Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Już dziś, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka, mamy wspaniałe rozwiązanie dla SENIORÓW. Książka na telefon! Akcja dedykowana seniorom.

Grupa Pomóżmy tym, którzy pomagają powstała w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię COVID- 19. Bardzo szybko dołączyli do niej mieszkańcy i restauratorzy ze Szczecina, a nawet okolicznych miejscowości.

KUBUŚ PUCHATEK ODWIEDZIŁ BIBLIOTEKĘ

foto foto foto foto

Już po raz kolejny do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, a tym samym i do czytelników, przywędrowało Betlejemskie Światełko Pokoju.

"Idą święta, wigilijny czas,
a za oknem biały śnieżek spadł.
Pani Zima pięknie wita nas,
bo świąteczny nadszedł wreszcie czas.
Świąteczny czas, świąteczny czas
wesoło wita nas.
Tej nocy czar, cudowny blask
niech wszystkim nam rozbłyśnie!"

Drodzy Czytelnicy,

z radością donosimy, iż zgodnie z §10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 26. listopada 2020 r. dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, pani Małgorzata Dziadek, podjęła decyzję o wznowieniu działalności Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim na ściśle określonych zasadach, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności i limitów osób:

 1. Od dnia 1 grudnia 2020 r. dostęp do obiektu głównym wejściem;
 2. Obsługa czytelników odbywać się będzie przy drzwiach do biblioteki na I piętrze w godz. 9:00 – 17:00;
 3. Obowiązuje limit wewnątrz obiektu – 1 osoba na 15 m2. W przypadku dużej liczby osób oczekujących dopuszcza się możliwość poproszenia czytelnika, by poczekał na zewnątrz obiektu;
 4. Należy przestrzegać zasadę DDM (dystans-dezynfekcja-maseczka);
 5. Możliwe jest przekazanie czytelnikowi książek w holu głównym Pałacu po wcześniejszym uzgodnieniu;
  • telefonicznym: 94 361 78 05; 669 752 667;
  • e-mailowym: biblioteka@mgokkp.pl;
 6. Wszystkie zwrócone materiały biblioteczne podlegać będą 3-dniowej kwarantannie;
 7. Pracownia komputerowa wraz ze świadczonymi usługami i możliwością korzystania z komputerów oraz czytelnie nadal pozostają niedostępne;
 8. Powyższe zasady obowiązują do dn. 27 grudnia 2020 r. O wszelkich dodatkowych zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Gorąco zachęcamy 3-6 - latków do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK prowadzonej przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim.

Od dnia 16 października 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim trwa wystawa „Zwierzęta naszych okolic” autorstwa pracowników „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie. Na wystawie można podziwiać fotografie rysia euroazjatyckiego i żubra oraz ptactwa: rybitwy rzecznej, łabędzia krzykliwego, orła bielika, puchacza, czapli siwej, biegusa zmiennego, krwawodzioba, kulika mniejszego, gągoła krzykliwego, żurawia, cyranki, perkoza dwuczubego, jemiołuszki zwyczajnej, kolonii szpaków i kaczek (różnych gatunkowo), sikory bogatki i jaskółki dymówki.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 59
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek