Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Przedszkolaki w Bibliotece!

W mroźny jesienny poranek  w dniu 7.10.2022 r. do biblioteki przybyły dzieci z grupy „Pinokio”, z Przedszkola  Miejskiego ”Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Dzieci  wysłuchały wiersza  Jana Brzechwy pt: Na straganie”.

 

Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom informacje na temat jesiennych warzyw i owoców, a także darów jesieni. Ponadto grupa zastanawiała się wraz z prowadzącą „Kto robi zapasy na zimę?”. Nie obyło się bez ciekawych zabaw ruchowych. Dzieci świetnie rozpoznawały schowane w słoiczkach warzywa i owoce oraz bawiły się w grę pamięciową „Ja mam…, kto ma…?”, dotyczącą jesiennych darów. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, a nowo powstała wypożyczalnia gier planszowych wywarła na nich bardzo duże wrażenie.

             Spotkanie zakończyło się  oglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami dotyczącymi książek i różnych gier planszowych. Zapraszamy wszystkie dzieci do biblioteki, które chcą nie tylko wypożyczyć książkę, ale także pograć bądź wypożyczyć grę planszową!

 

Pozostałe wydarzenia

Ciało nie lubi takiej krzywdy. W pewnej chwili się zbuntuje. Wiele osób oddałoby cały świat, by mieć zdrowe ciało. Ciało to świątynia. Nie niszczy się świątyni.*

*K. Holden: Promyczek. Poznań, 2016. Str. 66

 

Ten piękny cytat definiuje życiową postawę głównej bohaterki powieści „Promyczek” autorstwa Kim Holden, omawianej w dn. 7 grudnia 2022 r. na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki (DKK) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek