Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Z historią w tle – nowe gry strategiczne od IPN w Kaliskiej Bibliotece

Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, na których wielkie wrażenie wywarła Wypożyczalnia Gier Planszowych znajdująca się w kaliskiej bibliotece, otrzymaliśmy bezpłatnie zestaw siedmiu edukacyjnych, strategicznych gier planszowych, których tematyka oparta jest na motywach oraz wydarzeniach zaczerpniętych z historii Polski.

 

Wszystkie przekazane nam gry zostały stworzone,  a także wydane w ramach działań prowadzonych przez IPN, wśród nich znajdują się takie tytuły jak: Miś Wojtek, Niepodległa, Polskie Państwo Podziemne, Bitwa Warszawska, ORP Orzeł, Alarm dla Warszawy, Obrona Lwowa. Wszystkie pozyskane gry zostaną w najbliższym czasie włączone do zbiorów Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim i udostępnione użytkownikom w bibliotecznej Wypożyczalni Gier Planszowych, do której już teraz serdecznie zapraszamy!

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 12 czerwca 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie poświęcone problematyce utworu Bernarda Werbera pt. „Imperium mrówek”. Ta książka to zaledwie tom pierwszy mrówczej trylogii.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek