Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Kryminauci w akcji

Dnia 28 października grupa „Przyjaciół” zakończyła śledztwo, rozwikłując zagadkę kryminalną z ulicy Nadrzecznej. Młodzież z kaliskiego liceum wcieliła się w rolę śledczych i dzielnie poradziła sobie z zadaniem. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w śledztwo, które do łatwych nie należało.

 

KRYMINAUCI to interaktywna gra detektywistyczna, przygotowana we współpracy z zawodowymi śledczymi i inspirowana prawdziwymi dokumentami wykorzystywanymi w dochodzeniu policyjnym. Do rozpoczęcia rozgrywki wymagana jest jedna osoba, a maksymalnie może grać sześciu graczy. Przejście śledztwa jest obliczone na 4-8 godzin, ale to zależy, w ile osób rozwiązujemy Tajemnice Nadrzecznej. Nie musimy przejść całej gry za jednym posiedzeniem - postępy w śledztwie zapisują się w panelu online.

 

Jeśli kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak policyjny śledczy, który analizując akta, zeznania, dowody i poszlaki, krok po kroku próbuje rozwikłać sprawę kryminalną, to gra KRYMINAUCI przeznaczona jest właśnie dla Ciebie!

 

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej, w której trwają zapisy do wzięcia udziału w grze.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 12 czerwca 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie poświęcone problematyce utworu Bernarda Werbera pt. „Imperium mrówek”. Ta książka to zaledwie tom pierwszy mrówczej trylogii.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek