Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. Pomimo znacznej konkurencji (prawie 2,5 razy więcej wniosków, niż w latach ubiegłych) nasz projekt Kalisz Pomorski+ Inicjatywy lokalne 2021 uzyskał wysoką notę i zakwalifikowany został, wśród 50 wniosków z całej Polski, do kolejnego etapu realizacji. Całkowita kwota dofinansowania projektu wynosi 30.000 zł.

W ostatnich dniach, w kaliskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce wręczenie nagród dla zwycięzców gry miejskiej „Wspomnienia i marzenia z Kalisza Pomorskiego”, związanej z historyczną wystawą plenerową pod tym samym tytułem, prezentowaną w przestrzeni publicznej naszego miasta z okazji 76-tej Rocznicy Zdobycia Kalisza Pomorskiego. Organizatorami wystawy i gry miejskiej są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim. Wręczenie nagród ufundowanych przez współorganizatora gry Gminę Kalisz Pomorski, miało charakter indywidualny i dość kameralny, ze względu na sytuacje epidemiologiczną i potrzebę zachowania zasad sanitarnych.

Chociaż czas światowej pandemii wymusił wiele zmian, to nie zmienił tego, co oferuje książka - przyjemności z czytania, refleksji, dobrej zabawy i nauki, ale w znaczący sposób wpłynął natomiast na wzrost zainteresowania czytelników książką elektroniczną.

Jeśli czytanie (lub słuchanie) książek na urządzeniach elektronicznych sprawia Ci przyjemność to z pewnością Legimi jest usługą dla Ciebie.

Już dziś, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka, mamy wspaniałe rozwiązanie dla SENIORÓW. Książka na telefon! Akcja dedykowana seniorom.

Grupa Pomóżmy tym, którzy pomagają powstała w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię COVID- 19. Bardzo szybko dołączyli do niej mieszkańcy i restauratorzy ze Szczecina, a nawet okolicznych miejscowości.

KUBUŚ PUCHATEK ODWIEDZIŁ BIBLIOTEKĘ

foto foto foto foto

Już po raz kolejny do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, a tym samym i do czytelników, przywędrowało Betlejemskie Światełko Pokoju.

"Idą święta, wigilijny czas,
a za oknem biały śnieżek spadł.
Pani Zima pięknie wita nas,
bo świąteczny nadszedł wreszcie czas.
Świąteczny czas, świąteczny czas
wesoło wita nas.
Tej nocy czar, cudowny blask
niech wszystkim nam rozbłyśnie!"

Drodzy Czytelnicy,

z radością donosimy, iż zgodnie z §10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 26. listopada 2020 r. dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, pani Małgorzata Dziadek, podjęła decyzję o wznowieniu działalności Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim na ściśle określonych zasadach, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności i limitów osób:

 1. Od dnia 1 grudnia 2020 r. dostęp do obiektu głównym wejściem;
 2. Obsługa czytelników odbywać się będzie przy drzwiach do biblioteki na I piętrze w godz. 9:00 – 17:00;
 3. Obowiązuje limit wewnątrz obiektu – 1 osoba na 15 m2. W przypadku dużej liczby osób oczekujących dopuszcza się możliwość poproszenia czytelnika, by poczekał na zewnątrz obiektu;
 4. Należy przestrzegać zasadę DDM (dystans-dezynfekcja-maseczka);
 5. Możliwe jest przekazanie czytelnikowi książek w holu głównym Pałacu po wcześniejszym uzgodnieniu;
  • telefonicznym: 94 361 78 05; 669 752 667;
  • e-mailowym: biblioteka@mgokkp.pl;
 6. Wszystkie zwrócone materiały biblioteczne podlegać będą 3-dniowej kwarantannie;
 7. Pracownia komputerowa wraz ze świadczonymi usługami i możliwością korzystania z komputerów oraz czytelnie nadal pozostają niedostępne;
 8. Powyższe zasady obowiązują do dn. 27 grudnia 2020 r. O wszelkich dodatkowych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.
Strona: 1 2 3 4 5 6 ... 57
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek