Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Z niekłamaną radością donosimy, iż „Biedroneczki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim podczas każdorazowej wycieczki do biblioteki wypożyczają książeczki. Każde dziecko wybiera sobie książeczkę, którą chciałoby przeczytać i zabiera ją do domu, by rodzic mógł ją odczytać dziecku przed snem.

Czy można spędzić dzień babci i dziadka w bibliotece? Oczywiście i zapewniamy, że będzie to dzień pełen wspomnień i refleksji. Jednocześnie nie dążyliśmy do tego, by nasze wspaniałe babcie i wyjątkowi dziadkowie w sposób szczególny się do tego dnia przygotowywali. To miała być  zwyczajna wizyta w bibliotece – po książkę, po czasopismo, płytę, albo nawet rozmowę!

Podczas święta babć, w dn. 21 stycznia 2020 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły dzieci z grupy „Pinokio” z Przedszkola Bajkolandia.  Bibliotekarki w stosownych fryzurach i chustach, ucharakteryzowane na babcie przełomu lat 70- i 80-tych, wprowadziły przedszkolaków do kawiarenki z dawnych lat.

W dn. 14 stycznia 2020 r. w galerii pałacowej odbył się wernisaż wystawy wykonanej przez uczestników Dziennego Domu "Senior+" w Kaliszu Pomorskim.

Informujemy, że od dnia 7 stycznia 2020 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie czynna w godz. od 9:00 do 17:00.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że w roku 2019 Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim realizowała program wieloletni pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

W dn. 17 grudnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie DKK poświęcone lekturze Marcusa Zusaka pt. "Złodziejka książek". Powieść dotyka problemów ważnych z punktu widzenia tożsamości narodowej: holocaustu, nazizmu, obozów koncentracyjnych, obrazu II wojny światowej oraz relacji społecznych w latach 30- i 40-tych XX wieku. Akcję powieści autor osadził w hitlerowskich Niemczech, na przedmieściach Monachium.

W piątkowy, grudniowy poranek, w dn. 13 grudnia 2019 r., Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły  dzieci z Przedszkola „Bajkolandia”. Inspiracją do zajęć było opowiadanie ”Historia Bożego Narodzenia”, które zostało zaczerpnięte ze zbioru bożonarodzeniowych opowieści i opowiastek pt: ”Księga świątecznych opowieści, bajek, kolęd…”.

Boże Narodzenie to niezwykły czas, na który każdego roku czekamy z ogromną niecierpliwością. To magiczny okres wzruszających, rodzinnych, spotkań. To także czas śpiewania kolęd, których nie zastąpi żadna inna muzyka.

W chłodny grudniowy poranek bibliotekarka, Patrycja Maciąg, odwiedziła dzieci z Przedszkola "Bajkolandia" w Kaliszu Pomorskim. Ubrana w świąteczną czapeczkę wprowadziła maluszki w przedświąteczną atmosferę.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 49
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek