Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Świąteczny czas z książką

Grudniowe spotkanie z książką, upłynęło nam w zimowo – świątecznym klimacie. Dzieci ze Żłobka „Szuwarek” w Kaliszu Pomorskim uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Bajkowe święta”. Maluchy wysłuchały książeczki pt: „Święty Mikołaj”. Lektura przekonywała, by, niezależnie od kraju pochodzenia, dzieci w ten świąteczny czas otrzymały niespodziankę. Po czytance i krótkiej dyskusji do lektury zaprosiliśmy dzieci do zabaw integracyjnych. Dzieci chętnie przystąpiły do zabaw tanecznych i udzielały odpowiedzi na pytanie: co się kryje w worku Świętego Mikołaja?.


Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych czytelników wraz z rodzicami do odwiedzania biblioteki i wypożyczania kolorowych książeczek. Zbliżające się święta są doskonałą okazją do wyboru ulubionej lektury. Wśród wielu książek znaleźć można takie, które pozwolą odkryć niezwykłe świąteczne historie, a nawet spotkać pomocników Świętego Mikołaja lub się w takiego pomocnika wcielić. Czytanie wigilijnych bajek, poznawanie dawnych tradycji świątecznych czy historii Świętych Mikołajów z całego Świata, może być świetną okazją na wspólne rodzinne chwile.

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 17 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem swe rozważania poświęciliśmy utworowi Johna Williamsa pt. „Profesor Stoner”.

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek