Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Raczki z ''Szuwarka'' w bibliotece

Każdego roku, dn. 8 maja, bibliotekarze obchodzą swoje święto - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest to także pierwszy dzień tygodnia dedykowanego bibliotekom, bibliotekarzom i czytelnikom, podczas którego celebrujemy naszego święto i zapraszamy czytelników do uczestnictwa w wydarzeniach dla nich organizowanych.

 

Praca bibliotekarza to nie tylko, jak myślą niektórzy, przesiadywanie między zakurzonymi książkami, to także misja, której celem jest docieranie do jak największej liczby miłośników książek, a także zachęcanie do czytania i sięgania po piękną literaturę.

 

Prawdziwą niespodzianką dla nas, bibliotekarek i bibliotekarzy, tego dnia, była też niezapowiedziana wizyta naszych najmłodszych czytelników, dzieci ze Żłobka „Szuwarek”, z grupy „Raczki” w Kaliszu Pomorskim, które złożyły nam życzenia z okazji naszego święta i wręczyły piękną laurkę z własnoręcznymi odciskami swoich dłoni.  Dziękujemy za pamięć obiecujemy, że laurkę zachowamy na długo wkładając ją do naszej kroniki. A naszym najmilszym przesyłamy

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek