Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Informujemy, iż w dn. 20 kwietnia 2019 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim nie będzie czynna.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W jaki sposób dzieci postrzegają Święta Wielkiej Nocy, jak się do nich przygotowują oraz w jaki sposób przygotowują się do nich literaccy bohaterowie dziecięcych utworów literackich poświęcone było spotkanie z dn. 11.04.2019 r. w Przedszkolu Miejskim „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 11 kwietnia 2019 r. bibliotekarki: Patrycja Maciąg i Renata Narowska odwiedziły seniorów w Dziennym Domu „Senior+” ze świątecznym przesłaniem.

Wiosna. Robi się coraz piękniej i cieplej. Możliwym staje dłuższy pobyt na łonie natury, jakiś spacer, jogging, przejażdżka rowerowa... Dlatego proponujemy Państwu bezpłatne przewodniki z turystycznymi szlakami rowerowymi.

Środa (dn. 3.04.2019 r.) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim była dniem zwierząt. Przybyłe na spotkanie dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Pięciopsiaczki” autorstwa Wandy Chotomskiej.

W dn. 2. kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się pierwsze spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Było to spotkanie organizacyjne, na którym określiłyśmy zasady, jakimi będziemy się kierować uczestnicząc w spotkaniach klubu.

W dn. 30 marca 2019 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim powitaliśmy Romualda Wiśniewskiego, artystę rzeźbiarza, którego obecne zainteresowania koncentrują się na rzeźbieniu w brązie, glinie lub wosku. Artysta ukończył Wydział Rzeźby na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Posiada własną pracownię rzeźbiarską specjalizującą się w wykonywaniu odlewów metodą na wosk tracony, dzięki czemu tworzy pomniki, rzeźby, tablice i statuetki w brązie.

W  piątek 28 marca 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbył się finał  gminnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „CZTERY PORY ROKU”.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 41
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek