Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Warzywa na wesoło

W dniu 8 października 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima Rzepka i Jana Brzechwy Na straganie.

 

 

Te wyjątkowe wiersze cechuje znaczna dynamika tekstu, która umożliwia przeprowadzenie działań inscenizacyjnych. Adaptacja utworów literackich na potrzeby inscenizacji, z uwzględnieniem wszelkich środków wyrazu, pozwala doświadczać, by poruszyć dziecięcą wyobraźnię, a czasami serce i duszę. Radości towarzyszącej każdej wartkiej inscenizacji jest wiele, tak było i tym razem.

 

Tego dnia dla dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim przygotowano także szereg dodatkowych atrakcji: układanie puzzli do bajek Tuwima i Brzechwy oraz zgaduj – zgadule, które podgrzewały dziecięcego ducha rywalizacji.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek