Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Posiadamy książki w języku ukraińskim. Zapraszamy.


Za nami wernisaż, otwierający wystawę prac o kobietach, dla kobiet  i stworzonych przez kobiety, nasze aktywne seniorki.

W dniu 24 lutego 2022 r.  grupa trzylatków „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia”  w Kaliszu Pomorskim świętowała tłusty czwartek w bibliotece.

17 lutego 2022 r. grupa dzieci  ”Smerfy” z Przedszkola „Bajkolandia”  w Kaliszu Pomorskim odwiedziła bibliotekę. Każde spotkanie z biblioteką jest spotkaniem z książką.

Od dn. 12 lutego 2022 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim można podziwiać wystawę poświęconą pamięci prof. Władysława Bartoszewskiego. historyka, pisarza, dziennikarza, polityka, ambasadora, dyplomatę, senatora RP.

W dn. 15 lutego 2022 r. spotkałyśmy się w gronie klubowiczek, by porozmawiać o powieści Janelle Brown pt. „ Oszustka”. To smutna, do bólu przejmująca historia znajomości dwóch rodzin, które dzieli kulturowa i społeczna przepaść.

Pierwszy tydzień ferii zimowych (31.01 – 04.02.2022 r.) dzieci spędzały w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Liczba dzieci, charakter i forma niektórych zajęć została dostosowana do możliwości, którym mogliśmy sprostać w dobie panującej pandemii wirusa SARS-COV-2.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do obejrzenia jubileuszowej wystawy zorganizowanej z okazji 30-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dalej WOŚP). WOŚP organizuje i nadzoruje fundacja o charakterze filantropijnym, której statutowym celem jest wsparcie działalności na rzecz ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej. Finał WOŚP to jednodniowa akcja organizowana na początku każdego roku. Pierwszy finał zorganizowano w 1993 r. Każdorazowo finał WOŚP wiąże się ze zbiórką publiczną organizowaną przez fundację. Ze zbiórek WOŚP zakupiło i przekazało urządzenia i aparaty medyczne do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Według badań opinii publicznej fundacja od lat cieszy się największym zaufaniem wśród organizacji trzeciego sektora, instytucji państwowych i kościelnych.

Mroźny styczeń nie zachęca do opuszczania domu, zwłaszcza wieczorową porą. Uczestniczki DKK, mimo tak niesprzyjającej aury, spotkały się w murach tutejszego pałacu i spróbowały zmierzyć z literaturą biograficzną autorstwa Magdaleny Niedźwiedzkiej pt. Gdy kobiety milczały: sceny z życia George Sand. Powieść została opublikowana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2020 i bardzo szybko zyskała rozgłos. Nie oparła się także ostrej krytyce zwolenników linearnej chronologii zdarzeń.

Już po raz kolejny do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, a tym samym i do czytelników, przywędrowało Betlejemskie Światełko Pokoju.

Strona: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 65

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek