Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Jesienny poranek w bibliotece

W dn. 5 października 2022 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziła grupa „Myszki” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Bibliotekarka zajęcia rozpoczęła zagadkami o jesieni  oraz wierszem „Jesienny spacer”, na podstawie którego wykonano kolejne ćwiczenia.

 

 

Pierwsze, dość trudne ćwiczenie polegało na wymienieniu wszystkich przedmiotów, które do fartuszka schowała pani Jesień. Dzieci uważnie słuchały wiersza, który przeczytała bibliotekarka, toteż nie miały problemów z wymienianiem poszczególnych przedmiotów. Zajęcia zostały także urozmaicone zabawami motorycznymi z wykorzystaniem elementów jesieni. Poszukiwaliśmy kasztanów i orzechów, które rozrzuciła po regałach pani Jesień. Dzieci wykazały się sprytem podczas rozwiązywania kalamburów o jesieni. Spotkanie zakończyło się przeglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami.

 

Pozostałe wydarzenia

Ciało nie lubi takiej krzywdy. W pewnej chwili się zbuntuje. Wiele osób oddałoby cały świat, by mieć zdrowe ciało. Ciało to świątynia. Nie niszczy się świątyni.*

*K. Holden: Promyczek. Poznań, 2016. Str. 66

 

Ten piękny cytat definiuje życiową postawę głównej bohaterki powieści „Promyczek” autorstwa Kim Holden, omawianej w dn. 7 grudnia 2022 r. na spotkaniu dyskusyjnego klubu książki (DKK) w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek