Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 13. października 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy wzięli na warsztat powieść Marii Nurowskiej pt. „Zabójca”.

Dobiegła końca wystawa malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej pt. „Moje inspiracje”, która była prezentowana w galerii pałacowej od dn. 14. września 2020 r. Obrazy artystka wykonała poprzez naprzemienne nakładanie farb i żywicy, odkrywając w ten sposób nowe barwy i formy.

W dn. 7. października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne zajęcia na temat jesieni. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim najpierw wysłuchały wiersza Celiny Zubrzyckiej pt. „Jesień”, który przeczytała bibliotekarka, Patrycja Maciąg, a potem przystąpiły do zabawy w odgadywanie losowanych darów jesieni.

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu drawskiego w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szkolenie zatytułowane „Newsletter w bibliotece- najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza” odbyło się tym razem w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

23 września odbyło się szkolenie „Hipster w bibliotece – instrukcja obsługi dla bibliotekarzy”. Szkolenie zorganizowane przez drawską bibliotekę odbyło się w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Odbiorcami szkolenia byli bibliotekarze gminnych bibliotek publicznych z terenu powiatu drawskiego oraz bibliotekarze szkolni. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pana Karola Majchrzaka z firmy Good Books.

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Dobiegła końca wystawa „Kwiaty, kwiatki i kwiatuszki”, która na przełomie sierpnia i września była prezentowana w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Twórczynią jakże zachwycającego rękodzieła jest mieszkanka gminy Kalisz Pomorski, Pani Renata Kamińska.

W dn. 14 września 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie uczestniczek DKK. Tym razem na warsztat wzięłyśmy powieść młodej, rokującej pisarki, Katarzyny Kołczewskiej, pt. „Odzyskać utracone”. Dotychczas każde spotkanie DKK rozpoczynałyśmy od zabaw, lub ćwiczeń usprawniających pamięć i koncentrację. Tym razem jednak klubowiczka, pani Wiesława Minkiewicz, przybliżyła nam ideę „Szlachetnej paczki” i wolontariatu.

Książkowe gry planszowe - rodzaje, autorzy, tematy. Co robić, aby Millenialsi i nastolatki chcieli grać w bibliotece? – takie szkolenie przygotowali organizatorzy Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, drawska biblioteka oraz trenerzy z Good Books.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 55
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek