Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

12 lutego, o godzinie 10.00, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, zaproszeni goście, radni, reprezentanci szkół, a także delegaci instytucji, organizacji, związków, stowarzyszeń i sami mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, upamiętniając w ten sposób 74. Rocznicę zakończenia walk o Kalisz Pomorski. Uroczystość została poprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, które wystawiło asystę honorową oraz posterunek honorowy.

W dn. 4-8 lutego 2019 r. w lochach Pałacu w Kaliszu Pomorskim dzieci spędzały czas wolny od zajęć szkolnych. Ferie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbywały się pod hasłem Strachy na lachy, co innymi słowy oznaczać może, że bać się nie ma czego. Nie od dziś wiadomo, że próżny to trud straszyć odważny [polski] lud. Warto jednak nadmienić, że cała mistyfikacja nie była zbyteczna, dzieci miały się bać i się bały, lecz przy okazji oswajały to, co strasznym się wydawało.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu wyniki konkursu fotograficznego „Sleeveface w bibliotece” zorganizowanego z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Do konkursu zgłoszono 364 zdjęcia, nadesłane przez 115 uczestników pochodzących nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy.

W dn. 2.02.2019 r. w kawiarni "Stanica Wodna" w Kaliszu Pomorskim z inicjatywy Jerzego Wacławskiego (Ustka) i Ireneusza Wiśniewskiego (Kalisz Pomorski) zorganizowane zostało spotkanie z Panem Norbertem Pokorskim.

W dn. 31 stycznia 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim celebrowana była uroczystość jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.  Po powitaniu gości przez Panią Anetę Olszacką, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, głos zabrała Pani Urszula Miłoszewska, kierownik Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, która przywitała przybyłych gości: Pana Janusza Garbacza Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Pana Stanisława Samka, Zastępcę Burmistrza Kalisza Pomorskiego oraz Pana Pawła Kulbackiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim. Kolejne powitania kierowane były do dyrektorów szkół i jednostek organizacyjnych funkcjonujących na terenie gminy Kalisz Pomorski. Szczególnie gorąco powitani zostali emerytowani bibliotekarze oraz wszyscy czytelnicy, przyjaciele i sympatycy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 11 stycznia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim gościły dzieci z oddziału Przedszkola „Bajkolandia” w Pomierzynie. Była to zapoznawcza wizyta, której zadaniem było oswojenie dzieci w środowisku książek. Dzieci dowiedziały się czym jest książka oraz, że czytając książkę przeżywamy przygody wraz z jej bohaterem. Książka może dać nam, czytelnikom, wiele radości, wiele chwil wyjątkowych i niezapomnianych.

W dn. 10 stycznia 2019 r. w Galerii Pałacowej odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Tomali. Artystka nadała wystawie intrygujący tytuł Piękno jest wszędzie, gdyż uważa, że wszystkie istoty ludzkie, bez wyjątku, emanują pięknem. Nie potrzeba mieć wielkiej wrażliwości, by dostrzec w drugim człowieku piękno. Na nic tu kanony piękna, młodość musi się zestarzeć, a moda ewoluować i zmieniać. Nie mają także znaczenia kulturowe/środowiskowe różnice w postrzeganiu piękna.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, dzięki udziałowi w projekcie „Kodowanie w bibliotece” pozyskała nowy sprzęt elektroniczny i edukacyjny, są to: trzy tablety Huawei, trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą edukacyjną, kompletem fiszek do ćwiczeń na macie oraz trzema urządzeniami Magic Dongle), a także trzy gry edukacyjne Scottie Go! Otrzymany sprzęt wykorzystany zostanie przez pracowników czytelni internetowej do prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą dotyczących podstaw kodowania.

Okres przedświąteczny to czas szczególny, właśnie wtedy nasze myśli skupiamy na innych ludziach, otwieramy się na ich potrzeby i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy pomóc. Każdy nasz gest, nawet najmniejszy, może innym sprawić radość.

Tegoroczne "Światełko Pokoju", pochodzące z Betlejem, wędruje po Polsce pod hasłem przewodnim "Światło, które łączy". W dn. 20 grudnia 2018 r. harcerze z drużyny "Wataha" z Pomierzyna wraz z drużynową Sylwią Tillack pozostawili je w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 43
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek