Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Koło astronomiczne

Koło astronomiczne działające przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej obserwacji nieba.

 

Pierwsze w tym roku zajęcia odbyły się dnia 10 sierpnia, a ich tematem był „Superksiężyc”, który znajdował się w możliwie najmniejszej odległości od Ziemi, dzięki czemu był doskonale widoczny. Relacja ze spotkania na fotografiach.

Kolejne zajęcia odbędą się 14 września (niedziela) o godz. 22.30 w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej oraz na tarasie widokowym.  Obserwować będziemy m.in. Księżyc oraz gwiazdę Aldebaran.

W dniach 20-21 września odbędzie się również „Noc astronomiczna” (z soboty na niedzielę), w trakcie której zorganizowane zostaną tematyczne zajęcia edukacyjne, połączone z całonocną obserwacją nieba oraz nocowaniem w Bibliotece. Obserwować będziemy m.in.: Jowisza wraz z księżycami, Księżyc oraz gwiazdę Regulus. Udział w „Nocy astronomicznej” możliwy jest jedynie dla członków koła astronomicznego – ilość miejsc ograniczona!

Dawni członkowie koła astronomicznego i wszystkie osoby niepełnoletnie, które zamierzają uczestniczyć w kolejnych zajęciach, proszone są o odnowienie zapisów oraz wypełnienie oświadczeń rodzicielskich, które pobrać można w czytelni internetowej lub na zajęciach dnia 14.09.2014.

W przypadku niesprzyjającej pogody, uniemożliwiającej obserwacje astronomiczne, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania zajęć, bez wcześniejszego powiadomienia uczestników.

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek