Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 13. maja 2022 r., na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, zaprosiliśmy mieszkańców do udziału w promocji książki Michała „Micha” Heppnera pt. „Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”. Autor opowiadał, ku uciesze zebranych, o swoim dzieciństwie, swych pasjach i zamiłowaniach, pracy pedagoga, ale także przybliżał kulisy powstania tego zbioru felietonów.

W dn. 10.05.2022 r. członkinie DKK spotkały się w dżungli. Tak, tak! W dżungli. Nasza sceneria nawiązywała do treści książki „Siedem razy świat”, którą wspólnie wybrałyśmy na lekturę kolejnego spotkania. Nim jednak spotkałyśmy się, by wymienić poglądy na temat relacji z podróży, to w tę podróż „udałyśmy się” wraz z autorami: Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi.

W ramach Tygodnia Bibliotek, w dn. 9. maja 2022 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim Filii Pomierzyn.

W czwartek 12.05.2022r. miała miejsce inauguracja Wypożyczalni Gier Planszowych w czytelni internetowej. Dla osób, które tego dnia odwiedziły Bibliotekę (oprócz możliwości wypożyczenia nowej gry, z pełnego jeszcze i dość szerokiego zbioru – na chwilę obecną 65 tytułów), przygotowaliśmy mnóstwo zadań i łamigłówek związanych z dostępnymi u nas grami. Najpoważniejszym zadaniem okazały się japońskie łamigłówki manualne HANAYAMA, dwaj uczestnicy poradzili sobie tylko z jedną z nich, na drugim (z sześciu) poziomie trudności, co w naszej ocenie wcale nie jest takie proste.

Już w najbliższy czwartek po południu (12.05.2022r. godz. 1600), w ramach działań kulturalnych towarzyszących ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim nastąpi otwarcie Wypożyczalni Gier Planszowych.

W dn. 3 maja 2022 r. w sali rycerskiej kaliskiego pałacu odbył się koncert pieśni patriotycznych. Na scenie wystąpili mieszkańcy naszej uroczej miejscowości, a wśród nich: Stanisława Górnik indywidualnie i z grupą wychowanków z kl. III Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, Justyna Zjawiona wraz z grupą dzieci i osób dorosłych ze świetlicy przy ul. Dworcowej w Kaliszu Pomorskim, grupa wokalna „Violki” z Białego Zdroju oraz Martyna Frańczak i Filip Wiśniewski.

Z okazji Światowego Dnia Książki, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała grę terenową „Amulet szczęścia”. Zabawa miała na celu zachęcenie społeczności lokalnej do aktywnego spędzenia czasu.

W 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji społeczno–edukacyjnej Żonkile 2022, której tematem przewodnim była miłość.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 60
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek