Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

W dniu 13 listopada 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne, których tematem przewodnim była ukraińska baśń, drukiem ogłoszona w 1979 r. w Moskwie, w przekładzie M. Dolińskiej, pt. „Rękawica”.

W niedzielę, dn. 23 listopada 2014 r., podczas trzech mszy św. (o godz. 8:00, 11:00 i 18:00) w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim odbyły się spotkania autorskie z Joanną Jurkiewicz, autorki publikacji pt. „Zwiastunowi z gór”, opublikowanej drukiem przez Wydawnictwo Benedyktynów w Tyńcu.

W dn. 11 listopada 2014 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty wernisaż wystawy Helgi Hoškovej-Weissowej pn. „Maluj, co widzisz”. Wystawa jest unikatowym świadectwem życia codziennego w getcie w Terezinie.

W dn. 30 października 2014 r. w Pałacu Wedlów odbył się wieczór  opowieści. Bohaterem spotkania był Tomasz Bukowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.  Tematem wieczoru były pasje. Pasje Tomasza Bukowskiego.

Od 24 do 26  października w Starej Studnicy odbyły się trzydniowe warsztaty  dla dziennikarzy „Kontrastu”. Zorganizowane zostały  przez  Bibliotekę  Publiczną w Kaliszu Pomorskim  i Stowarzyszenie Antropologów Kultury „Etnosfera” w ramach projektu „Biblio-feel”. Uczestnicy pod kierunkiem pana Tomasza Ogonowskiego (dziennikarza i szefa TVN 24, oddziału w Szczecinie) oraz pani Aleksandry Radeckiej (opiekunki gazety, absolwentki dziennikarstwa UW  i polonistki kaliskiego Liceum) uczyli się jak pisać reportaż historyczny.

Wystawa rysunków dziecięcych Helgi Hoškovej-Weissowej

Od 11 listopada 2014 r. w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim prezentowana będzie wystawa rysunków dziecięcych Helgi Hoškovej-Weissowej, która jest unikatowym świadectwem życia codziennego w teresińskim getcie.

W dniu 17 października 2014 r., o zmierzchu, w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarskiej „Cztery spojrzenia” grupy artystycznej „Malachit” działającej przy DKK w Stargardzie Szczecińskim. 

Świętowanie było głośne, radosne i bardzo przyjemne pomimo siąpiącego za oknem deszczu!

Strona: 1 ... 57 58 59 60 61 ... 68

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek