Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Tygodnia Bibliotek ciąg dalszy. Świętujemy. Zapraszamy do nas czytelniczki, czytelników, przyjaciół. Rozmawiamy o książkach, rozmawiamy z twórcami, prowadzimy dyskusje o książkach z czytelnikami. Tych najmniejszych instruujemy, jak odnaleźć książkę w bibliotece.

Tydzień Bibliotek obfitował nam w wiele atrakcji. Podróżowaliśmy wirtualnie, podziwialiśmy, ale także mieliśmy okazję się czegoś nauczyć, czegoś doświadczyć. Temu właśnie służyła żywa lekcja przyrody, na której poznaliśmy gatunki sów i mogliśmy porozmawiać z ich hodowcą i pasjonatem, panem Dawidem Karasiewiczem.

W dn. 9 maja 2023 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim miały miejsce dwa wernisaże. Pierwszy, w niezwykle klimatycznych pałacowych lochach, zatytułowany „Trzy żywioły: ziemia, ogień, woda”, prezentujący dorobek pracowni ceramicznej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz drugi, pt. „Kolory wyobraźni”, już w galerii pałacowej, rozpoczynający wystawę malarstwa Aleksandry Cyglickiej , malarki, mieszkanki Morzyczyna, członkini grupy artystycznej „Malachit”, funkcjonującej przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie.

Opowieści, przesiąkniętych subiektywizmem, wtrąceniami, zdobytymi doświadczeniami, było nadto. W tym miejscu wszystkich W dn. 8 maja  o godzinie 11.00 rozpoczęło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem.

Każdego roku, dn. 8 maja, bibliotekarze obchodzą swoje święto - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest to także pierwszy dzień tygodnia dedykowanego bibliotekom, bibliotekarzom i czytelnikom, podczas którego celebrujemy naszego święto i zapraszamy czytelników do uczestnictwa w wydarzeniach dla nich organizowanych.

Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, na których wielkie wrażenie wywarła Wypożyczalnia Gier Planszowych znajdująca się w kaliskiej bibliotece, otrzymaliśmy bezpłatnie zestaw siedmiu edukacyjnych, strategicznych gier planszowych, których tematyka oparta jest na motywach oraz wydarzeniach zaczerpniętych z historii Polski.

Przypominała nam się sytuacja, kiedy to Kargul i Pawlak wyjechali do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tam dowiedziawszy się, że każdy ma swojego psychoterapeutę, by z nim rozmawiać, zwierzać się i radzić,  mówi -  „To nie macie sąsiada?”

„Po wzorce jednostek sił specjalnych, które nie tylko funkcjonowały, ale i miały udane operacje specjalne na całym świecie, trzeba było sięgnąć za granicę.” („Lider w stylu GROM”, 2022. str. 13)

W dn. 20. Kwietnia 2023 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy witrażu artystycznego pt. „Witrażowy krajobraz”. Na wystawie swe prace zaprezentowały: Magdalena Bącelak (instruktor), Wiesława Minkiewicz, Halina Kancelarczyk, Janina Rocławska, Danuta Kadłubowska, Zofia Bąk, Teresa Stąporek, Joanna Girtler  i Czesława Zatorska.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim w dniu 12 kwietnia 2023 gościła panią Monikę Skikiewicz, animatorkę zabaw z Kicią Kocią. Dzisiejszego dnia pani Monika zaprezentowała dzieciom Kicię Kocię, bohaterkę książeczek Anity Głowińskiej, wydanych przez Wydaw. Media Rodzina. Kicię Kocię każde dziecko zna, ale czy zna panią Monikę?

Strona: 1 2 3 4 5 ... 66

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek