Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniu 13 sierpnia 2019 roku, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Informacja dotycząca szkoleń „E-obywatel nowe umiejętności cyfrowe” w gminie Kalisz Pomorski

Dnia 01.08.2019 r. odbyły się obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgromadzona publiczność była bardzo aktywna, włączyła się we wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, by w ten sposób wyrazić swój szacunek i pamięć do tych osób, którzy w Powstaniu Warszawskim walczyli.

W dn. 23 lipca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Członkinie, Pani Wiesława Minkiewicz i Urszula Miłoszewska, przygotowały na to spotkanie wyjątkową niespodziankę – blok czekoladowy.

W dn. 24-28 czerwca 2019 r. w parku przy Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, odbywały się zielone wakacje. Każdego dnia pracownice Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaskakiwały dzieci innymi zabawami, również tymi najstarszymi, w które bawili się nasi rodzice, ale równie pasjonującymi.

W dn. 27. czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Początek przygody" autorstwa kaliszanina, Pana Bartłomieja Grzegorza Bejnarowicza, który ukończył ZSP w Kaliszu Pomorskim oraz AM w Szczecinie, kierunek Nawigacja, specjalność Transport Morski.

W dn. 18. czerwca 2019 r. po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkały się klubowiczki, by porozmawiać o książkach. Tym razem jako lekturę przyjęłyśmy powieść Doroty Schrammek pt. "W słońcu i we mgle". Pomimo, iż literatura kobieca dominuje na naszych spotkaniach, to każda z przeczytanych książek jest inna, niesie ze sobą nowy ładunek emocji, ciekawych przeżyć i interesujących historii.

W dn. 12 czerwca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie dedykowane wszystkim Mamom - Mamom seniorkom, Mamom córkom i Mamom wnuczkom. Spotkanie zaszczycił Pan Janusz Garbacz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Pan Paweł Kulbacki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim. Inicjatorką spotkania była Alicja Krycka - Sumińska, radna miasta Kalisz Pomorski.

W dniach 12-13 czerwca 2019 r. zakończyła się kolejna, dziesiąta już edycja kursu komputerowego dla seniorów (55+) organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Kurs komputerowy prowadzony jest przez odpowiednio przeszkolonego Trenera Kompetencji Cyfrowych pod  patronatem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Latarnicy.pl.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 49
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek