Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W środę , dnia 10 października 2019 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu  Pomorskim  odwiedzili  nadzwyczajni  goście. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie, wraz z opiekunami zwiedzili pałacowe wnętrza i poznali ofertę Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniu 11 października 2019 r.  Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim  odwiedziła wraz ze swoją wychowawczynią  grupa  „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia” z Kalisza Pomorskiego.

W dniach 09-10.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się pierwsze ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu  „E-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą     we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dn. 5 października 2019 r. w ramach ogólnopolskiej inicjatywy ph. „Noc Bibliotek” Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała detektywistyczną grę biblioteczną.

W dn. 1 października 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć uczestników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy – Filia w Złocieńcu wraz z instruktorem Michałem Heppnerem.

Po co są dni?

To w dniach mieści się nasze życie.

Jeden po drugim nastają

I budzą się ze snu.

To w nich ma nam być dobrze:

Gdzie żyć, jeśli nie w dniach?(…)

W piątek  27 września dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” grupa PINOKIO odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 46
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek