Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dn. 29 października, w 95. rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta, w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyła się wieczornica połączona z głośnym czytaniem wierszy poety oraz wystawą pamiątek. Inicjatorką spotkania, organizatorką, ale także prowadzącą wieczornicę była Pani Barbara Arsoba-Haddaji, emerytowana kustosz, laureatka "Przyjaciela Ośrodka Kultury", polonistka, redaktor, wydawca. Odznaczona została medalem Gloria Artis - zasłużony kulturze w 2005 r. odbierając nagrodę z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniach 22-23.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych, przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W środę , dnia 10 października 2019 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu  Pomorskim  odwiedzili  nadzwyczajni  goście. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie, wraz z opiekunami zwiedzili pałacowe wnętrza i poznali ofertę Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniu 11 października 2019 r.  Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim  odwiedziła wraz ze swoją wychowawczynią  grupa  „Biedronki” z Przedszkola „Bajkolandia” z Kalisza Pomorskiego.

W dniach 09-10.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się pierwsze ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu  „E-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą     we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dn. 5 października 2019 r. w ramach ogólnopolskiej inicjatywy ph. „Noc Bibliotek” Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowała detektywistyczną grę biblioteczną.

W dn. 1 października 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć uczestników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy – Filia w Złocieńcu wraz z instruktorem Michałem Heppnerem.

Po co są dni?

To w dniach mieści się nasze życie.

Jeden po drugim nastają

I budzą się ze snu.

To w nich ma nam być dobrze:

Gdzie żyć, jeśli nie w dniach?(…)

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 51
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek