Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W sobotę 21. 07. 2018 r., drugiego dnia Eko-Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym odbyła się Eko-Jarmarkowa Gra Smartfonowa, która stworzona i przeprowadzona została przez pracowników czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 18 lipca 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Różańskiego. Pan Krzysztof jest mieszkańcem Kalisza Pomorskiego. Malarstwem zainteresował się już w wieku dziecięcym, w wieku dojrzałym pełnił funkcję instruktora rysunku w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim.

Podczas tegorocznego Eko-Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym, dnia 21.07.2018 r. (sobota, godz.12:00) na Stadionie Miejskim, ul. Suchowska 10 w Kaliszu Pomorskim rozegrana zostanie Eko-Jarmarkowa Gra Smartfonowa, wykorzystująca aplikację ActionTrack. Aby wziąć udział w rozgrywce należy zaopatrzyć się w przynajmniej jeden smartfon z systemem Android (wersja 5.0 lub wyższa), wyposażony w aparat fotograficzny i sprawnie działające połączenie internetowe, aktywną lokalizację gps oraz około 100MB wolnego miejsca w pamięci telefonu.

W dn. 15 czerwca 2018 r. na dziedzińcu Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, bibliotekarki: Małgorzata Dziadek i Renata Szpura zaprosiły mieszkańców do wspólnego śniadania.

W dn. 14 czerwca 2018 r. bibliotekarki: Patrycja Maciąg i Renata Narowska, w ramach Programu „Globalnie w bibliotekach” inicjowanego przez Zespół Edukacji Państwowej Akcji Humanitarnej, zorganizowały spotkanie, które miało na celu zaangażowanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Karola Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim w dyskusję i refleksję nad obrazem wojen, katastrof i pomocy humanitarnej.

W dn. 5 czerwca 2018 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała zajęcia czytelnicze dla dzieci z grupy „Misie” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Podczas zajęć zaprosiliśmy dzieci na wyprawę do świata dzikich zwierząt, w którym właśnie odbywała się koronacja nowego króla zwierząt.

W dniu 13 czerwca bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola „Wesołe  Nutki” z Dębska. Pani bibliotekarka wprowadziła przedszkolaki z grupy „Słoneczka” w niezwykły ,magiczny świat książek.

W dn. 18 maja br. kaliską książnicę odwiedziły dzieci z grupy „Misie” z Przedszkola „Wesołe Nutki” w Dębsku. Małgorzata Dziadek oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała o zgromadzonych książkach i o tym, jakie formalności należy spełnić, by te kolorowe, książkowe cudeńka móc wypożyczyć do domu.

W dn. 17 maja 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć dzieci z grupy „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Na spotkanie przygotowaliśmy znaną i lubianą przez dzieci bajkę „Czerwony kapturek”.

W dn. 14 maja 2018 r. zaprosiliśmy dzieci na zajęcia biblioterapeutyczne. Koncepcja zajęć miała na celu rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci poprzez wspólne czytanie, analizę tekstu oraz zabawę. Każde biblioteczne zajęcia rozpoczynają się głośnym odczytaniem tekstu literackiego. Czytanie takie jest skuteczną metodą wspomagania wszechstronnego rozwoju dziecka oraz budowania jego kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Strona: 1 2 3 4 5 6 ... 38
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek