Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dzień Bibliotekarza i Biblioteki

Tygodnia Bibliotek ciąg dalszy. Świętujemy. Zapraszamy do nas czytelniczki, czytelników, przyjaciół. Rozmawiamy o książkach, rozmawiamy z twórcami, prowadzimy dyskusje o książkach z czytelnikami. Tych najmniejszych instruujemy, jak odnaleźć książkę w bibliotece.

 

W dn. 11 maja 2023 r. gościliśmy dzieci z grupy „Myszki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Jest między nami wielka sympatia, która zrodziła się już dawno temu, podczas pierwszej wizyty. My lubimy dzieci, dzieci lubią bibliotekę. Jednak każde nasze spotkanie daje możliwość dowiedzenia się nowych rzeczy. Tym razem dzieci dowiedziały się kim jest bibliotekarz oraz na czym polega jego praca. Zapoznały się także z zasadami obowiązującymi w bibliotece, obiecały szanować książki, by jak najdłużej służyły czytelnikom. Podczas zabawy „Poznaj książkę po tytule” wykazały się nie tylko znajomością literatury dedykowanej przedszkolakom, ale także bystrością, sprytem i kreatywnością. Wykazały duże zainteresowanie nowościami dla przedszkolaków, oglądały kolorowe ilustracje i żywo dyskutowały. Na koniec spotkania dzieci złożyły piękne życzenia z okazji święta bibliotekarza, za które serdecznie dziękujemy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek