Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Krajowa Izba Gospodarcza w partnerstwie z Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia oraz Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddziałem Wojewódzkim w Gdańsku rozpoczęła realizację projektu pn. e-OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dn. 16 kwietnia 2018 r. po raz kolejny bibliotekarki udały się do Dziennego Domu „Senior +” ze sporą porcją literatury, zawierającą niemałą dawkę humoru i przystępnych opowiastek z życia Marii Czubaszek. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć, dedykowanych pamięci znanej polskiej pisarki i satyryczki Marii Czubaszek, była jej autorska książka „Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady”. Ta książka, przepełniona zabawnymi historiami i błyskotliwymi uwagami autorki, jest zaprzeczeniem pochwały dla prowadzenia zdrowego stylu życia.

Jak niebanalnie rozpocząć lekcję z uczniami o Ferdydurke Witolda Gombrowicza,  czy o Weselu Stanisława Wyspiańskiego. Co jest zaszyfrowane  w tematach prac pisemnych i ustnych, jak pokonać tremę przed egzaminem i najważniejsze, czym jest literatura – to tylko niektóre z  pytań, na które odpowiadał Jarosław Klejnocki, literat, wykładowca na UW i dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie.

Wieczorem, w dn. 5 kwietnia 2018 r., w Pałacu w Kaliszu Pomorskim, z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyła się promocja książki pt. „Historia kręci drejdlem: z dziejów (nie tylko) szczecińskich Żydów” dr Eryka Krasuckiego, historyka i wykładowcy akademickiego Uniwersytetu Szczecińskiego.

W dniach 20-21 marca w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia komputerowe, przeprowadzone w ramach corocznej akcji „Tydzień z Internetem”. W spotkaniach brali udział podopieczni Dziennego Domu „Senior+” oraz seniorzy na co dzień odwiedzający bibliotekę.

W dn. 26 marca 2018 r. bibliotekarka, Małgorzata Dziadek, udała się do przedszkolaków z grupy Myszki, Motylki  i Pszczółki z wielkanocną, dobrą nowiną. Wspomniana nowina była treścią odczytanej książeczki autorstwa Anny Matusiak pt. „Zajączek Wielkanocny”.

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość oznacza wciąż nowe zagrożenia dla poszanowania praw człowieka na świecie. Miliony osób uciekają przed wojną i prześladowaniem, coraz bardziej powszednieje mowa nienawiści, której doświadczają przedstawiciele grup marginalizowanych i uchodźcy.

W dn. 14 marca 2018 r. w Dziennym Domu „Senior +” przeprowadziliśmy zajęcia reminescencyjne, inspirowane artykułami prasowymi nt. wydarzeń w Kaliszu Pomorskim pochodzących z „Głosu Koszalińskiego” za lata 1972-1990 oraz fragmentami książek autorstwa Marcina Kuchty pt. „Początki polskości: wybrane wątki z historii powiatu drawskiego w latach 1945-1950” oraz „Dzieje polskiego Kalisza Pomorskiego w latach 1945-2010”.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 38
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek