Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Przedszkolaki w Bibliotece!

W mroźny jesienny poranek  w dniu 7.10.2022 r. do biblioteki przybyły dzieci z grupy „Pinokio”, z Przedszkola  Miejskiego ”Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Dzieci  wysłuchały wiersza  Jana Brzechwy pt: Na straganie”.

 

Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom informacje na temat jesiennych warzyw i owoców, a także darów jesieni. Ponadto grupa zastanawiała się wraz z prowadzącą „Kto robi zapasy na zimę?”. Nie obyło się bez ciekawych zabaw ruchowych. Dzieci świetnie rozpoznawały schowane w słoiczkach warzywa i owoce oraz bawiły się w grę pamięciową „Ja mam…, kto ma…?”, dotyczącą jesiennych darów. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, a nowo powstała wypożyczalnia gier planszowych wywarła na nich bardzo duże wrażenie.

             Spotkanie zakończyło się  oglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami dotyczącymi książek i różnych gier planszowych. Zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki, które chcą nie tylko wypożyczyć książkę, ale także pograć bądź wypożyczyć grę planszową!

 

Pozostałe wydarzenia

Do 13 grudnia 2023 r. będzie można podziwiać stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez Renatę i Martę Kamińskie oraz Martynę Ryś.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek