Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

O smoku ukrytym w murach Pałacu w Kaliszu Pomorskim, o działaniach Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, o atrakcjach czekających na czytelników, o bogactwie książek, o skarbach bibliotecznego akwarium i o wystawie dawnych przedmiotów życia codziennego opowiadała dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Pomierzynie bibliotekarka, Małgorzata Dziadek.

W dn. 25 kwietnia 2019 r. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, Pani Aneta Olszacka, w Pałacu w Kaliszu Pomorskim otworzyła wystawę Aleksandry Dery, podopiecznej Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim – Filia w Złocieńcu.

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Marcus Tullius Cicero

We wtorek, 23 kwietnia 2019 roku, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 1995 roku.

Dnia 19.04.2019 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim dołączyła do akcji społeczno - edukacyjnej „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie z okazji obchodów 76 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Zakończyło się przedświąteczne spotkanie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim z uczestnikami Dziennego Domu „Senior+”. Seniorzy skorzystali z ostatnich dni wystawy Romualda Wiśniewskiego i podziwiali prezentowane rzeźby z brązu. Spotkanie było także pretekstem do przedstawienia seniorom skróconej historii sztuki, kiedy to sztuka kojarzona była wyłącznie z rzemiosłem, a praca rzeźbiarza z mozolną pracą rzemieślniczą.

W jaki sposób dzieci postrzegają Święta Wielkiej Nocy, jak się do nich przygotowują oraz w jaki sposób przygotowują się do nich literaccy bohaterowie dziecięcych utworów literackich poświęcone było spotkanie z dn. 11.04.2019 r. w Przedszkolu Miejskim „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 11 kwietnia 2019 r. bibliotekarki: Patrycja Maciąg i Renata Narowska odwiedziły seniorów w Dziennym Domu „Senior+” ze świątecznym przesłaniem.

Wiosna. Robi się coraz piękniej i cieplej. Możliwym staje dłuższy pobyt na łonie natury, jakiś spacer, jogging, przejażdżka rowerowa... Dlatego proponujemy Państwu bezpłatne przewodniki z turystycznymi szlakami rowerowymi.

Strona: 1 2 3 4 5 6 ... 44
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek