Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Pod koniec stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Inicjatywa uhonorowania babć i dziadków swoim świętem ma swoje korzenie w 1964 r., kiedy to tygodnik "Kobieta i Życie" zaczął je popularyzować. Niebawem obchody święta stały się cykliczne, czemu przyczyniały się kolejne media drukowane.

Serdecznie zapraszamy do udziału w  "Kwartalnym konkursie na recenzję książki".

Zapusty/karnawał to czas zimowych balów, maskarad, licznych pochodów i hucznych zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Publikacja o Cyfrowych Archiwach Tradycji Lokalnych w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim opracowany przez Ośrodek KARTA.

 

 

 

 

 

 

 

 


W dniu 10 stycznia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy mieszkanek Kalisza Pomorskiego: Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej.

W dniu 20 grudnia 2013 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Ireną Chołuj.

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury

i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim

zapraszają na wystawę twórczości

Krystyny Krakowiak i Magdaleny Pomagalskiej

z Kalisza Pomorskiego

dn. 10 stycznia 2014 r. o godz. 17:00

w Pałacu Wedlów.

Zapraszamy.

W ramach projektu Zespół wokalno – instrumentalny z Giżyna realizowanego w Programie Działaj Lokalnie w lipcu przeprowadzano nabór kandydatów. Z kilkunastu chętnych dzieci wybranych zostało pięć dziewczynek. Skład ulegał zmianom. Przez ostatnie 6 miesięcy udział w zajęciach brało osiem dziewczyn. Utworzyła się grupa trzech stałych członkiń zespołu. Przez cały okres, próby odbywały się przynajmniej raz w tygodniu. W czasie przygotowań do konkretnego występu częściej. Bywały próby w czasie godzin otwarcia świetlicy. Mieszkańcy – głównie dzieci, (ale także osoby dorosłe) mieli okazję posłuchać i ocenić postępy zespołu.

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w programie Orange dla bibliotek, powstała nowa strona internetowa (działająca pod tym samym adresem http://www.kalisz-pom.pl oraz Multimedialna Mapa Miasta.

Strona: 1 ... 59 60 61 62 63
Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek