Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Spacer Krasnali do Biblioteki!

W pochmurny, jesienny poranek do biblioteki przybyły „Krasnale” z Przedszkola  Miejskiego ”Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Dzieci  wysłuchały bajeczki o „Jesieni”, która opowiadała o pięknej kolorowej porze roku.

 

Bibliotekarka przybliżyła dzieciom informacje na temat pory roku, jaką jest jesień. Kiedy się zaczyna i kiedy kończy, którego dnia przychodzi zima, jakie posiadamy dary jesieni i kto robi zapasy na zimę. Nie obyło się bez zabaw ruchowych takich jak zbieranie orzeszków z drzewa, jak małe wiewióreczki, które gromadzą zapasy na zimę. Dzieci świetnie naśladowały oznaki jesieni np.: stracha na wróble czy grzyba stojącego w lesie.

Spotkanie zakończyło się oglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami. To było jesienne, wesołe i pełne wrażeń spotkanie.

Pozostałe wydarzenia

Ciało nie lubi takiej krzywdy. W pewnej chwili się zbuntuje. Wiele osób oddałoby cały świat, by mieć zdrowe ciało. Ciało to świątynia. Nie niszczy się świątyni.*

*K. Holden: Promyczek. Poznań, 2016. Str. 66

 

Ten piękny cytat definiuje życiową postawę głównej bohaterki powieści „Promyczek” autorstwa Kim Holden, omawianej w dn. 7 grudnia 2022 r. na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki (DKK) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek