Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Okres przedświąteczny to czas szczególny, właśnie wtedy nasze myśli skupiamy na innych ludziach, otwieramy się na ich potrzeby i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy pomóc. Każdy nasz gest, nawet najmniejszy, może innym sprawić radość.

Tegoroczne "Światełko Pokoju", pochodzące z Betlejem, wędruje po Polsce pod hasłem przewodnim "Światło, które łączy". W dn. 20 grudnia 2018 r. harcerze z drużyny "Wataha" z Pomierzyna wraz z drużynową Sylwią Tillack pozostawili je w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 13 grudnia 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uczestnicy mogli poznać historię kilku pokoleń mieszkańców warszawskich Nalewek. Inspiracją do przeprowadzenia warsztatów było opowiadanie Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka: kiełkująca historia”.

W Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim, w dn. 6 i 7 grudnia 2018 r., bibliotekarka, Małgorzata Dziadek, przywitała przedszkolaków świątecznymi opowieściami. Zaskoczenie nie było wielkie, wszak termin na świąteczne czytanki był odpowiedni.

Szanowni Państwo, drodzy Mieszkańcy Kalisza Pomorskiego.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim przystąpiła do konkursu pt. „200 książek do wygrania”, którego organizatorem jest portal novaedita.com. Konkurs rozpoczął się dn. 8 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2018 r. Jak informuje nazwa konkursu, do wygrania jest aż 200 książek znakomitych wydawnictw z polskiego rynku książki.

W piątek rano, dnia 07.12.2018 r., w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, odbyły się pierwsze z zaplanowanej serii zajęć, w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. W spotkaniu wzięła udział klasa III B ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wraz z wychowawcą Oktawią Broś. Zajęcia przeprowadzone zostały przez pracowników biblioteki.

W dn. 30 listopada 2018 r. na zaproszenie wychowawczyń: Martyny Orzechowskiej i Wioletty Zarzyckiej z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim z książeczkami o misiach, z pluszowymi niedźwiadkami: Misiem Paddingtonem, Kubusiem Puchatkiem i Misiem Uszatkiem oraz z wieloma historyjkami o naszych misiowych przyjaciołach, w tym także historią powstania pluszowego misia, bawiące się dzieci odwiedziła Małgorzata Dziadek z Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Pluszowego Misia uroczyście obchodzonego w Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

Informujemy, że w roku 2018 Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim realizowała wieloletni program pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Dwoje przyjaciół ze Szczecina. Katarzyna Loch i Dawid Przybysz. Ona jest nauczycielką języka polskiego, on nauczycielem biologii, autorem powieści z gatunku fantasy dla młodzieży. Do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim przybyli, by wśród zgromadzonej młodzieży promować debiutancki tom Dawida Przybysza pt. „Czyste zło: potęga nieumarłych”.

W dniu 21 listopada 2018 r. w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskim Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, Pani Aneta Olszacka, przedstawiła O. Eligiusza Dymowskiego, poetę, autora tomu wierszy pt. „Pęknięta struna świata”, Panią Barbarę Arsobę-Haddaji, inicjatorkę spotkania, osobę o wielkim sercu i artystycznej duszy oraz Panią Aleksandrę Radecką, moderatorkę spotkania, nauczycielkę języka polskiego w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, pasjonatkę historii mówionej i autorkę zbioru reportaży „Ślady, które zostały”.

Strona: 1 2 3 4 5 6 ... 41
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek