Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 20. maja 2019 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły dzieci z przedszkola „Wesołe Nutki” w Dębsku. Bibliotekarka, Małgorzata Dziadek, przyjęła maluchy wraz z literacką małpką Franią, bohaterką książeczki o kolorach dla najmłodszych dzieci.

W dn. 18. maja 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż poświęcony pamięci Jana Pawła II. Zorganizowany został z okazji 99. rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz 5. rocznicy jego kanonizacji. Podczas wernisażu zaprezentowane zostały dwie wystawy stanowiące własność Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie: „Jan Paweł II - uśmiechnięty święty" i „Jan Paweł II - wielki czytelnik". Dopełnienie wystawy stanowiły fotografie z wizerunkami Jana Pawla II na wszelkich okresach jego życia opatrzone stosownymi podpisami, które przygotowali pracownicy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

„ … Piotr Rozmus zasługuje na to,
by czytał go cały świat!”
Sonia Draga

W dn. 13. maja 2019 r. odwiedził nas gość szczególny, wyczekiwany i upragniony, twórca serii o „Wombacie Maksymilianie” i „Stajni pod tęczą”, autor lektury szkolnej „Skrzynia Władcy Piorunów”, zapalony podróżnik i pasjonat starych komputerów – Pan Marcin Kozioł.

Dnia 08.05.2019 r. podczas Tygodnia Bibliotek odbyły się - w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim - specjalne zajęcia edukacyjne dla seniorów z wykorzystaniem robotów Photon.

W dn. 10. maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym, fotografem, podróżnikiem, pisarzem, filozofem, społecznikiem i artystą. Z Leszkiem Szczasnym mieliśmy przyjemność spotkać się już w latach poprzednich przy okazji wcześniejszych prelekcji o Turcji, Syrii, Mauretanii i o Tananii.

Powróciliśmy z powiatowego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”, które odbyły się w dn. 9.05.2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Drawsku Pomorskim.

Z dumą prezentujemy fotografie ze spotkania z Wiesławem Drabikiem, poetą, bajkopisarzem i ilustratorem, autorem ponad dwustu książek dla dzieci. Spotkanie to odbyło się w dn. 7. maja 2019 r. i zainaugurowało Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Preselekcje do Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" w dn 6. maja 2019 r. dobiegły końca. Jury w składzie: Stanisława Gardzińska, Bartek Kowalczyk i Urszula Miłoszewska wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentować gminę Kalisz Pomorski w Drawsku Pomorskim podczas eliminacji powiatowych.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 44
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek