Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Już od dziś każdy trzy-, cztero-, pięcio- i sześciolatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Na najwytrwalszych małych czytelników czeka niespodzianka

W dn. 6. września 2019 r. w Parku przy fontannie odbyła się VIII edycja Narodowego Czytania. Przybyli na wydarzenie mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli przyjemność wysłuchać dwóch utworów literackich z propozycji wybranych przez Parę Prezydencką: „Dymu” autorstwa Marii Konopnickiej oraz „Katarynki” Bolesława Prusa.

M-GOK w Kaliszu Pomorskim  zaprasza na ciekawą wystawę fotograficzną
inspirowaną pracami sławnych malarzy - z udziałem mieszkańców Kalisza
Pomorskiego. Wystawa będzie zaprezentowana w Galerii Pałacowej w dniach
7-24 wrzesnia 2019 r., a na wernisaż zapraszamy 16 września o godz. 17.00.

W dniu 13 sierpnia 2019 roku, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Informacja dotycząca szkoleń „E-obywatel nowe umiejętności cyfrowe” w gminie Kalisz Pomorski

Dnia 01.08.2019 r. odbyły się obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgromadzona publiczność była bardzo aktywna, włączyła się we wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, by w ten sposób wyrazić swój szacunek i pamięć do tych osób, którzy w Powstaniu Warszawskim walczyli.

W dn. 23 lipca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Członkinie, Pani Wiesława Minkiewicz i Urszula Miłoszewska, przygotowały na to spotkanie wyjątkową niespodziankę – blok czekoladowy.

W dn. 24-28 czerwca 2019 r. w parku przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, odbywały się zielone wakacje. Każdego dnia pracownice Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaskakiwały dzieci innymi zabawami, również tymi najstarszymi, w które bawili się nasi rodzice, ale równie pasjonującymi.

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

Strona: 1 2 3 4 5 6 ... 47
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek