Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Noc Astronomiczna

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza na "Noc astronomiczną" organizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem Antropologów Kultury „Etnosfera” w ramach projektu "Biblio-feel", którego ideą jest edukacja kulturalna dzieci i dorosłych, skupiająca się wokół biblioteki traktowanej jako miejsce przyjazne i oswojone, a jednocześnie będące przestrzenią, w której można ciekawie spędzić czas.

 

Noc astronomiczna odbędzie się w dniach 20-21 września pomiędzy godz. 22.00 a 8.00 rano, w Bibliotece Publicznej i czytelni internetowej oraz na tarasie widokowym kaliskiego Pałacu. Przewidujemy obserwacje astronomiczne i wykonywanie fotografii ciał niebieskich (w zależności od pogody), prezentacje, pokazy i inne zajęcia multimedialne, istnieje możliwość nocowania w Bibliotece, zapewniamy również ciepły posiłek oraz  inne atrakcje.

 

W „Nocy astronomicznej” mogą brać udział jedynie członkowie koła astronomicznego posiadający aktualne zaświadczenie rodzicielskie.

 

Odbiór zaświadczeń i zapisy w czytelni internetowej.

 

Ilość miejsc ograniczona !

 

W galerii foto-relacja z poprzedniego spotkania koła astronomicznego, które odbyło się 14.09.2014 r. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, obserwowaliśmy jedynie księżyc, lecz nie udało nam się dostrzec Aldebarana. Na pewno spróbujemy jeszcze podczas "Nocy astronomicznej". Zapraszamy!

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek