Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Dorodzy Czytelnicy, już niebawem będziemy mogli zaprosić Was do nowej izby muzealnej w Pałacu w Kaliszu Pomorskim, w której umieściliśmy zbiory mieszkańców wsi Pomierzyn.

Na Tydzień Bibliotek przygotowaliśmy dla Was, drodzy Czytelnicy, mnóstwo atrakcji. W obecnej sytuacji jednak nasze propozycje poddaliśmy weryfikacji, z części musieliśmy zupełnie zrezygnować. Był jednak pomysł na coś nowego, coś zaskakującego. Obejrzyjcie, koniecznie!

 

W maju 2020 r. w Galerii Pałacowej zaprezentowano wystawę malarstwa Bartłomieja Baranowskiego. Wszystkie eksponowane dzieła, a jest ich niemal dwadzieścia, układają się jakby w jedną spójną konstrukcję, niezwykle interesującą i wciągającą, która porywa od pierwszego dzieła, a każdy następny jawi się jako kontynuacja poprzedniego.

W związku z pytaniami czytelników dotyczącymi otrzymywanej informacji z systemu MAK + o konieczności zwrotu wypożyczonych książek informujemy, że  z powodu zamknięcia biblioteki nie ma takiej możliwości ani konieczności. Do 1 czerwca zostaje przedłużony termin zwrotu książek  i innych materiałów bibliotecznych. Opłaty za nieterminowy zwrot książek, które generuje system,  nie będą naliczane od 11 marca przez okres zamknięcia Biblioteki oraz kolejne 31 dni po ich otwarciu.  Jednocześnie przypominamy o możliwości korzystania z ebooków i audiobooków na platformie Legimi. Kody do platformy rozsyłamy za pośrednictwem systemów teleinformatycznych po kontakcie indywidualnym (94 361 7805 lub tel. kom. 669 752 667).


Uprzejmie informujemy,  że Biblioteka  Publiczna w  Kaliszu Pomorskim  w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym oraz  w  trosce  o bezpieczeństwo  czytelników i bibliotekarzy, w porozumieniu z  Burmistrzem Kalisza Pomorskiego i po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów. Przewidywany termin otwarcia biblioteki w dn. 25 maja 2020 r.
O nowych sposobach korzystania z zasobów biblioteki, poinformujemy Państwa już wkrótce.

 

 

W dniach 6 oraz 9 marca na czytelniczki Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim czekała miła niespodzianka.

W dniach 17-21 lutego 2020 r. w lochach kaliskiego Pałacu dzieci spędzały czas wolny od zajęć szkolnych. Ferie w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbywały się pod hasłem „Kradzież i porwanie w bibliotece czyli literaccy detektywi na tropie.”

Strona: 1 2 3 4 5 ... 51
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek