Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Możesz wziąć udział w wystawie fotograficznej

Do 30 września 2020 roku można przesyłać swoje prace i wziąć udział w fajnym projekcie wystawy fotograficznej „Pojezierze Drawskie” – piękne i bezpieczne". Nie ma znaczenia czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą.

Możesz pokazać krajobraz, architekturę, zwierzęta lub reportaż. Wszystko to co jest pięknego w naszym pojezierzu. Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane te najlepsze. Organizatorzy planują prezentację wystawy we wszystkich gminach powiatu drawskiego, a jeśli się uda i w innych zakątkach Pojezierza Drawskiego. Po zakończeniu projektu powstanie również wirtualny album w sieci.

Piękny pamiątkowy album

Niespodzianką jest to, że autorzy wybranych na wystawę prac otrzymają specjalne pamiątkowe wystawowe albumy, w których znajdą także swoje fotografie.

Jak zgłosić swoje prace?

Na Drawskich Stronach Internetowych została przygotowana specjalna zakładka, w której będą publikowane wszystkie informacje związane z wystawą: https://www.dsi.net.pl/wystawa2020

W wystawę włączyli się samorządowcy. Patronami wystawy zostali: Starosta Drawski - Stanisław Cybula, Burmistrz Czaplinka - Marcin Naruszewicz, Burmistrz Drawska Pomorskiego - Krzysztof Czerwiński, Burmistrz Kalisza Pomorskiego - Janusz Garbacz i Burmistrz Złocieńca - Krzysztof Zacharzewski.

W dn. 7. sierpnia 2020 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce finisaż wystawy Bernadety Sudnikowicz. Przez cały miesiąc poprzedzający mieszkańcy Kalisza Pomorskiego mieli możliwość podziwiania prac autorki stanowiących cykl pt. „Akomodacja”, wykonanych za pomocą kawy i tuszu. Prace Bernadety Sudnikowicz wyraźnie nawiązują do sztuki nowoczesnej, w której źródeł artystycznej wypowiedzi można poszukiwać poprzez nadawanie treści formie, zaś Interpretacji prac można podejmować się zarówno na poziomie intelektu, jak i wrażeń zmysłowych i emocji.

Dnia 30.07.2020 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedził o. dr Eligiusz Dymowski, franciszkanin, wykładowca teologii pastoralnej, poeta i krytyk literacki.

Film z cyklu spotkań online "Letnie Bajanie na ekranie"

 

Film z cyklu spotkań online "Letnie Bajanie na ekranie"

 

Film z cyklu spotkań online "Letnie Bajanie na ekranie"

 

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Dziś znana jest pod nazwą "Cudu nad Wisłą". Bitwa ta położyła podwaliny pod niepodległość Polski, ale także przyczyniła się do ochrony Europy Zachodniej przed czerwoną falą bolszewizmu.

Film z cyklu spotkań online "Letnie Bajanie na ekranie"

 

 

W strugach deszczu odbył się pałacowy wyścig rodzinny przygotowany przez pracowników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Pomimo, iż pogoda nie dopisała, na starcie stawiły się wszystkie zapowiedziane wcześniej zespoły. Wyścig rodzinny obejmował grę drużynową, przy czym każdą drużynę stanowiło czterech członków jednej rodziny, chętnych zmierzyć się z wyzwaniem mimo nieustannie, i ku złości organizatorów, a może także graczy (?), padającego deszczu na głowę.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 53
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek