Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Jesienny poranek w bibliotece

W dn. 5 października 2022 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa „Myszki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Bibliotekarka zajęcia rozpoczęła zagadkami o jesieni  oraz wierszem „Jesienny spacer”, na podstawie którego wykonano kolejne ćwiczenia.

 

 

Pierwsze, dość trudne ćwiczenie polegało na wymienieniu wszystkich przedmiotów, które do fartuszka schowała pani Jesień. Dzieci uważnie słuchały wiersza, który przeczytała bibliotekarka, toteż nie miały problemów z wymienianiem poszczególnych przedmiotów. Zajęcia zostały także urozmaicone zabawami motorycznymi z wykorzystaniem elementów jesieni. Poszukiwaliśmy kasztanów i orzechów, które rozrzuciła po regałach pani Jesień. Dzieci wykazały się sprytem podczas rozwiązywania kalamburów o jesieni. Spotkanie zakończyło się przeglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami.

 

Pozostałe wydarzenia

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek