Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Instalacja Cases w Pałacu w Kaliszu Pomorskim

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zwiedzania wystawy w Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Instalacja Cases powstawała pod okiem Jarosława Perszki, artysty z Hajnówki, wykładowcy Zakładu Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej, którego dorobek artystyczny prezentowany był podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

 

Instalacja Cases obejmuje niemalże 3 tys. odlewów dłoni zamkniętych w skórzanych futerałach. Odlewy upamiętniają linie papilarne mieszkańców, którzy uczestniczyli w projekcie na przełomie sierpnia i września 2013 r. Jest to wspólne dzieło animatorów kultury i mieszkańców Złocieńca, Kalisza Pomorskiego, Darłowa, Kamienia Pomorskiego, Lubniewic, Pełczyc, Sławna, Szczecina, Ustki i Wierzchowa.  Wystawie towarzyszy specjalna księga zawierająca myśli i słowa osób, które zdecydowały się wziąć udział w przedsięwzięciu i pozostawić  swój ślad. Ślad życia.

Instalację będzie można podziwiać w dniach 7 - 18 października 2014 r. Zapraszamy.

Fotorelacja z akcji pobierania odlewów dłoni na stronie: http://www.bibliotekapubliczna.kultura-kaliszpom.com/wydarzenia.php?czytaj=1&kat=wydarzenia&nr=1040

Pozostałe wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek