Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dn. 1.09.2021 r. spotkałyśmy się w gronie klubowiczek, by omówić kolejną lekturę DKK. Tym razem na warsztat wzięłyśmy powieść Diane Chamberlain pt. „Dar morza”. Od początku spotkania rozgorzała żarliwa dyskusja, co było głównym tematem utworu. Z tego powodu, iż autorka stworzyła arcyciekawe kreacje bohaterów, których losy wzajemnie się plątały, rozmowa pomiędzy uczestniczkami nie milkła.

W dniach 23-27 sierpnia, a więc w ostatnim, pełnym tygodniu wakacji dzieci z Kalisza Pomorskiego, w wieku od 7 do 11 lat brały udział w „Zielonych wakacjach” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

Projekt "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj" nieformalnej grupy „APARATKI” jest jedną z inicjatyw, na których realizacje Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim otrzymał dofinansowanie w ramach Programu NCK "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne".

W dn. 20. lipca 2021 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa pani Moniki Roszak pt. „Inspiracje”. Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy wykonane farbami olejnymi, pogrupowane w trzech kategoriach: martwa natura, natura i kobieta.

W dn. 14. lipca 2021 r., podczas spotkania dyskusyjnego klubu książki „u Janinki”, omawiałyśmy powieść Benedicta Wellsa pt. „Koniec samotności”. Starałyśmy się określić temat główny utworu, tematy poboczne, omówiłyśmy kreacje bohaterów, czas i miejsce akcji, a także mocne i słabe strony utworu.

Cytat ten, wypowiedziany przez Kazimierza Górskiego, najwybitniejszego selekcjonera polskiej kadry w piłce nożnej, ale również autora niezliczonych powiedzonek piłkarskich, które przeszły do legendy i zakorzeniły się w języku potocznym, przypominamy z okazji wernisażu pt. „Drybling literacki, czyli słów kilka o piłce nożnej”, który odbył się w dn. 24. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. 

Dnia 23.06.2021 r. odbyły się obrady komisji projektowej w sprawie dofinansowania wniosków w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy Lokalne 2021” realizowanym w ramach  programu Narodowego Centrum Kultury „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021” ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dnia 18.06.2021 r. upłynął termin składania wniosków o dofinansowanie działań kulturalnych   w projekcie „Kalisz Pomorski + Inicjatywy Lokalne 2021” realizowanym w ramach  programu „Domy Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”.

W dn. 16. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tematem przewodnim spotkania był utwór Magdaleny Tyl pt. „Wschody i zachody słońca”.

W dn. 16. czerwca 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkaliśmy się z autorem, Marcinem Przewoźniakiem. Autor promował wydanie swojej książki „Grunt to Pomysł! Wynalazki, które zmieniły świat”.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 61
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek