Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dobiegła końca realizacja projektu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury  w Kaliszu Pomorskim „KALISZ POMORSKI + INICJATYWY LOKALNE 2021”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021".

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości grupa czterolatków „Pinokio” z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w spotkaniu poświęconym polskim symbolom narodowym.

Z radością donosimy, iż uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 na wykonanie zadania pod nazwą:

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.

 

W dn. 22 października 2021 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa „Motylki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Bibliotekarka zajęcia rozpoczęła wierszem „Jesienny spacer”, na podstawie którego wykonano kolejne ćwiczenia.

W dn. 19 października 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem czytelniczki na warsztat wzięły powieść Magdy Knedler pt. „Nikt ci nie uwierzy”. Spotkanie rozpoczęłyśmy od dyskusji dotyczącej tematu utworu.

Projekt „TACY BYLIŚMY JESZCZE WCZORAJ” dobiegł końca. To była bardzo ciekawa inicjatywa, w czasie której uczestnicy mieli okazję przenieść swoje zdjęcie sprzed lat do czasów dzisiejszych. Inicjatywa realizowana była przez nieformalną grupę „APARATKI”, którą tworzyły: Aneta Olszacka, Bernadetta Klimczak, Sylwia Lodzińska, Magdalena Dąbrowska i Joanna Maras

Jesień to dobry czas na spotkania z książką. Długie wieczory i deszczowa pogoda za oknem zachęca do sięgania po lekturę. Biblioteka również stara się zachęcać dzieci i dorosłych do czytania, organizując spotkania z książką dla przedszkolaków.

Dobiegła końca wystawa „Ocean”, która w dn. 1-21 września 2021 r. prezentowana była w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim. Ekspozycja odwoływała się do twórczości wybitnego polskiego pisarza gatunku hard science fiction, filozofa i futurologa, Stanisława Lema. Koncepcją wystawy była próba przedstawienia problemu spotkania w Kosmosie innej istoty niż człowiek, innego bytu, ale bytu takiego, który nie byłby ludzki, ani humanoidalny. Ekspozycja powstała na podstawie wyselekcjonowanych fragmentów powieści „Solaris”,  w której Stanisław Lem konkretyzuje ów byt jako ocean nieprzerwanie zmienny, niepojęty i nierozumiany przez jego eksploratorów. Według Lema solaryjski ocean, traktowany jako byt, czyli istnienie nieuczłowieczone, daje zdolność realizacji kontaktów innych niżli kontakty międzyludzkie, innego obcowania.

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

W dn. 4 września 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyła X odsłona Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej uroczystości był utwór Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”. Autorka w dn. 21 grudnia 2021 r. będzie obchodziła setną rocznicę śmierci.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 61
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek