Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wernisaż wystawy pt. 'Rysunek. Uczestnicy warsztatów'

W dn. 12 stycznia 2023 r. w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Rysunek. Uczestnicy warsztatów”. Tytuł wystawy zdradza wiele: autorami prac są uczestnicy zajęć plastycznych cyklicznie odbywających się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim a także uczestnicy zajęć w Drawieńskim Ośrodku Kultury. Tytuł wystawy odkrywa także technikę pracy, którą zastosowali artyści.

 

 Pracownię rysunku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim prowadzi Zbigniew Kowalski, artysta malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał na wydziale malarstwa w pracowni prof. Juliusza Joniaka.

 

Tymczasem pracownia rysunku w tutejszym Ośrodku Kultury istnieje od 2020 r. Tworzyli ją: Zbigniew Kowalski i Małgorzata Dziadek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek, w godzinach popołudniowych.

 

Wernisaż zaszczycili: pan Janusz Garbacz Burmistrz Kalisza Pomorskiego, pani Izabela Kowalczyk, dyrektor Drawieńskiego Ośrodka Kultury, nauczyciele i licznie przybyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

 

W części powitalnej wernisażu przedstawiono przybyłych na to szczególne wydarzenie artystów. Instruktor rysunku, pan Zbigniew Kowalski, opowiedział, jak trudną i wymagającą techniką jest rysunek. Wskazał także, że warsztaty są doskonałą okazją do szerokich rozmów o sztuce.

 

W dalszej części pan Janusz Garbacz Burmistrz Kalisza Pomorskiego pogratulował wszystkim artystom i wyraził radość z powstania wystawy. Pani Izabela Kowalczyk, Dyrektor Drawieńskiego Ośrodka Kultury opowiedziała jak niezwykle uzdolnionym artystą, a jakże skromnym człowiekiem, jest pan Zbigniew Kowalski. Wyraziła jak dużo energii i zaangażowania poświęca swojej pracy i jak potrafi pięknie inspirować artystów.

 

Na koniec wernisażu wspólnie wręczono wszystkim artystom kwiaty oraz małą niespodziankę „na szczęście”.

 

Pozostałe wydarzenia

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o ponad trzydzieści nowych tytułów, są to głównie planszowe gry edukacyjne skierowane dla najmłodszych, ale również kilka znanych wszystkim, klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek