Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Od dnia 16 października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim trwa wystawa „Zwierzęta naszych okolic” autorstwa pracowników „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie. Na wystawie można podziwiać fotografie rysia euroazjatyckiego i żubra oraz ptactwa: rybitwy rzecznej, łabędzia krzykliwego, orła bielika, puchacza, czapli siwej, biegusa zmiennego, krwawodzioba, kulika mniejszego, gągoła krzykliwego, żurawia, cyranki, perkoza dwuczubego, jemiołuszki zwyczajnej, kolonii szpaków i kaczek (różnych gatunkowo), sikory bogatki i jaskółki dymówki.

W dn. 13. października 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy wzięli na warsztat powieść Marii Nurowskiej pt. „Zabójca”.

Dobiegła końca wystawa malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej pt. „Moje inspiracje”, która była prezentowana w galerii pałacowej od dn. 14. września 2020 r. Obrazy artystka wykonała poprzez naprzemienne nakładanie farb i żywicy, odkrywając w ten sposób nowe barwy i formy.

W dn. 7. października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne zajęcia na temat jesieni. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim najpierw wysłuchały wiersza Celiny Zubrzyckiej pt. „Jesień”, który przeczytała bibliotekarka, Patrycja Maciąg, a potem przystąpiły do zabawy w odgadywanie losowanych darów jesieni.

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu drawskiego w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szkolenie zatytułowane „Newsletter w bibliotece- najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza” odbyło się tym razem w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

23 września odbyło się szkolenie „Hipster w bibliotece – instrukcja obsługi dla bibliotekarzy”. Szkolenie zorganizowane przez drawską bibliotekę odbyło się w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Odbiorcami szkolenia byli bibliotekarze gminnych bibliotek publicznych z terenu powiatu drawskiego oraz bibliotekarze szkolni. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pana Karola Majchrzaka z firmy Good Books.

O tym, że na jesienne zmienne pogody najlepsze jest czytanie wie każde dziecko. I dlatego właśnie z jesiennym przesłaniem płynącym z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Jesień” czekaliśmy na przedszkolaków z grupy „Pinokio” Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim w dn. 24. września 2020 r.

Ponad trzysta nazwisk w spisie uczniów, którzy uczestniczyli w ciągu dziesięciolecia w działalności licealnej grupy teatralnej Klepsydra, mówi samo za siebie. Podobnie jak ponad 120 wystawionych spektakli  i blisko 100 współorganizowanych uroczystości oraz apeli. To wszystko dokumentuje publikacja wydana na Jubileusz Klepsydry, którą autorzy: Bogumił Kurylczyk i Joanna Mączkowska zaprezentowali podczas spotkania w kaliskim Pałacu.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 53
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek