątku opieki nad sierotą. Powieść zapowiadała się jako intrygujący kryminał z nutą płomiennego romansu, tymczasem, owszem, zaczęło się od wątku kryminalnego, lecz później był już tylko gorący romans. Powieść toczyła się wolno, a im bardziej wątki się komplikowały… tym powieść jeszcze bardziej zwalniała. Stawała się coraz bardziej przewidywalna, a nasze apetyty na dobrą prozę obyczajową - niezaspokojone.

Do Świąt Wielkanocnych zostało jeszcze trochę czasu. Dn. 28.03.2022r do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zajrzały dzieci z grupy „Krasnale” uczęszczające do Przedszkola „Bajkolandia”.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 64

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek