Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 25. stycznia 2023 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Ogniem malowane”.

W dn. 12 stycznia 2023 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Rysunek. Uczestnicy warsztatów”. Tytuł wystawy zdradza wiele: autorami prac są uczestnicy zajęć plastycznych cyklicznie odbywających się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim a także uczestnicy zajęć w Drawieńskim Ośrodku Kultury. Tytuł wystawy odkrywa także technikę pracy, którą zastosowali artyści.

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o 22 nowe, planszowe gry edukacyjne, w tym również kilka znanych wszystkim klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES.

W dn. 11.01.2023 r. spotkanie dyskusyjnego klubu książki (DKK) rozpoczęłyśmy od noworocznego toastu. Złożyłyśmy sobie życzenia, a wśród nich nie zabrakło tego, byśmy w tym samym (co najmniej!) gronie spotkały się podczas życzeń w roku przyszłym.

Już od jutra (dn. 14 grudnia 2022 r.) wystawa Szopek Bożonarodzeniowych dostępna dla zwiedzających w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Ciało nie lubi takiej krzywdy. W pewnej chwili się zbuntuje. Wiele osób oddałoby cały świat, by mieć zdrowe ciało. Ciało to świątynia. Nie niszczy się świątyni.*

*K. Holden: Promyczek. Poznań, 2016. Str. 66

 

Ten piękny cytat definiuje życiową postawę głównej bohaterki powieści „Promyczek” autorstwa Kim Holden, omawianej w dn. 7 grudnia 2022 r. na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki (DKK) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 64

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek