Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Raczki z ''Szuwarka'' w bibliotece

Każdego roku, dn. 8 maja, bibliotekarze obchodzą swoje święto - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest to także pierwszy dzień tygodnia dedykowanego bibliotekom, bibliotekarzom i czytelnikom, podczas którego celebrujemy naszego święto i zapraszamy czytelników do uczestnictwa w wydarzeniach dla nich organizowanych.

 

Praca bibliotekarza to nie tylko, jak myślą niektórzy, przesiadywanie między zakurzonymi książkami, to także misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po piękną literaturę.

 

Prawdziwą niespodzianką dla nas, bibliotekarek i bibliotekarzy, tego dnia, była też niezapowiedziana wizyta naszych najmłodszych czytelników, dzieci ze Żłobka „Szuwarek”, z grupy „Raczki” w Kaliszu Pomorskim, które złożyły nam życzenia z okazji naszego święta i wręczyły piękną laurkę z własnoręcznymi odciskami swoich dłoni.  Dziękujemy za pamięć obiecujemy, że laurkę zachowamy na długo wkładając ją do naszej kroniki. A naszym najmilszym przesyłamy

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek