Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Jesień w żłobku

Spotkania dotyczące pór roku to już tradycja w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Kiedy za oknem widać pierwsze spadające liście to czas, by porozmawiać o jesieni.

 

W odpowiedzi na zaproszenie opiekunek ze Żłobka "Szuwarek" w Kaliszu Pomorski, bibliotekarka wyruszyła na spotkanie z dziećmi. 

 

Na ten dżdżysty poranek bibliotekarka przygotowała opowiadanie pt.” Kolorowa jesień”. Zajęcia poprowadzono z pomocą magicznego pióra Albika  oraz nie zabrakło gier i zabaw przy muzyce, w tym spadającego kolorowego deszczu z parasola. Spotkanie zakończyło się przeglądaniem książeczek 3D i wspólnymi rozmowami o kolorach jesieni. 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek