Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet, w ramach biblioterapii, czytaliśmy wiersze i cytaty dotyczące kobiet. Został odczytany między innymi wiersz Juliana Tuwima pt. „List do kobiety” - recytacji podjęła się nasza seniorka, Pani Marianna.

 

W dn. 6 marca 2018 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy „Aktorzy teatru przestworzy” autorstwa Leszka Paradowskiego. Artysta pochodzi z Drawska Pomorskiego. Pasjonuje się fotografią konceptualną skoncentrowaną na uchwyceniu w dziele istoty twórczej.

Dzisiejszego dnia w Dziennym Domu "Senior +" mieliśmy zaszczyt gościć Panią Gosię oraz Panią Patrycję z Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Nasi goście przygotowali dla nas zabawy trenujące pamięć, zręczność i koordynację.

Wystawa dawnych przedmiotów codziennego użytku, która obecnie prezentowana jest w Pałacu w Kaliszu Pomorskim, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem najmłodszych czytelników. Te przedmioty, choć młodemu obserwatorowi w ogóle nie przypominają jego obecnego odpowiednika, po zilustrowaniu schematu działania wydają się znajome, a czasami nawet bliskie.

W dn. 22 lutego 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie, do którego inspiracją była dziecięca publikacja autorstwa Liane Schneider i Evy Wenzel-Bürger pt. „Zuzia idzie do dentysty”. Sprawnie napisany tekst może przyczyniać się do przełamania wszelkich obaw związanych z wizytą u stomatologa. Wydany został nakładem Wydawnictwa „Media Rodzina” w serii „Mądra Mysz” i stanowi interesującą i pouczającą opowiastkę dziecięcą.

W dniu 12 lutego 2018 r. o godzinie 11.00 delegacja władz Kalisza Pomorskiego wraz z przedstawicielami szkół i instytucji złożyła wieniec pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej ziemi” w Kaliszu Pomorskim.

Drodzy Czytelnicy, z radością spieszę donieść, iż nasza Biblioteka swą ofertę poszerzyła o dwie kolejne znakomite publikacje o tematyce regionalnej.

Pierwszy tydzień ferii zimowych 2018 r. młodzi kaliszanie spędzali w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. W lochach starego zamczyska uprawialiśmy własną twórczość artystyczną (głównie plastyczną), lecz także tańczyliśmy i bawiliśmy się. 

W dn. 12 stycznia 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia z książką dla dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Małgorzata Dziadek oprowadziwszy dzieci po książnicy zaprosiła je do zabawy z literacką ośmiorniczką Olą. 

W dn. 10 stycznia 2017 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy masek karnawałowych Pani Kornelii Jurkowieckiej ze Szczecina. Prezentowana kolekcja masek powstawała na przestrzeni wielu lat. Pani Kornelia Jurkowiecka maski karnawałowe tworzy w oparciu o siedemnastowieczną metodę. Artystka nabyła tych umiejętności w Izraelu. Pierwotne próby były żmudne, jednak z czasem artystka nabierała więcej wprawy. Każda maska powstaje z formowania siedmiu warstw papieru i masy plastycznej. To najtrudniejszy moment w całym procesie tworzenia maski. Każda warstwa winna dobrze wyschnąć, by można było nałożyć warstwę kolejną. To znacznie wydłuża proces tworzenia. Powstałe maski artystka własnoręcznie barwi i dekoruje wykorzystując dostępne tkaniny, korale i kamienie szlachetne.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 37
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek