Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Nowe gry w naszych zbiorach

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o 13 nowych, planszowych gier edukacyjnych, w tym również kilka znanych wszystkim klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES, o łącznej wartości 1500 zł.

 

Jest to pierwsza z zapowiedzianych trzech tego typu przesyłek, które wzbogacą biblioteczne zbiory. Pełna lista sponsorów, którzy przyczynili się do sfinansowania otrzymanych materiałów edukacyjnych opublikowana zostanie na zakończenie Programu Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne. Wszystkie otrzymane gry dostępne będą już wkrótce w Wypożyczalni Gier Planszowych kaliskiej biblioteki, która posiada w swoich zbiorach już ponad 100 różnych tytułów (nie tylko planszówek) i wciąż, systematycznie powiększa swoje zasoby. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w naszej Bibliotece, z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

 

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek