Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 11. marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim poświęcone lasom tropikalnym.

O zmierzchu, w dn. 8 marca 2019 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Stąporek pt. „Cała ja”. Obrazy prezentowane na wystawie ukazują różnorodną tematykę. Z tego właśnie powodu, iż Artystkę inspiruje przestrzeń i natura, obrazy ukazują zarówno żywe zwierzęta, przedmioty, przestrzenie i akty. Z obrazów przebijają wspomnienia lat dziecięcych, które odsyłają widza do zapamiętanej rzeczywistości, przesiąkniętej autentycznością i nostalgią. Obrazy powstawały w różnych czasookresach i stanowią początek różnorodnych cyklów, które w przyszłości stanowić będą osobne wystawy tematyczne.

„PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”

 Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim

zaprasza uczniów   ze szkół  podstawowych i gimnazjalnych
do   udziału w  51. Regionalnym Turnieju Recytatorskim

„Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.

 

Eliminacje gminne odbędą się  25 kwietnia  2019 r.  godz. 9.00

w Ośrodku Kultury w  Kaliszu Pomorskim.

 Wszelkich dodatkowych informacji udziela Biblioteka Publiczna
w Kaliszu Pomorskim (tel. 94 361 7805)


Serdecznie zapraszamy.

REGULAMIN

W dn. 26 lutego 2019 r. grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, w treści których omawiany był wszechświat. W temat zajęć dzieci wprowadziło opowiadanie pt. „Kosmos jest pusty!” zaczerpnięte ze zbioru opowiadań Christiana Drellera pt. „Czy słonie boją się myszy: historyjki dla ciekawskich dzieci” opublikowanego nakładem Wydawnictwa „Prószyński i S-ka” w 2014 r.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w multimedialnym projekcie Kultura Na Widoku promującym dostęp do tysiąca ebooków, audiobooków, filmów, spektakli teatralnych i innych utworów.

W dn. 19. lutego 2019 r.  w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia, których tematem przewodnim były gwiazdy i planety oraz ich obecność w literaturze dla dzieci i młodzieży. Spotkanie rozpoczęliśmy od niezwykłej opowieści o Skrzacie Guziku (Lewitan J.: Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach. Moskwa:  Raduga, 1988), którą odczytała bibliotekarka, Małgorzata Dziadek.

12 lutego, o godzinie 10.00, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, zaproszeni goście, radni, reprezentanci szkół, a także delegaci instytucji, organizacji, związków, stowarzyszeń i sami mieszkańcy złożyli kwiaty pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, upamiętniając w ten sposób 74. Rocznicę zakończenia walk o Kalisz Pomorski. Uroczystość została poprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym, przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, które wystawiło asystę honorową oraz posterunek honorowy.

W dn. 4-8 lutego 2019 r. w lochach Pałacu w Kaliszu Pomorskim dzieci spędzały czas wolny od zajęć szkolnych. Ferie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbywały się pod hasłem Strachy na lachy, co innymi słowy oznaczać może, że bać się nie ma czego. Nie od dziś wiadomo, że próżny to trud straszyć odważny [polski] lud. Warto jednak nadmienić, że cała mistyfikacja nie była zbyteczna, dzieci miały się bać i się bały, lecz przy okazji oswajały to, co strasznym się wydawało.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu wyniki konkursu fotograficznego „Sleeveface w bibliotece” zorganizowanego z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Do konkursu zgłoszono 364 zdjęcia, nadesłane przez 115 uczestników pochodzących nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy.

W dn. 2.02.2019 r. w kawiarni "Stanica Wodna" w Kaliszu Pomorskim z inicjatywy Jerzego Wacławskiego (Ustka) i Ireneusza Wiśniewskiego (Kalisz Pomorski) zorganizowane zostało spotkanie z Panem Norbertem Pokorskim.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 44
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek