Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniach 23-27 sierpnia, a więc w ostatnim, pełnym tygodniu wakacji dzieci z Kalisza Pomorskiego, w wieku od 7 do 11 lat brały udział w „Zielonych wakacjach” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

Projekt "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj" nieformalnej grupy „APARATKI” jest jedną z inicjatyw, na których realizacje Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim otrzymał dofinansowanie w ramach Programu NCK "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne".

W dn. 20. lipca 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa pani Moniki Roszak pt. „Inspiracje”. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy wykonane farbami olejnymi, pogrupowane w trzech kategoriach: martwa natura, natura i kobieta.

W dn. 14. lipca 2021 r., podczas spotkania dyskusyjnego klubu książki „u Janinki”, omawiałyśmy powieść Benedicta Wellsa pt. „Koniec samotności”. Starałyśmy się określić temat główny utworu, tematy poboczne, omówiłyśmy kreacje bohaterów, czas i miejsce akcji, a także mocne i słabe strony utworu.

Cytat ten, wypowiedziany przez Kazimierza Górskiego, najwybitniejszego selekcjonera polskiej kadry w piłce nożnej, ale również autora niezliczonych powiedzonek piłkarskich, które przeszły do legendy i zakorzeniły się w języku potocznym, przypominamy z okazji wernisażu pt. „Drybling literacki, czyli słów kilka o piłce nożnej”, który odbył się w dn. 24. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. 

Dnia 23.06.2021 r. odbyły się obrady komisji projektowej w sprawie dofinansowania wniosków w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy Lokalne 2021” realizowanym w ramach  programu Narodowego Centrum Kultury „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021” ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dnia 18.06.2021 r. upłynął termin składania wniosków o dofinansowanie działań kulturalnych   w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy Lokalne 2021” realizowanym w ramach  programu „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”.

W dn. 16. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tematem przewodnim spotkania był utwór Magdaleny Tyl pt. „Wschody i zachody słońca”.

W dn. 16. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkaliśmy się z autorem, Marcinem Przewoźniakiem. Autor promował wydanie swojej książki „Grunt to Pomysł! Wynalazki, które zmieniły świat”.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych (CWPN) Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem końcówek systemu informatycznego (Terminali) znajdujących się na terenie Instytucji partnerskich. Jeden z terminali systemu Academica uruchomiony został w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 59
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek