Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji społeczno–edukacyjnej Żonkile 2022, której tematem przewodnim była miłość.

W dn. 8. kwietnia 2022 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Pani Patrycji Mróz pt. „Magia przyrody”.

W dn. 6. Kwietnia 2022 r. odwiedziłyśmy grupę przedszkolną „Gumisie” w Pomierzynie. Do dzieci przychodzimy chętnie z książeczkami i z zabawami.

W dn. 5. kwietnia 2022 r. w gronie członkiń DKK spotkałyśmy się, by porozmawiać o powieści Ludki Skrzydlewskiej pt. „Opiekunka”. Od pierwszych chwil spotkania słychać było głosy niezadowolonych czytelniczek, bo – trudno się niezgodzić – powieść słaba, choć budowana wokół całkiem interesującego wątku opieki nad sierotą. Powieść zapowiadała się jako intrygujący kryminał z nutą płomiennego romansu, tymczasem, owszem, zaczęło się od wątku kryminalnego, lecz później był już tylko gorący romans. Powieść toczyła się wolno, a im bardziej wątki się komplikowały… tym powieść jeszcze bardziej zwalniała. Stawała się coraz bardziej przewidywalna, a nasze apetyty na dobrą prozę obyczajową - niezaspokojone.

Do Świąt Wielkanocnych zostało jeszcze trochę czasu. Dn. 28.03.2022r do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zajrzały dzieci z grupy „Krasnale” uczęszczające do Przedszkola „Bajkolandia”.

Jak na marzec przystało zdecydowanie zajaśniało i zapachniało wiosennym klimatem. Podczas zorganizowanych zajęć w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim  nasze przedszkolaki  z grupy „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim wysłuchali wiosennego opowiadania Grażyny Wasilewicz pt.: „Pobudka”.

W wiosenny poranek 23 marca  2022 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły dzieci z Przedszkola „Bajkolandia”. Tym razem były to dzieci z grupy „Myszki”.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda powoli zaczyna ponownie budzić się do życia i już wkrótce w pełni będzie można podziwiać jej urok i piękno.

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który wszyscy czekają z  wielką niecierpliwością. W tym dniu żegnamy zimę i witamy wiosnę.

W dn. 15 marca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim czytelniczki mierzyły się z kolejnymi lekturami DKK. Wyzwanie na ten miesiąc obejmowało przygotowanie aż dwóch utworów.

Strona: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 65

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek