Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniach 6 oraz 9 marca na czytelniczki Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim czekała miła niespodzianka.

W dniach 17-21 lutego 2020 r. w lochach kaliskiego Pałacu dzieci spędzały czas wolny od zajęć szkolnych. Ferie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbywały się pod hasłem „Kradzież i porwanie w bibliotece czyli literaccy detektywi na tropie.”

W dn. 25 lutego 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem na warsztat klubowiczki wzięły dwie jakże różne powieści. Pierwszą z nich był utwór Hanny Dikty pt. „To nie może być prawda”, drugą powieść Olgi Rudnickiej pt. „Cichy wielbiciel”.

Tunezja to słońce i muzyka - tak rozpoczęła swój wieczór Autorka, Barbara Arsoba-Haddaji w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w dn. 14 lutego 2020 r.

Tegoroczne obchody 75. rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski, rozpoczęły się uroczystym apelem pod pomnikiem poświęconym Pionierom Ziemi Kaliskiej, w którym uczestniczyły władze samorządowe Kalisza Pomorskiego, delegacje kaliskich jednostek i instytucji, harcerze, mieszkańcy oraz Kompania Honorowa i Poczet Sztandarowy wystawiony przez 2 Brygadę Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim przedstawia Multimedialną Mapę Kalisza Pomorskiego dostępną na stronie Biblioteki w zakładce Plan Miasta lub pod linkiem http://www.kalisz-pom.pl/unity/ Wraz z wersją współczesną mapy prezentujemy również jej wersje historyczną, która ukazuje nasze miasto przed rokiem 1945. Zamierzamy systematycznie rozwijać aplikację dodając do niej nowe lokalizacje, treści i materiały multimedialne.

Najlepsze kawałki po polsku od czasu "Bogurodzicy” - taką recenzję "Zoomu najbliższego świata" napisał znany publicysta – Robert Mazurek. W książce, która jest antologią dziennikarskich tekstów "Kontrastu", teraz dostępne są niemal wszystkie perełki!

Po raz pierwszy w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim dostępny magazyn żydowski "Chidusz", a w nim recenzja osobistego dziennika Heńka Fogla z czasów getta łódzkiego w dzielnicy Litzmannstadt i przejmująca litania do chleba, mięsa i cukru.

W dn. 28 stycznia 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim klubowiczki omawiały powieść Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Już na samym początku spotkania klubowiczki wyjaśniły, iż znając wcześniejsze dzieła autorki spodziewały się trudniejszej lektury, bardziej zawiłej i wymagającej. Tymczasem warsztatowy utwór jawił się nam jako lekki thriller z kryminalną intrygą, w którym pisarka jawnie demonstruje swe poglądy na życie w symbiozie z naturą. Pomimo faktu, iż Tokarczuk podejmuje mocny temat w obronie zwierząt, to jednak utwór dla czytelnika stanowi lekturę lekką, a nawet przyjemną. Powieść to ważny głos w obronie natury, próba zwrócenia uwagi na dbałość o środowisko i poszanowanie praw zwierząt. Utwór jest napisany z dużą subtelnością i wyczuciem, którego – jak się wydaje – główną rolą jest uświadamianie społeczeństwa.

Strona: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 54
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek