Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Już od jutra (dn. 14 grudnia 2022 r.) wystawa Szopek Bożonarodzeniowych dostępna dla zwiedzających w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Ciało nie lubi takiej krzywdy. W pewnej chwili się zbuntuje. Wiele osób oddałoby cały świat, by mieć zdrowe ciało. Ciało to świątynia. Nie niszczy się świątyni.*

*K. Holden: Promyczek. Poznań, 2016. Str. 66

 

Ten piękny cytat definiuje życiową postawę głównej bohaterki powieści „Promyczek” autorstwa Kim Holden, omawianej w dn. 7 grudnia 2022 r. na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki (DKK) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzisiaj (dn. 25.11.2022 r.)  klubowiczki DKK uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Marcinem Mellerem, publicystą, reporterem, dziennikarzem telewizyjnym, wydawcą, podróżnikiem i zapewne przyszłym influencerem/youtuberem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku. Moderatorem spotkania była Aleksandra Radecka, polonistka tutejszego Zespołu Szkół.

„Dla ratowania dusz musimy ryzykować.
Chodząc po cienkim lodzie, możemy wpaść pod jego taflę,
a już z pewnością nieraz zmoczymy cholewę.”
Kaczkowski J., Żyłka, P.: „Zycie na pełnej petardzie”. Kraków: „Wydaw. WAM, 2015, str. 234.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zapraszają na wystawę niepodległościową w Galerii Pałacowej.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dn. piątego listopada - w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966). To właśnie tego dnia bibliotekarki  zamieniły się w czarownice  i przyleciały do Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim, a dokładnie do dzieci z grupy „Smerfy”.

Dnia 28 października grupa „Przyjaciół” zakończyła śledztwo, rozwikłując zagadkę kryminalną z ulicy Nadrzecznej. Młodzież z kaliskiego liceum wcieliła się w rolę śledczych i dzielnie poradziła sobie z zadaniem. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w śledztwo, które do łatwych nie należało.

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o 13 nowych, planszowych gier edukacyjnych, w tym również kilka znanych wszystkim klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES, o łącznej wartości 1500 zł.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 64

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek