Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniu 27.11.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne szkolenie komputerowe dla osób dorosłych, przeprowadzone w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dnia 28 listopada , w 20. rocznicę podpisania współpracy Kaltenkirchen a Kaliszem Pomorskim w naszym Pałacu odbył się wyjątkowy i pełen niezapomnianych wrażeń koncert „Jesienne wspomnienia” w wykonaniu solistów Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury pod kierunkiem trenera wokalnego Bartłomieja Michalczyka.

Z radością dzielimy się kolejną nowiną o sukcesie wokalistów z  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury  w Kaliszu Pomorskim przygotowanych przez instruktora Bartłomieja Michalczyka.

W dniu 20.11.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych, przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dn. 13 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zorganizowany został wieczorek poetycki, którego bohaterami byli młodzi poeci Zofia Burzyńska, uczenniica  w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, autorka pamiętnika poetyckiego pt.. "Kilka lat z życia" i Sebastian Rosa, autor tomiku wierszy pt. "Kroki". Spotkanie poprowadził prezes Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów", nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Reczu, poeta, autor tomów poetyckich "Po co komu poezja" oraz "Co potem", Pan Piotr Pawłowski. Akompaniował Pan Grzegorz Haciski.

W dn. 12 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Lekturą tego spotkania była powieść wcześniej poznanej powieściopisarki, Doroty Schrammek, pt. „Dom, którego nie było”.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kaliszu Pomorskim rozpoczęliśmy od II niepodległościowego zanurzenia . W południe, spod Pałacu w Kaliszu Pomorskim, „Lodołamacze” poprowadzili biało-czerwony korowód na plażę miejską. Wszyscy w znakomitych humorach, z flagami różnych rozmiarów, przypinkami i kotylionami, by właściwie zaakcentować okoliczność. Na plaży miejskiej wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Przepięknie brzmiał Mazurek Dąbrowskiego śpiewany a cappella. Przed niepodległościowym zanurzeniem przeprowadzono perfekcyjną rozgrzewkę,  której brały udział i małe morsy, i duże. Rozgrzani i w znakomitych humorach, przy tłumie obserwatorów, którzy szczelnie okrywali się od chłodu, Lodołamacze dokonali czynu zamierzonego. Nad bezpieczeństwem morsów czuwała grupa medyczna  Medical Team.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 51
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek