Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Koło astronomiczne

Koło astronomiczne działające przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej obserwacji nieba.

 

Pierwsze w tym roku zajęcia odbyły się dnia 10 sierpnia, a ich tematem był „Superksiężyc”, który znajdował się w możliwie najmniejszej odległości od Ziemi, dzięki czemu był doskonale widoczny. Relacja ze spotkania na fotografiach.

Kolejne zajęcia odbędą się 14 września (niedziela) o godz. 22.30 w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej oraz na tarasie widokowym.  Obserwować będziemy m.in. Księżyc oraz gwiazdę Aldebaran.

W dniach 20-21 września odbędzie się również „Noc astronomiczna” (z soboty na niedzielę), w trakcie której zorganizowane zostaną tematyczne zajęcia edukacyjne, połączone z całonocną obserwacją nieba oraz nocowaniem w Bibliotece. Obserwować będziemy m.in.: Jowisza wraz z księżycami, Księżyc oraz gwiazdę Regulus. Udział w „Nocy astronomicznej” możliwy jest jedynie dla członków koła astronomicznego – ilość miejsc ograniczona!

Dawni członkowie koła astronomicznego i wszystkie osoby niepełnoletnie, które zamierzają uczestniczyć w kolejnych zajęciach, proszone są o odnowienie zapisów oraz wypełnienie oświadczeń rodzicielskich, które pobrać można w czytelni internetowej lub na zajęciach dnia 14.09.2014.

W przypadku niesprzyjającej pogody, uniemożliwiającej obserwacje astronomiczne, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania zajęć, bez wcześniejszego powiadomienia uczestników.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek