Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Z niekłamaną radością informujemy, że dzisiaj, w dn. 9 listopada 2018 r., w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskim zawisło godło Polski wykonane techniką witrażu Tiffany’ego.

Jest to kolejna, dziesiąta już edycja kursu komputerowego, prowadzona w ramach programu Latarnicy Polski Cyfrowej przez Trenera Kompetencji Cyfrowych PCRS (Polska Cyfrowa Równych Szans). Zajęcia będą odbywały się w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej (ul. Wolności 31), w dni powszednie, o ustalonych wcześniej porach (zarówno rano, jak i po południu) i potrwają do czerwca przyszłego roku.

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Sleeveface w bibliotece". Prace należy przysyłać w formie elektronicznej (w formacie JPEG) wraz z wypełnionymi, dostępnymi poniżej załącznikami na adres mailowy: mediateka.kaliszpom@wp.pl do 15 stycznia 2019 r., lub dostarczyć je osobiście do czytelni internetowej.

W dn. 10 października 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Danuty Piotrowskiej pt. „Himalaje, Karakorum – Tadeusz Piotrowski” połączonej z prezentacją multimedialną o górach, o wspinaczkach wysokogórskich i o tych, którzy w górach pozostali na zawsze.

Akcja „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, którą będzie realizowała Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, nawiązuje do obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Akcja jest więc okazją do upowszechniania wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości, ale także promocją tej wyjątkowej książeczki autorstwa Cezarego Harasimowicza pt. "Mirabelka".

W dn. 12 września 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Anny Szwedko, malarki i pasjonatki fotografii. Jak twierdzi Artystka, swą twórczość uprawia amatorsko, jednak na tyle długo, by na swoim koncie odnieść już pewne sukcesy. A są nimi niewątpliwie wszystkie wystawy malarskie: w Trzebiatowie, Kołobrzegu, Drawsku Pomorskim, Połczynie-Zdroju, Świdwinie i w Gryficach, podczas których prezentowała swe prace.

Dn. 7 września 2018 r. na dziedzińcu Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyła się VII edycja Narodowego Czytania z udziałem Burmistrza Kalisza Pomorskiego Pana Michała Hypkiego. Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywała się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, co z pewnością miało znaczny wpływ na wybór literatury.

W dn. 22 sierpnia 2018 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa i grafiki mieszkanki Kalisza Pomorskiego Pani Oktawii Bogusz.

Krajowa Izba Gospodarcza w partnerstwie z Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia oraz Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddziałem Wojewódzkim w Gdańsku rozpoczęła realizację projektu pn. e-OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin w kaliskiej bibliotece, gdzie prze okazji wypożyczenia książki, nabyć można materiały promocyjne związane z Kaliszem Pomorskim.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 41
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek