Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Warzywa na wesoło

W dniu 8 października 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima Rzepka i Jana Brzechwy Na straganie.

 

 

Te wyjątkowe wiersze cechuje znaczna dynamika tekstu, która umożliwia przeprowadzenie działań inscenizacyjnych. Adaptacja utworów literackich na potrzeby inscenizacji, z uwzględnieniem wszelkich środków wyrazu, pozwala doświadczać, by poruszyć dziecięcą wyobraźnię, a czasami serce i duszę. Radości towarzyszącej każdej wartkiej inscenizacji jest wiele, tak było i tym razem.

 

Tego dnia dla dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim przygotowano także szereg dodatkowych atrakcji: układanie puzzli do bajek Tuwima i Brzechwy oraz zgaduj – zgadule, które podgrzewały dziecięcego ducha rywalizacji.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek