Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Spacer Krasnali do Biblioteki!

W pochmurny, jesienny poranek do biblioteki przybyły „Krasnale” z Przedszkola  Miejskiego ”Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Dzieci  wysłuchały bajeczki o „Jesieni”, która opowiadała o pięknej kolorowej porze roku.

 

Bibliotekarka przybliżyła dzieciom informacje na temat pory roku, jaką jest jesień. Kiedy się zaczyna i kiedy kończy, którego dnia przychodzi zima, jakie posiadamy dary jesieni i kto robi zapasy na zimę. Nie obyło się bez zabaw ruchowych takich jak zbieranie orzeszków z drzewa, jak małe wiewióreczki, które gromadzą zapasy na zimę. Dzieci świetnie naśladowały oznaki jesieni np.: stracha na wróble czy grzyba stojącego w lesie.

Spotkanie zakończyło się oglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami. To było jesienne, wesołe i pełne wrażeń spotkanie.

Pozostałe wydarzenia

Już po raz dwunasty zorganizowano coroczną akcję o nazwie Narodowe Czytanie (w dn. 13.09.2023 r.). Jako lekturę Narodowego Czytania 2023, z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku, wybrano powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek