Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W jaki sposób dzieci postrzegają Święta Wielkiej Nocy, jak się do nich przygotowują oraz w jaki sposób przygotowują się do nich literaccy bohaterowie dziecięcych utworów literackich poświęcone było spotkanie z dn. 11.04.2019 r. w Przedszkolu Miejskim „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 11 kwietnia 2019 r. bibliotekarki: Patrycja Maciąg i Renata Narowska odwiedziły seniorów w Dziennym Domu „Senior+” ze świątecznym przesłaniem.

Wiosna. Robi się coraz piękniej i cieplej. Możliwym staje dłuższy pobyt na łonie natury, jakiś spacer, jogging, przejażdżka rowerowa... Dlatego proponujemy Państwu bezpłatne przewodniki z turystycznymi szlakami rowerowymi.

Środa (dn. 3.04.2019 r.) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim była dniem zwierząt. Przybyłe na spotkanie dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Pięciopsiaczki” autorstwa Wandy Chotomskiej.

W dn. 2. kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się pierwsze spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Było to spotkanie organizacyjne, na którym określiłyśmy zasady, jakimi będziemy się kierować uczestnicząc w spotkaniach klubu.

W dn. 30 marca 2019 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim powitaliśmy Romualda Wiśniewskiego, artystę rzeźbiarza, którego obecne zainteresowania koncentrują się na rzeźbieniu w brązie, glinie lub wosku. Artysta ukończył Wydział Rzeźby na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Posiada własną pracownię rzeźbiarską specjalizującą się w wykonywaniu odlewów metodą na wosk tracony, dzięki czemu tworzy pomniki, rzeźby, tablice i statuetki w brązie.

W  piątek 28 marca 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbył się finał  gminnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „CZTERY PORY ROKU”.

W dniu 27 marca w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia multimedialne, przeprowadzone w ramach corocznej akcji „Tydzień z Internetem”. W spotkaniu brali udział uczestnicy kursu komputerowego dla seniorów oraz czytelnicy na co dzień odwiedzający bibliotekę.

W dn. 27 marca 2019 r. kaliską książnicę odwiedzili uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej w Pomierzynie. Bibliotekarka oprowadziła dzieci po bibliotece, omawiając rodzaje zbiorów i zasady ich wypożyczania. Po tym krótkim wprowadzeniu uczniowie przystąpili do zajęć edukacyjnych, podczas których mogły odwoływać się do swojej wyobraźni.

Strona: 1 2 3 4 5 6 ... 43
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek