Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 17 grudnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie DKK poświęcone lekturze Marcusa Zusaka pt. "Złodziejka książek". Powieść dotyka problemów ważnych z punktu widzenia tożsamości narodowej: holocaustu, nazizmu, obozów koncentracyjnych, obrazu II wojny światowej oraz relacji społecznych w latach 30- i 40-tych XX wieku. Akcję powieści autor osadził w hitlerowskich Niemczech, na przedmieściach Monachium.

W piątkowy, grudniowy poranek, w dn. 13 grudnia 2019 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły  dzieci z Przedszkola „Bajkolandia”. Inspiracją do zajęć było opowiadanie ”Historia Bożego Narodzenia”, które zostało zaczerpnięte ze zbioru bożonarodzeniowych opowieści i opowiastek pt: ”Księga świątecznych opowieści, bajek, kolęd…”.

Boże Narodzenie to niezwykły czas, na który każdego roku czekamy z ogromną niecierpliwością. To magiczny okres wzruszających, rodzinnych, spotkań. To także czas śpiewania kolęd, których nie zastąpi żadna inna muzyka.

W chłodny grudniowy poranek bibliotekarka, Patrycja Maciąg, odwiedziła dzieci z Przedszkola "Bajkolandia" w Kaliszu Pomorskim. Ubrana w świąteczną czapeczkę wprowadziła maluszki w przedświąteczną atmosferę.

Z okazji Mikołajek w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim pojawił się Św. Mikołaj, który pod kaliską choinką zostawił prezenty dla mieszkańców naszego miasta. Najszybsi z nich otrzymali książkowe podarunki.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim przedstawia Nową Multimedialną Mapę Kalisza Pomorskiego dostępną na stronie Biblioteki w zakładce Plan Miasta lub pod linkiem http://www.kalisz-pom.pl/unity

Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dat i dni do świętowania - wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten jest obchodzony na całym świecie. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią.

W dniu 27.11.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne szkolenie komputerowe dla osób dorosłych, przeprowadzone w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dnia 28 listopada , w 20. rocznicę podpisania współpracy Kaltenkirchen a Kaliszem Pomorskim w naszym Pałacu odbył się wyjątkowy i pełen niezapomnianych wrażeń koncert „Jesienne wspomnienia” w wykonaniu solistów Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury pod kierunkiem trenera wokalnego Bartłomieja Michalczyka.

Z radością dzielimy się kolejną nowiną o sukcesie wokalistów z  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury  w Kaliszu Pomorskim przygotowanych przez instruktora Bartłomieja Michalczyka.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 53
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek