Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dnia 06.06.2019 r. w sali rycerskiej kaliskiego pałacu odbyło się spotkanie z archeologiem regionalistą Marcinem Dziewanowskim. Tematem przewodnim wykładu było wczesnośredniowieczne osadnictwo słowiańskie na terenie dzisiejszego Kalisza Pomorskiego oraz omówienie wyników badań archeologicznych prowadzonych w naszym mieście.

We wtorek rano, dnia 04.06.2019 r., w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. W spotkaniu wzięła udział klasa III A ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wraz z wychowawcą Stanisławą Górnik. Zajęcia przeprowadzone zostały przez pracownika biblioteki.

Niektórzy zapewne powiedzą, że we współczesnych czasach nie ma już rycerzy. My wierzymy, że są. I staraliśmy się wszystkim dzieciom pokazać, jak zostać współczesnym małym rycerzem. Dlatego właśnie, w dn. 2. czerwca 2019 r. na dziedzińcu Pałacu w Kaliszu Pomorskim zorganizowaliśmy Rycerski Dzień Dziecka.

W poniedziałek rano, dnia 27.05.2019 r., w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, odbyły się pierwsze z zaplanowanej serii zajęć, w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece”. Dzieci uczestniczące w spotkaniu były bardzo zadowolone z możliwości wzięcia udziału w tak nietypowej lekcji, której założeniem była nauka poprzez zabawę.

W dn. 22 maja 2019 w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowiczki rozmawiały na temat powieści Iwony Poczopko pt. „Służąca”.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin w kaliskiej bibliotece, gdzie prze okazji wypożyczenia książki, nabyć można materiały promocyjne związane z Kaliszem Pomorskim.

W dn. 21 maja 2019 r. wraz z dziećmi z grupy „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim rozmawialiśmy o dobrych manierach. Towarzyska ogłada, nienaganny sposób bycia wedle przyjętych ogólnie zasad towarzyskich nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza dla czterolatków. Dlatego bibliotekarka, Pani Małgorzata Dziadek, zorganizowała pogadankę, w której omówiła dzieciom zasady dobrego zachowania. Inspiracją do zajęć była bajka „Żuraw i czapla”, który to utwór bibliotekarka odczytała na głos.

Wprawdzie 50. lat za nimi, ale wciąż dziarscy, energiczni, operatywni i witalni. A dzieje się tak, gdyż uczestnicy Dziennego Domu „Senior+” chętnie przystępują do proponowanych im ćwiczeń, zajęć, podejmują treningi umysłowe i fizyczne, bo wiedzą, że tkwi w tym sekret wiecznej młodości.

W dn. 20. maja 2019 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły dzieci z przedszkola „Wesołe Nutki” w Dębsku. Bibliotekarka, Małgorzata Dziadek, przyjęła maluchy wraz z literacką małpką Franią, bohaterką książeczki o kolorach dla najmłodszych dzieci.

W dn. 18. maja 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż poświęcony pamięci Jana Pawła II. Zorganizowany został z okazji 99. rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz 5. rocznicy jego kanonizacji. Podczas wernisażu zaprezentowane zostały dwie wystawy stanowiące własność Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie: „Jan Paweł II - uśmiechnięty święty" i „Jan Paweł II - wielki czytelnik". Dopełnienie wystawy stanowiły fotografie z wizerunkami Jana Pawla II na wszelkich okresach jego życia opatrzone stosownymi podpisami, które przygotowali pracownicy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Strona: 1 2 3 4 5 6 ... 46
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek