Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Już od dziś w Bibliotece Publiczne w Kaliszu Pomorskim. Jeśli czytanie (lub słuchanie) książek na urządzeniach elektronicznych sprawia Ci przyjemność, to z pewnością Legimi jest usługą dla Ciebie.

W sobotę 21. 07. 2018 r., drugiego dnia Eko-Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym odbyła się Eko-Jarmarkowa Gra Smartfonowa, która stworzona i przeprowadzona została przez pracowników czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 18 lipca 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Różańskiego. Pan Krzysztof jest mieszkańcem Kalisza Pomorskiego. Malarstwem zainteresował się już w wieku dziecięcym, w wieku dojrzałym pełnił funkcję instruktora rysunku w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim.

Podczas tegorocznego Eko-Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym, dnia 21.07.2018 r. (sobota, godz.12:00) na Stadionie Miejskim, ul. Suchowska 10 w Kaliszu Pomorskim rozegrana zostanie Eko-Jarmarkowa Gra Smartfonowa, wykorzystująca aplikację ActionTrack. Aby wziąć udział w rozgrywce należy zaopatrzyć się w przynajmniej jeden smartfon z systemem Android (wersja 5.0 lub wyższa), wyposażony w aparat fotograficzny i sprawnie działające połączenie internetowe, aktywną lokalizację gps oraz około 100MB wolnego miejsca w pamięci telefonu.

W dn. 15 czerwca 2018 r. na dziedzińcu Pałacu w Kaliszu Pomorskim, przy śpiewie ptaków i szumie tryskającej wody z fontanny, bibliotekarki: Małgorzata Dziadek i Renata Szpura zaprosiły mieszkańców do wspólnego śniadania.

W dn. 14 czerwca 2018 r. bibliotekarki: Patrycja Maciąg i Renata Narowska, w ramach Programu „Globalnie w bibliotekach” inicjowanego przez Zespół Edukacji Państwowej Akcji Humanitarnej, zorganizowały spotkanie, które miało na celu zaangażowanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Karola Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim w dyskusję i refleksję nad obrazem wojen, katastrof i pomocy humanitarnej.

W dn. 5 czerwca 2018 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała zajęcia czytelnicze dla dzieci z grupy „Misie” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Podczas zajęć zaprosiliśmy dzieci na wyprawę do świata dzikich zwierząt, w którym właśnie odbywała się koronacja nowego króla zwierząt.

W dniu 13 czerwca bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola „Wesołe  Nutki” z Dębska. Pani bibliotekarka wprowadziła przedszkolaki z grupy „Słoneczka” w niezwykły ,magiczny świat książek.

W dn. 18 maja br. kaliską książnicę odwiedziły dzieci z grupy „Misie” z Przedszkola „Wesołe Nutki” w Dębsku. Małgorzata Dziadek oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała o zgromadzonych książkach i o tym, jakie formalności należy spełnić, by te kolorowe, książkowe cudeńka móc wypożyczyć do domu.

W dn. 17 maja 2018 r. mieliśmy przyjemność gościć dzieci z grupy „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Na spotkanie przygotowaliśmy znaną i lubianą przez dzieci bajkę „Czerwony kapturek”.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 41
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek