Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Czarownice bajkowe w przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dn. piątego listopada - w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966). To właśnie tego dnia bibliotekarki  zamieniły się w czarownice  i przyleciały do Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim, a dokładnie do dzieci z grupy „Smerfy”.

 

 

Zajęcia miały charakter animacyjny. Było wiele zabaw, rebusów, konkursów i przede wszystkim rozmów, dyskusji o bajkach, o morałach i naukach zeń płynących. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością bajek, brały aktywny udział w zadaniach, odpowiadały na trudne pytania dotyczące bajkowych historii, perypetii bajkowych bohaterów, tańczyły i śpiewały piosenki. Zabaw było dużo, niektóre niezwykle pomocne przy wsparciu ogólnego rozwoju najmłodszych, tj. zabawa w naśladowanie postaci z bajek. Dzieci znakomicie poradziły sobie także z puzzlami i szybko układały zagadkowe postaci bajkowe, wcielały się też w rolę Kopciuszka i rozdzielały grach od fasoli. Na zakończenie spotkania dzieci zatańczyły z kostką bajkową  do rymu: „Na kogo trafi, na kogo padnie, ta postać wstaje i tańczy ładnie”.

 

Wrzawie nie było końca, nieskrywanej radości i uśmiechom także.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek