Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 18. czerwca 2019 r. po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkały się klubowiczki, by porozmawiać o książkach. Tym razem jako lekturę przyjęłyśmy powieść Doroty Schrammek pt. "W słońcu i we mgle". Pomimo, iż literatura kobieca dominuje na naszych spotkaniach, to każda z przeczytanych książek jest inna, niesie ze sobą nowy ładunek emocji, ciekawych przeżyć i interesujących historii.

W dn. 12 czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie dedykowane wszystkim Mamom - Mamom seniorkom, Mamom córkom i Mamom wnuczkom. Spotkanie zaszczycił Pan Janusz Garbacz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Pan Paweł Kulbacki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim. Inicjatorką spotkania była Alicja Krycka - Sumińska, radna miasta Kalisz Pomorski.

W dniach 12-13 czerwca 2019 r. zakończyła się kolejna, dziesiąta już edycja kursu komputerowego dla seniorów (55+) organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Kurs komputerowy prowadzony jest przez odpowiednio przeszkolonego Trenera Kompetencji Cyfrowych pod  patronatem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Latarnicy.pl.

Dnia 12.06.2019 r. Biblioteka Publiczna brała udział w Ogólnopolskim Święcie Wolnych Książek. Bibliotekarki uwolniły ponad 50 tytułów książek, które rozdano w parku przyBibliotece.

Dnia 06.06.2019 r. w sali rycerskiej kaliskiego pałacu odbyło się spotkanie z archeologiem regionalistą Marcinem Dziewanowskim. Tematem przewodnim wykładu było wczesnośredniowieczne osadnictwo słowiańskie na terenie dzisiejszego Kalisza Pomorskiego oraz omówienie wyników badań archeologicznych prowadzonych w naszym mieście.

We wtorek rano, dnia 04.06.2019 r., w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. W spotkaniu wzięła udział klasa III A ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wraz z wychowawcą Stanisławą Górnik. Zajęcia przeprowadzone zostały przez pracownika biblioteki.

Niektórzy zapewne powiedzą, że we współczesnych czasach nie ma już rycerzy. My wierzymy, że są. I staraliśmy się wszystkim dzieciom pokazać, jak zostać współczesnym małym rycerzem. Dlatego właśnie, w dn. 2. czerwca 2019 r. na dziedzińcu Pałacu w Kaliszu Pomorskim zorganizowaliśmy Rycerski Dzień Dziecka.

W poniedziałek rano, dnia 27.05.2019 r., w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, odbyły się pierwsze z zaplanowanej serii zajęć, w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece”. Dzieci uczestniczące w spotkaniu były bardzo zadowolone z możliwości wzięcia udziału w tak nietypowej lekcji, której założeniem była nauka poprzez zabawę.

W dn. 22 maja 2019 w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowiczki rozmawiały na temat powieści Iwony Poczopko pt. „Służąca”.

Strona: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 47
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek