Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Marcus Tullius Cicero

We wtorek, 23 kwietnia 2019 roku, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ma na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 1995 roku.

Dnia 19.04.2019 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim dołączyła do akcji społeczno - edukacyjnej „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie z okazji obchodów 76 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Zakończyło się przedświąteczne spotkanie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim z uczestnikami Dziennego Domu „Senior+”. Seniorzy skorzystali z ostatnich dni wystawy Romualda Wiśniewskiego i podziwiali prezentowane rzeźby z brązu. Spotkanie było także pretekstem do przedstawienia seniorom skróconej historii sztuki, kiedy to sztuka kojarzona była wyłącznie z rzemiosłem, a praca rzeźbiarza z mozolną pracą rzemieślniczą.

W jaki sposób dzieci postrzegają Święta Wielkiej Nocy, jak się do nich przygotowują oraz w jaki sposób przygotowują się do nich literaccy bohaterowie dziecięcych utworów literackich poświęcone było spotkanie z dn. 11.04.2019 r. w Przedszkolu Miejskim „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 11 kwietnia 2019 r. bibliotekarki: Patrycja Maciąg i Renata Narowska odwiedziły seniorów w Dziennym Domu „Senior+” ze świątecznym przesłaniem.

Wiosna. Robi się coraz piękniej i cieplej. Możliwym staje dłuższy pobyt na łonie natury, jakiś spacer, jogging, przejażdżka rowerowa... Dlatego proponujemy Państwu bezpłatne przewodniki z turystycznymi szlakami rowerowymi.

Środa (dn. 3.04.2019 r.) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim była dniem zwierząt. Przybyłe na spotkanie dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Pięciopsiaczki” autorstwa Wandy Chotomskiej.

W dn. 2. kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się pierwsze spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Było to spotkanie organizacyjne, na którym określiłyśmy zasady, jakimi będziemy się kierować uczestnicząc w spotkaniach klubu.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 46
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek