Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Kryminauci w akcji

Dnia 28 października grupa „Przyjaciół” zakończyła śledztwo, rozwikłując zagadkę kryminalną z ulicy Nadrzecznej. Młodzież z kaliskiego liceum wcieliła się w rolę śledczych i dzielnie poradziła sobie z zadaniem. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w śledztwo, które do łatwych nie należało.

 

KRYMINAUCI to interaktywna gra detektywistyczna, przygotowana we współpracy z zawodowymi śledczymi i inspirowana prawdziwymi dokumentami wykorzystywanymi w dochodzeniu policyjnym. Do rozpoczęcia rozgrywki wymagana jest jedna osoba, a maksymalnie może grać sześciu graczy. Przejście śledztwa jest obliczone na 4-8 godzin, ale to zależy, w ile osób rozwiązujemy Tajemnice Nadrzecznej. Nie musimy przejść całej gry za jednym posiedzeniem - postępy w śledztwie zapisują się w panelu online.

 

Jeśli kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak policyjny śledczy, który analizując akta, zeznania, dowody i poszlaki, krok po kroku próbuje rozwikłać sprawę kryminalną, to gra KRYMINAUCI przeznaczona jest właśnie dla Ciebie!

 

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej, w której trwają zapisy do wzięcia udziału w grze.

 

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek