Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Noc Astronomiczna

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza na "Noc astronomiczną" organizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem Antropologów Kultury „Etnosfera” w ramach projektu "Biblio-feel", którego ideą jest edukacja kulturalna dzieci i dorosłych, skupiająca się wokół biblioteki traktowanej jako miejsce przyjazne i oswojone, a jednocześnie będące przestrzenią, w której można ciekawie spędzić czas.

 

Noc astronomiczna odbędzie się w dniach 20-21 września pomiędzy godz. 22.00 a 8.00 rano, w Bibliotece Publicznej i czytelni internetowej oraz na tarasie widokowym kaliskiego Pałacu. Przewidujemy obserwacje astronomiczne i wykonywanie fotografii ciał niebieskich (w zależności od pogody), prezentacje, pokazy i inne zajęcia multimedialne, istnieje możliwość nocowania w Bibliotece, zapewniamy również ciepły posiłek oraz  inne atrakcje.

 

W „Nocy astronomicznej” mogą brać udział jedynie członkowie koła astronomicznego posiadający aktualne zaświadczenie rodzicielskie.

 

Odbiór zaświadczeń i zapisy w czytelni internetowej.

 

Ilość miejsc ograniczona !

 

W galerii foto-relacja z poprzedniego spotkania koła astronomicznego, które odbyło się 14.09.2014 r. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, obserwowaliśmy jedynie księżyc, lecz nie udało nam się dostrzec Aldebarana. Na pewno spróbujemy jeszcze podczas "Nocy astronomicznej". Zapraszamy!

 

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek