Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

"Nie obchodzi ich czas, kiedy się spotkają i tworzą. Dla nich czas nigdy nie biegnie w kierunku zachodu słońca, ponieważ to ich serca wyznaczają kierunek. Pozwalają się komunikować, słuchając głosu z szaloną czułością. Nie mają zagubionych spojrzeń i robią co chcą. Ich zadowolenie podróżuje po przestrzeni ich pragnień. Ich siłą to aktywność i twórczość" słowa Zenona Centkowskiego w dniu wczorajszym otworzyły wernisaż pt. "Kulturowe wyprawy seniorów na trzy kontynenty" realizowany przez Dziewczyny z Domu Seniora.

"Syreny, Bogdanki, Penelopy" to tytuł magicznego  koncertu, który odbył się w Kaliskim Pałacu w dn. 25 .10.2023 r.

Fotorelacja z wystawy w Galerii Pałacowej pt. "W drewnie ukryte".

Już po raz dwunasty zorganizowano coroczną akcję o nazwie Narodowe Czytanie (w dn. 13.09.2023 r.). Jako lekturę Narodowego Czytania 2023, z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku, wybrano powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

W dn. 31 lipca 2023 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej Marcina Parzybuta pt. „Tuż za płotem”.

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o nowe, planszowe gry edukacyjne.

Gdzie indziej, jak nie w bibliotece, można się dobrze bawić podczas wakacji. Wśród atrakcji, które urozmaiciły dzieciom tegoroczne biblioteczne zajęcia znalazły się m.in. gry miejskie, w których dzieci brał czynny udział. Rozwiązywały liczne łamigłówki umysłowe, które dawały podpowiedź względem dalszych kroków po mieście, ale także musiały wykazać się niezłą kondycją fizyczną.  Wiele radości sprawiała dzieciom terenowa zabawa w podchody. Utworzono dwie grupy dzieci, które wzajemnie ze sobą konkurowały. Raz jedna grupa uciekała, a druga starała się dogonić, innym razem było na odwrót.

W dn. 3 czerwca 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Pauliną Wiśniewską. Pani Paulina na co dzień mieszka w Poznaniu, lecz z Kaliszem Pomorskim wiąże ją dom rodzinny i wspomnienia z dzieciństwa. Jest autorką prozy obyczajowej. Obecnie w swym dorobku posiada pięć powieści, w tym jeden cykl. Pierwsza jej powieść ukazała się na rynku wydawniczym w 2019 r., w latach kolejnych publikowała po dwie powieści w roku. Obecnie ma na ukończeniu kolejne dwie powieści – liczymy, że to one zwieńczą serię pt. „Cztery pory uczuć”.

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Strona: 1 2 3 4 5 ... 68

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek