Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Instalacja Cases w Pałacu w Kaliszu Pomorskim

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zwiedzania wystawy w Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Instalacja Cases powstawała pod okiem Jarosława Perszki, artysty z Hajnówki, wykładowcy Zakładu Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej, którego dorobek artystyczny prezentowany był podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

 

Instalacja Cases obejmuje niemalże 3 tys. odlewów dłoni zamkniętych w skórzanych futerałach. Odlewy upamiętniają linie papilarne mieszkańców, którzy uczestniczyli w projekcie na przełomie sierpnia i września 2013 r. Jest to wspólne dzieło animatorów kultury i mieszkańców Złocieńca, Kalisza Pomorskiego, Darłowa, Kamienia Pomorskiego, Lubniewic, Pełczyc, Sławna, Szczecina, Ustki i Wierzchowa.  Wystawie towarzyszy specjalna księga zawierająca myśli i słowa osób, które zdecydowały się wziąć udział w przedsięwzięciu i pozostawić  swój ślad. Ślad życia.

Instalację będzie można podziwiać w dniach 7 - 18 października 2014 r. Zapraszamy.

Fotorelacja z akcji pobierania odlewów dłoni na stronie: http://www.bibliotekapubliczna.kultura-kaliszpom.com/wydarzenia.php?czytaj=1&kat=wydarzenia&nr=1040

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek