Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Promocja książki 'Pęknięte miasto – Biesłan'

Promocja książki Z. Pawlaka i J. Wlazło  pt. „Pęknięte miasto – Biesłan”
w 10 rocznicę dramatu w Biesłanie
w dn. 11 października 2014 r. o godz. 18:00
w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

WSTĘP WOLNY


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

czytaj więcej


 To poruszająca historia rozdartego Kaukazu. W małym miasteczku, u podnóży gór Kaukazu, rozgrywa się dramat podczas ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego. Uroczystość przerywają uzbrojeni bojownicy. Zginęły 334 osoby, z czego połowa to dzieci. Dzieci, niewinne i bezbronne istoty. Do dnia dzisiejszego wydarzenia tamtego dnia stanowią największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Dlaczego miasto pękło opowie Zbigniew Pawlak, który w kilka dni po tragedii odwiedził Biesłan.

 

„Pęknięte miasto”  opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców. O bezradności rodziców, którzy nie mogli pomóc swoim dzieciom. O odwecie i nienawiści bojowników, którzy wcześniej stracili swoich bliskich. O odwadze tych, którzy na własne życzenie pozostali z dziećmi w szkole.


Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek