Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Kryminauci w akcji

Dnia 28 października grupa „Przyjaciół” zakończyła śledztwo, rozwikłując zagadkę kryminalną z ulicy Nadrzecznej. Młodzież z kaliskiego liceum wcieliła się w rolę śledczych i dzielnie poradziła sobie z zadaniem. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w śledztwo, które do łatwych nie należało.

 

KRYMINAUCI to interaktywna gra detektywistyczna, przygotowana we współpracy z zawodowymi śledczymi i inspirowana prawdziwymi dokumentami wykorzystywanymi w dochodzeniu policyjnym. Do rozpoczęcia rozgrywki wymagana jest jedna osoba, a maksymalnie może grać sześciu graczy. Przejście śledztwa jest obliczone na 4-8 godzin, ale to zależy, w ile osób rozwiązujemy Tajemnice Nadrzecznej. Nie musimy przejść całej gry za jednym posiedzeniem - postępy w śledztwie zapisują się w panelu online.

 

Jeśli kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak policyjny śledczy, który analizując akta, zeznania, dowody i poszlaki, krok po kroku próbuje rozwikłać sprawę kryminalną, to gra KRYMINAUCI przeznaczona jest właśnie dla Ciebie!

 

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej, w której trwają zapisy do wzięcia udziału w grze.

 

Pozostałe wydarzenia

Ciało nie lubi takiej krzywdy. W pewnej chwili się zbuntuje. Wiele osób oddałoby cały świat, by mieć zdrowe ciało. Ciało to świątynia. Nie niszczy się świątyni.*

*K. Holden: Promyczek. Poznań, 2016. Str. 66

 

Ten piękny cytat definiuje życiową postawę głównej bohaterki powieści „Promyczek” autorstwa Kim Holden, omawianej w dn. 7 grudnia 2022 r. na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki (DKK) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek