Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Aneta Janiszewska (harfa), Konrad Salwiński (akordeon). Duet powstał w 2007 roku i pracuje pod kierunkiem prof. Helgi Storck. Mimo tak krótkiej historii występował już podczas Festiwalu Blaue Harfentage w Hochschule für Musik und Theater w Monachium, Kursów Mistrzowskich prof. H. Storck w Radziejowicach i Moulin d'Ande (Francja), w cyklu koncertów Masterclass w salzburskim Mozarteum, a także na licznych recitalach w Polsce, Niemczech i Austrii. Zespół koncertował również w ramach 52. Sesji Musica Moderna organizowanej przez Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, upamiętnionej wydaną na początku roku płytą, na której usłyszeć można kompozycję napisaną specjalnie dla duetu przez łódzkiego kompozytora  Krzystofa Grzeszczaka. 

Czytaj więcej...

W Galerii w Pałacu Wedlów na przełomie lipca/sierpnia można było obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 10-lecia Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym. Na wystawie prezentowane były fotografie nawiązujące do ostatniej dekady „ogórkowego” święta.

Koło astronomiczne funkcjonujące przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim wznawia działalność. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze w tym roku zajęcia i obserwacje astronomiczne, które odbędą się w niedzielę 10.08.2014 r. o godz. 19.00 w czytelni internetowej i tarasie widokowym. Tematem pierwszych zajęć będzie tzw. "Superksiężyc" w pełni, znajdujący się w możliwie najmniejszej odległości od Ziemi.

Do 10 sierpnia w Galerii w Pałacu Wedlów można obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 10-lecia Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym. Na wystawie prezentowane są fotografie nawiązujące do ostatniej dekady „ogórkowego” święta.

W dniach 1 – 20 lipca 2014 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim prezentowana była trójwymiarowa wystawa pt. „W stronę słońca”. Prezentowane prace powstały podczas podróży Jacka Gniewka i Michała Grzywacza, pasjonatów fotografii stereoskopowej, w akwen morza śródziemnego. Fotografie  powstały m.in. w Grecji, Turcji, na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, na Sardynii i na Korsyce.

Dnia 05.07.2014 r., odbyło się losowanie kosza piknikowego, będącego główną nagrodą dla osób, które podczas Leśnej Majówki, nabyły grę rowerową "Skrzacie opowieści", a następnie ukończyły ją i podały prawidłowe rozwiązanie w terminie przewidzianym przez regulamin promocji.

Początek sezonu urlopowego od 1 do 20 lipca 2014 r.  Galeria w Pałacu Wedlów zaprasza Państwa do ciepłych krajów śródziemnomorskich.

Dnia 17 czerwca 2014 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek. Bookcrossing, czyli tzw. „uwalnianie książek”, to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, która z powodzeniem funkcjonuje na świecie, a także w Polsce.

W dn. 14 czerwca 2014 r. w Galerii Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy plastycznej Sonii Ginelli „Morskie opowieści”.

Strona: 1 ... 60 61 62 63 64 ... 68

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek