Biblioteka Publiczna w Kaliszu

NOC BIBLIOTEK – GRA DETEKTYWISTYCZNA KRYMINAUCI

Dnia 6 października Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim świętowała NOC BIBLIOTEK, której tegoroczne hasło brzmiało „To musi się powieść”. Z tej okazji, w godzinach wieczornych wrota pałacu były otwarte dla miłośników zagadek kryminalnych. Przybyli uczestnicy w mrocznych okolicznościach przystąpili do udziału w grze detektywistycznej „Kryminauci” inspirowanej autentycznymi procedurami i dokumentami wykorzystywanymi w procesie śledczym.

 

Kryminauci to pierwsza i jedyna gra tego typu na polskim rynku, w której można się  wcielić  w rolę profesjonalnych śledczych, wspierać działania operacyjne policji, od analizy dowodów i dokumentów, poprzez typowanie podejrzanych, aż do ujęcia sprawców i udowodnienia ich winy.

 

W czwartkowy wieczór w szeregi Kryminautów wstąpiła młodzież z kaliskiego liceum wraz z opiekunami. Uczestnicy znakomicie łączyli ze sobą fakty, znaleźli nieścisłości, zebrali dowody i wskazali winnego. Gracze poczuli się jak prawdziwi detektywi, którzy musieli wykazać się nie tylko uważną analizą dokumentów i rzetelnym zbieraniem materiału dowodowego, ale również intelektem, empatią i wyobraźnią, aby w pełni zrozumieć profile psychologiczne świadków oraz podejrzanych, poznać ich tajemnice i powiązać ich zeznania z prowadzonym śledztwem. Wszystkie te działania pozwoliły połączyć ze sobą w jedną logiczną całość informacje, dowody i poszlaki, których wcześniej nikt inny nie dostrzegł i tym samym pomóc policji rozwikłać skomplikowaną sprawę kryminalną i ująć sprawców.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panom: Adamowi Stąporkowi oraz Krzysztofowi Wójciakowi za zachęcenie młodzieży do odwiedzenia biblioteki oraz wzięcia udziału w grze.

 

Młodzieży gratulujemy  szybkiego rozwikłania sprawy kryminalnej „Tajemnice Nadrzecznej”. Mamy nadzieję że się jeszcze spotkamy przy kolejnej edycji gry kryminalnej.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, zapraszamy drużyny 6- 7 osobowe do udziału, zapisy trwają od dnia dzisiejszego w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

 

 

 

 

 

.

Pozostałe wydarzenia

Do 13 grudnia 2023 r. będzie można podziwiać stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez Renatę i Martę Kamińskie oraz Martynę Ryś.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek