Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Moje misz-masz. Wernisaż wystawy Romualdy Bożek-Makówki.

W dn. 30 września 2022 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa Romualdy Bożek-Makówki. Wystawa odsłonięta pod tytułem „Moje misz-masz” jest zbiorem dzieł powstałych w latach 1989-2022.

 

 Pomimo, iż na co dzień kolekcja występuje w stanie rozproszonym, w zestawieniu prezentuje się jako zbiór całkowicie spójny i kompletny. Autorka odwołuje się w nim do własnych myśli i przeżyć i choć wykorzystuje elementy fantasy to przesłanie artystki jest jasne i czytelne dla odbiorcy. Artystka nie szczędzi wyzwań, które rzuca odbiorcy, prowokuje i szokuje poruszanymi wątkami, operuje mocnymi barwami i nie lęka się trudnych tematów. Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata, z własnych podróży i obserwacji. Jest artystką kompletną, niezwykle utalentowaną i odważnie operującą środkami wyrazu. Artystka zdobi również odzież codzienną. Obrazy na tkaninach użytkowych zwykle są pogodne i utrwalają piękno otaczającego nas świata.

 

Romualda Bożek-Makówka urodziła się w Kaliszu Pomorskim. Swoje życie zawodowe i prywatne związała z innym miastem, lecz miasto rodzinne nadal pozostaje jej bliskie. Tym razem do Kalisza Pomorskiego wraca jako malarka. Wernisaż zaszczycili licznie przybyli znajomi i przyjaciele artystki. Był to czas wielu wzruszeń i refleksji, kuluarowych rozmów, dedykacji i dyskusji o sztuce.

 

Wystawa będzie prezentowana do dn. 31 października 2022 r. Zapraszamy.

 

Pozostałe wydarzenia

Do 13 grudnia 2023 r. będzie można podziwiać stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez Renatę i Martę Kamińskie oraz Martynę Ryś.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek