Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dn. 9 maja w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne inspirowane „Czarną książką kolorów” Meneny Cottin.

W dniu 8 maja 2014 r., z okazji odbywającego się Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia czytelnicze z cyklu „Zaczytani w…”.

Dnia 7 maja, podczas trwającego Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe w cyklu Zaczytani w…, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima: Okulary i Rzepka.

Dzień 7 maja w obchodzonym Tygodniu Bibliotek zarezerwowaliśmy na spotkania z podróżnikiem, pilotem wycieczek – Andrzejem Wnękiem. Podróże bywają inspirujące i kształcące, nawet jeśli podróżuje się… palcem po mapie. Tematem przewodnim była Indonezja zarówno w przypadku prezentacji w Filii bibliotecznej w Pomierzynie oraz Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

Dnia 6 maja 2014 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprosiła najmłodszych na zajęcia literackie pn. „Bajki naszych dziadków”. Gościem specjalnym zajęć była Regina Romańska, mieszkanka Kalisza Pomorskiego, która wspaniale odczytywała dzieciom utwory poetyckie.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2014

Czytaj więcej...Dzięki udziałowi w programie „Działaj Lokalnie” oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała kaliska, rowerowa gra terenowa „Skrzacie opowieści”.

Czytaj więcej...

Pani Monika Marin autorka książki „Kroniki Saltamontes - Ucieczka z Mroku”, zauważyła działalność świetlicy wiejskiej w Prostyni na jednym z portali społecznościowych  i postanowiła osobiście nas odwiedzić.

Japonia - tradycja a nowoczesność
Wystawa fotograficzna Jerzego Arsoby w Galerii Pałacowej w dn. 26 kwietnia - 16 maja 2014 r.
Zapraszamy.

Strona: 1 ... 57 58 59 60 61 ... 64

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek