Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Dnia 6 maja 2014 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprosiła najmłodszych na zajęcia literackie pn. „Bajki naszych dziadków”. Gościem specjalnym zajęć była Regina Romańska, mieszkanka Kalisza Pomorskiego, która wspaniale odczytywała dzieciom utwory poetyckie.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2014

Czytaj więcej...Dzięki udziałowi w programie „Działaj Lokalnie” oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała kaliska, rowerowa gra terenowa „Skrzacie opowieści”.

Czytaj więcej...

Pani Monika Marin autorka książki „Kroniki Saltamontes - Ucieczka z Mroku”, zauważyła działalność świetlicy wiejskiej w Prostyni na jednym z portali społecznościowych  i postanowiła osobiście nas odwiedzić.

Japonia - tradycja a nowoczesność
Wystawa fotograficzna Jerzego Arsoby w Galerii Pałacowej w dn. 26 kwietnia - 16 maja 2014 r.
Zapraszamy.

Drodzy Czytelnicy,

to dla Was, mając w pamięci spotkanie, nasz ubiegłoroczny gość, Maria Czubaszek, wraz z małżonkiem, Wojciechem Karolakiem, przesyła życzenia świąteczne. :))

 

W dniu 9 kwietnia 2014 r. Pani Katarzyna Campbell spotkała się z przedszkolakami w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie.

W dniu 10 kwietnia 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z Dorotą Zawadzką, pedagogiem i psychologiem rozwojowym. Dorota Zawadzka przez 12 lat była wykładowcą na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a ostatnio w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Uczy studentów, w jaki sposób pracować z rodziną i dziećmi. Współpracuje również z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, gdzie od dziesięciu lat jest w Kapitule nagrody „Świat Przyjazny Dziecku”.

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, iż w kwartalnym konkursie na recenzję dowolnej książki zwyciężyła Ola Miry, uczennica Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kaliszu Pomorskim. Jury, w skład którego wchodzili pracownicy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim,  jednogłośnie wybrało recenzję Oli pomimo, iż w konkursie wzięli udział czytelnicy zróżnicowani wiekowo.

Strona: 1 ... 62 63 64 65 66 ... 68

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek