Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniu 10 maja 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Anną Chełminiak, autorką i wydawczynią powieści „Piekielnice”.

Z okazji Światowego Dnia Książki, dn. 23 kwietnia 2024 r., gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czaplinku Filia w Kaliszu Pomorskim.

W dn. 17 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem swe rozważania poświęciliśmy utworowi Johna Williamsa pt. „Profesor Stoner”.

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

W dniach 21, 22.01.2024 r. grupa młodzieży z kaliskiego liceum ponownie wstąpiła w szeregi Kryminautów. Serdecznie gratulujemy niezwykłej spostrzegawczości i wytrwałości w przeprowadzeniu śledztwa i wyjaśnieniu SPRAWY NR 02 ZAGINIONY KOLEKCJONER.

W dn. 24. stycznia 2024 r.  w gronie klubowiczek omówiłyśmy powieść rosyjskiej pisarki Guzel Jachiny pt. „Zulejka otwiera oczy”. To wielowątkowa opowieść o tym, jak w imię kolektywizacji można zadać krzywdę i ból niewinnym ludziom.

W dn. 16. stycznia 2024 r., o zmierzchu, odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Cyglickiej i Zygmunta Karga. Oboje artyści pochodzą z gminy Stargard i mieszkańcom Kalisza Pomorskiego są znani nie od dziś.

W pierwszym tygodniu ferii kaliski pałac zamienił się w Akademię Pana Kleksa. Udaliśmy się do świata wyobraźni i przeżyliśmy niezapomnianą przygodę. Każdy dzień zaczynaliśmy od rozgrzewki tańcząc układy taneczne w rytmie bajecznych hitów.

W dn. 13 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki funkcjonującego przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Lekturą spotkania była powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pt. „Przyjdę, gdy zaśniesz”.

Strona: 1 2 3 4 5 ... 69

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek