Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KALISZU POMORSKIM
zaprasza na spotkanie autorskie z psycholog dziecięcą


DOROTĄ ZAWADZKĄ - SUPERNIANIĄ


Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2014 r.o godz. 17:00 w Pałacu Wedlów. ZAPRASZAMY.

W dniu 15 marca 2014 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż kolekcji szachów Jarosława Leszczełowskiego. W kolekcji znajdują się szachy z różnych zakątków świata: szachy chińskie, indyjskie, amerykańskie, afrykańskie, mongolskie, białorusińskie, ukraińskie i tajlandzkie.

Szanowni Państwo,
informujemy, iż w dniu 22 marca (sobota) 2014 r.
Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim
będzie nieczynna z powodu szkolenia pracowników.

Na niedogodności przepraszamy.

Dzień Kobiet obchodzony jest  corocznie 8 marca od 1910 r. W tym roku właśnie w Kopenhadze ustanowiono Dzień Kobiet, który miał służyć krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych kobiet.

Rok 2013 okazał się dla Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim wyjątkowo udany. Byliśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty, przez 56 godzin tygodniowo. Przez cały 2013 r. wypożyczyliśmy 19439 książek, 3803 dokumentów audiowizualnych (filmów, bajek oraz audiobooków), a także 1443 wydawnictw periodycznych. Obsługa czytelniana także odnotowała 1622 udostępnienia zbiorów. Z pracowni multimedialnej skorzystało aż 5888 osób. Zarejestrowaliśmy 1259 czytelników. Przekrój wiekowy czytelników jest mocno zróżnicowany, od najmłodszych po wiek seniora. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza baśń mojego dzieciństwa”  - w ramach  Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży.

 Czytaj więcej

W dniu 7 marca 2014 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły przedszkolaki. Była to grupa trzylatków z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

W dniu 6 marca 2014 r., Bartek Czarciński, kapitan jachtowy i motorowy, instruktor żeglarstwa, spotkał się z młodzieżą ponadgimnazjalną w Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Tematem spotkania była samotna wyprawa dookoła świata na własnoręcznie wykonanej łodzi. Przygotowania do wyprawy trwają już cztery lata, finalizacja projektu odbędzie się na przełomie kolejnych dwóch miesięcy. Przez te cztery lata nasz bohater opracował merytorycznie wyprawę oraz budował łódź. Plany wyprawy zakładają wypłynięcie z Gdyni, a następnie ominięcie Kanału Angielskiego, Europy i Afryki lewą burtą, Przylądka Dobrej Nadziei, Przylądka Horn oraz zakończenie rejsu w punkcie startu – Gdyni. Cała wyprawa – BEZ ZAWIJANIA DO PORTU.  Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo to najtańszy sposób na realizację swoich marzeń. Nasz bohater wspominał także o dokonaniach Henryka Jaskuły, który jako pierwszy Polak dokonał tego samego czynu w 1979 r. Przez kolejne trzydzieści lat na podobną wyprawę nie zdecydował się żaden z Polaków.

Tegoroczne ferie przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odbywały się w pod hasłem „Między nami jaskiniowcami”. Rozpoczął je symboliczny chrzest jaskiniowców. Zadanie uczestników zabawy było wyjątkowo trudne, bowiem należało wyłowić dinozaura z zagęszczonej kaszy. Kiedy każdy uczestnik wykonał zadanie rozpoczęła się uroczystość zaprzysiężenia na jaskiniowca. Ceremonii zaprzysiężenia towarzyszyło wiele radości.

Strona: 1 ... 59 60 61 62 63 64

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek