Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Jesienny poranek w bibliotece

W dn. 5 października 2022 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa „Myszki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Bibliotekarka zajęcia rozpoczęła zagadkami o jesieni  oraz wierszem „Jesienny spacer”, na podstawie którego wykonano kolejne ćwiczenia.

 

 

Pierwsze, dość trudne ćwiczenie polegało na wymienieniu wszystkich przedmiotów, które do fartuszka schowała pani Jesień. Dzieci uważnie słuchały wiersza, który przeczytała bibliotekarka, toteż nie miały problemów z wymienianiem poszczególnych przedmiotów. Zajęcia zostały także urozmaicone zabawami motorycznymi z wykorzystaniem elementów jesieni. Poszukiwaliśmy kasztanów i orzechów, które rozrzuciła po regałach pani Jesień. Dzieci wykazały się sprytem podczas rozwiązywania kalamburów o jesieni. Spotkanie zakończyło się przeglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek