Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 31 sierpnia 2022 r w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy pt. „Barwy Malachitu”. Autorami prac są Jana Gujwan, Aleksandra Cyglicka, Maria Magdalena Proskurowska, Danuta Jańczak, Danuta Szudzichowska, Bożena Smółka, Julia Chrobocińska, Joanna Lebioda i Janusz Liczba.

W dn. 31.08.2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem na warsztat uczestniczki wzięły powieść obyczajową autorstwa Jojo Moyes pt. „Zanim się pojawiłeś”.

W dn. 1 sierpnia 2022 r. w godzinę „W” zawyły syreny alarmowe. Kalisz Pomorski, jak zapewne wiele innych miast w Polsce, przystąpił do  upamiętnienia ofiar Powstania Warszawskiego.

W dn. 21 lipca 2022 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bernadety Sudnikowicz. To już trzecia wystawa tej niezwykle utalentowanej artystki w naszych murach i żywimy głęboką nadzieję, że nie ostatnia.

W tym roku, już w pierwszym tygodniu szkolnej przerwy wakacyjnej, odbyły się „Zielone wakacje” organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Codziennie ponad dwudziestka uczestników w wieku szkolnym brała udział w zajęciach o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, które dostosowane zostały do panującej na zewnątrz, zmiennej aury.

W dn. 17 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim grupa przedszkolaków z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w chińskich warsztatach z Robertem Robbem Maciągiem. Dzieci były bardzo aktywne: uczyły się podstawowych słówek w języku chińskim (dzień dobry, do widzenia), próbowały kaligrafii, piły prawdziwą chińską jaśminową herbatę i próbowały swych sił w starciu z pałeczkami. Oczywiście, nasze dłonie lepiej sobie radzą ze zwykłymi sztućcami. Prelegent wyjaśnił nam także dlaczego do dnia dzisiejszego w Chinach powszechnie używa się języka obrazkowego, wyjawił także jak składać ze sobą obrazy, by uzyskać dane znaczenie. Dzieci pilnie wykonywały polecenia animatora i zauważyć można było, że sprawia im to przyjemność.

W dn. 11 czerwca 2022 r. w sali rycerskiej kaliskiego pałacu miało miejsce spotkanie autorskie z Agnieszką Zakrzewską, powieściopisarką urodzoną w Drawsku Pomorskim. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Aleksandry Radeckiej, polonistki w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Pani Aleksandra pełniła również rolę moderatora spotkania.

Z okazji Dnia Dziecka, Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, zorganizowała grę terenową „TROP ZA TROPEM”. Aktywny Dzień Dziecka był inicjatywą Pani Wioletty Burdyńskiej, wychowawczyni klasy 5 A.

W dniu 31.05.2022 odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim uczestniczki kółka polonistycznego  wraz z nauczycielką Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim, panią Beatą Pierzgalską. Celem odwiedzin było nakreślenie zadań bibliotekarza.

W dn. 7 czerwca 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem uczestniczki na warsztat wzięły powieść J.K. Rowling pt. „Trafny wybór”. Opublikowana w 2012 r. nakładem Wydaw. „Znak” powieść wzbudzała skrajne opinie naszych uczestniczek klubu.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 66

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek