Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim zapraszają do udziału w "Letnim kinie plenerowym", którego pokazy odbędą się w dniach 17-19.08.2020 r. w parku miejskim przy kaliskim Pałacu (w przypadku niesprzyjającej pogody, projekcje filmów odbędą się w sali widowiskowej M-GOK, ul. Dworcowa 6). Zapraszamy !!!

17.08. godz. 20.30 - Home run
18.08. godz. 20.30 - Chłopiec z burzy
19.08. godz. 20.30 - Niedobrani
Dnia 30.07.2020 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedził o. dr Eligiusz Dymowski, franciszkanin, wykładowca teologii pastoralnej, poeta i krytyk literacki.


Do pobrania:

1. Regulamin konkursu

Film z cyklu spotkań online "Letnie Bajanie na ekranie"

 

Film z cyklu spotkań online "Letnie Bajanie na ekranie"

 

Film z cyklu spotkań online "Letnie Bajanie na ekranie"

 

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Dziś znana jest pod nazwą "Cudu nad Wisłą". Bitwa ta położyła podwaliny pod niepodległość Polski, ale także przyczyniła się do ochrony Europy Zachodniej przed czerwoną falą bolszewizmu.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 52
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek