Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Dzień Bibliotekarza i Biblioteki

Tygodnia Bibliotek ciąg dalszy. Świętujemy. Zapraszamy do nas czytelniczki, czytelników, przyjaciół. Rozmawiamy o książkach, rozmawiamy z twórcami, prowadzimy dyskusje o książkach z czytelnikami. Tych najmniejszych instruujemy, jak odnaleźć książkę w bibliotece.

 

W dn. 11 maja 2023 r. gościliśmy dzieci z grupy „Myszki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Jest między nami wielka sympatia, która zrodziła się już dawno temu, podczas pierwszej wizyty. My lubimy dzieci, dzieci lubią bibliotekę. Jednak każde nasze spotkanie daje możliwość dowiedzenia się nowych rzeczy. Tym razem dzieci dowiedziały się kim jest bibliotekarz oraz na czym polega jego praca. Zapoznały się także z zasadami obowiązującymi w bibliotece, obiecały szanować książki, by jak najdłużej służyły czytelnikom. Podczas zabawy „Poznaj książkę po tytule” wykazały się nie tylko znajomością literatury dedykowanej przedszkolakom, ale także bystrością, sprytem i kreatywnością. Wykazały duże zainteresowanie nowościami dla przedszkolaków, oglądały kolorowe ilustracje i żywo dyskutowały. Na koniec spotkania dzieci złożyły piękne życzenia z okazji święta bibliotekarza, za które serdecznie dziękujemy.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek