Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

   Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy do udziału w akcji #KulturalnyKaliszPom, polegającej na umieszczaniu krótkich materiałów filmowych w mobilnej aplikacji TikTok i oznaczeniu ich odpowiednim #.

Pod koniec stycznia 2021 roku ruszył projekt, wspólna inicjatywa kilku bibliotek, dzięki której mieszkańcom Drawska Pomorskiego, powiatu drawskiego, a później województwa zachodniopomorskiego udostępniona została możliwość bezpłatnego korzystania z platformy dostępu do książek i audiobooków LEGIMI.

Drodzy mieszkańcy/ Szanowni Państwo!


    Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim przystąpił do realizacji działań w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021, którego celem jest zwiększenie zaangażowania ośrodków kultury w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców.

Informacja

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną związaną
z COVID-19, uprzejmie informuję, że w porozumieniu z Burmistrzem Kalisza Pomorskiego z dniem 20 marca 2021 r. zostają zawieszone do odwołania wszelkie zajęcia w świetlicach oraz Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i obsługa wypożyczeń w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.


Dyrektor M-GOK w Kaliszu Pomorskim
Małgorzata Dziadek

Dnia 18.03.2021 r. w kaliskim Pałacu odbyło się pierwsze, robocze spotkanie zorganizowane w ramach programu „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”.

W dn. 8. marca w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zorganizowano wernisaż wystawy witrażu artystycznego pt. „Kobiecość”. Temat wizerunku i/lub atrybutów kobiecych jest dość często wykorzystywany w sztuce witrażu, ale również okazał się adekwatny do obchodzonego święta kobiet.

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. Pomimo znacznej konkurencji (prawie 2,5 razy więcej wniosków, niż w latach ubiegłych) nasz projekt Kalisz Pomorski+ Inicjatywy lokalne 2021 uzyskał wysoką notę i zakwalifikowany został, wśród 50 wniosków z całej Polski, do kolejnego etapu realizacji. Całkowita kwota dofinansowania projektu wynosi 30.000 zł.

W ostatnich dniach, w kaliskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce wręczenie nagród dla zwycięzców gry miejskiej „Wspomnienia i marzenia z Kalisza Pomorskiego”, związanej z historyczną wystawą plenerową pod tym samym tytułem, prezentowaną w przestrzeni publicznej naszego miasta z okazji 76-tej Rocznicy Zdobycia Kalisza Pomorskiego. Organizatorami wystawy i gry miejskiej są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim. Wręczenie nagród ufundowanych przez współorganizatora gry Gminę Kalisz Pomorski, miało charakter indywidualny i dość kameralny, ze względu na sytuacje epidemiologiczną i potrzebę zachowania zasad sanitarnych.

Chociaż czas światowej pandemii wymusił wiele zmian, to nie zmienił tego, co oferuje książka - przyjemności z czytania, refleksji, dobrej zabawy i nauki, ale w znaczący sposób wpłynął natomiast na wzrost zainteresowania czytelników książką elektroniczną.

Jeśli czytanie (lub słuchanie) książek na urządzeniach elektronicznych sprawia Ci przyjemność to z pewnością Legimi jest usługą dla Ciebie.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 59
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek