Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Powróciliśmy z powiatowego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”, które odbyły się w dn. 9.05.2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim.

Z dumą prezentujemy fotografie ze spotkania z Wiesławem Drabikiem, poetą, bajkopisarzem i ilustratorem, autorem ponad dwustu książek dla dzieci. Spotkanie to odbyło się w dn. 7. maja 2019 r. i zainaugurowało Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Preselekcje do Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" w dn 6. maja 2019 r. dobiegły końca. Jury w składzie: Stanisława Gardzińska, Bartek Kowalczyk i Urszula Miłoszewska wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentować gminę Kalisz Pomorski w Drawsku Pomorskim podczas eliminacji powiatowych.

O smoku ukrytym w murach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, o działaniach Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, o atrakcjach czekających na czytelników, o bogactwie książek, o skarbach bibliotecznego akwarium i o wystawie dawnych przedmiotów życia codziennego opowiadała dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie bibliotekarka, Małgorzata Dziadek.

W dn. 25 kwietnia 2019 r. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, Pani Aneta Olszacka, w Pałacu w Kaliszu Pomorskim otworzyła wystawę Aleksandry Dery, podopiecznej Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim – Filia w Złocieńcu.

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Marcus Tullius Cicero

We wtorek, 23 kwietnia 2019 roku, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 1995 roku.

Dnia 19.04.2019 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim dołączyła do akcji społeczno - edukacyjnej „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie z okazji obchodów 76 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Zakończyło się przedświąteczne spotkanie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim z uczestnikami Dziennego Domu „Senior+”. Seniorzy skorzystali z ostatnich dni wystawy Romualda Wiśniewskiego i podziwiali prezentowane rzeźby z brązu. Spotkanie było także pretekstem do przedstawienia seniorom skróconej historii sztuki, kiedy to sztuka kojarzona była wyłącznie z rzemiosłem, a praca rzeźbiarza z mozolną pracą rzemieślniczą.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 43
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek