Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Z historią w tle – nowe gry strategiczne od IPN w Kaliskiej Bibliotece

Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, na których wielkie wrażenie wywarła Wypożyczalnia Gier Planszowych znajdująca się w kaliskiej bibliotece, otrzymaliśmy bezpłatnie zestaw siedmiu edukacyjnych, strategicznych gier planszowych, których tematyka oparta jest na motywach oraz wydarzeniach zaczerpniętych z historii Polski.

 

Wszystkie przekazane nam gry zostały stworzone,  a także wydane w ramach działań prowadzonych przez IPN, wśród nich znajdują się takie tytuły jak: Miś Wojtek, Niepodległa, Polskie Państwo Podziemne, Bitwa Warszawska, ORP Orzeł, Alarm dla Warszawy, Obrona Lwowa. Wszystkie pozyskane gry zostaną w najbliższym czasie włączone do zbiorów Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i udostępnione użytkownikom w bibliotecznej Wypożyczalni Gier Planszowych, do której już teraz serdecznie zapraszamy!

 

 

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek