Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „MORSKIE OPOWIEŚCI” autorstwa Sonii Ginelli. Otwarcie wystawy odbędzie się w Galerii w Pałacu Wedlów  14 czerwca 2014 r. o godz. 16.00.W dn. 29 maja 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie autorskie z Iwoną Sabiną Schymallą, dziennikarzem i wydawcą programów, reportaży, relacji i wywiadów, redaktorem Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz Radia Vox FM, dwukrotną dyrektor TVP1 odznaczoną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla rozwoju Telewizji Polskiej.

W dn. 23 maja 2014 r., przed zmierzchem, w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim, miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa grupy plastycznej „Koło Piątku” z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. 

W dn. 26 kwietnia – 23 maja 2014 r. w Galerii Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim można było oglądać wystawę fotograficzną Jerzego Arsoby pt. „Japonia – tradycja i nowoczesność”. Wernisaż wystawy odbył się podczas VI Wiosennej Nawałnicy, na którą przybyli pasjonaci długich, pieszych wędrówek i kajakowych spływów.

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim

oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim

zapraszają

na spotkanie autorskie z Iwoną Schymallą

dn. 29 maja 2014 r. o godz. 18:00 w Pałacu Wedlów.

Spotkaniu będzie towarzyszyła promocja książki Iwony Schymalli pt. „Zawód spikerka”.

Publikację będzie można nabyć podczas spotkania.

Zapraszamy.

Dn. 9 maja w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne inspirowane „Czarną książką kolorów” Meneny Cottin.

W dniu 8 maja 2014 r., z okazji odbywającego się Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia czytelnicze z cyklu „Zaczytani w…”.

Dnia 7 maja, podczas trwającego Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe w cyklu Zaczytani w…, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima: Okulary i Rzepka.

Dzień 7 maja w obchodzonym Tygodniu Bibliotek zarezerwowaliśmy na spotkania z podróżnikiem, pilotem wycieczek – Andrzejem Wnękiem. Podróże bywają inspirujące i kształcące, nawet jeśli podróżuje się… palcem po mapie. Tematem przewodnim była Indonezja zarówno w przypadku prezentacji w Filii bibliotecznej w Pomierzynie oraz Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Strona: 1 ... 61 62 63 64 65 ... 68

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek