Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, na których wielkie wrażenie wywarła Wypożyczalnia Gier Planszowych znajdująca się w kaliskiej bibliotece, otrzymaliśmy bezpłatnie zestaw siedmiu edukacyjnych, strategicznych gier planszowych, których tematyka oparta jest na motywach oraz wydarzeniach zaczerpniętych z historii Polski.

Przypominała nam się sytuacja, kiedy to Kargul i Pawlak wyjechali do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tam dowiedziawszy się, że każdy ma swojego psychoterapeutę, by z nim rozmawiać, zwierzać się i radzić,  mówi -  „To nie macie sąsiada?”

„Po wzorce jednostek sił specjalnych, które nie tylko funkcjonowały, ale i miały udane operacje specjalne na całym świecie, trzeba było sięgnąć za granicę.” („Lider w stylu GROM”, 2022. str. 13)

W dn. 20. Kwietnia 2023 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy witrażu artystycznego pt. „Witrażowy krajobraz”. Na wystawie swe prace zaprezentowały: Magdalena Bącelak (instruktor), Wiesława Minkiewicz, Halina Kancelarczyk, Janina Rocławska, Danuta Kadłubowska, Zofia Bąk, Teresa Stąporek, Joanna Girtler  i Czesława Zatorska.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim w dniu 12 kwietnia 2023 gościła panią Monikę Skikiewicz, animatorkę zabaw z Kicią Kocią. Dzisiejszego dnia pani Monika zaprezentowała dzieciom Kicię Kocię, bohaterkę książeczek Anity Głowińskiej, wydanych przez Wydaw. Media Rodzina. Kicię Kocię każde dziecko zna, ale czy zna panią Monikę?

W dn. 4.04.2023 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Renaty i Marty Kamińskich pt. „Ozdoby i stroiki wielkanocne”.

W dn. 29.03. 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, by porozmawiać nt. opowiadań Jacka Cygana zawartych w zbiorze pt. „Przeznaczenie, traf, przypadek”.

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o ponad trzydzieści nowych tytułów, są to głównie planszowe gry edukacyjne skierowane dla najmłodszych, ale również kilka znanych wszystkim, klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES.

W dn. 10.03.2023 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Joanny Lebiody pt. „Kwiaty zaklęte w kwadraty”. Na fotografiach czarno-białych Artystka uwieczniła kwiaty z własnego ogrodu.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 67

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek