Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Nowe gry w kaliskiej bibliotece

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Wyposażania Placówek w pomoce dydaktyczne, a także dzięki uprzejmości FH „COSINUS” z Zabrza, zbiory naszej instytucji powiększyły się nieodpłatnie o 22 nowe, planszowe gry edukacyjne, w tym również kilka znanych wszystkim klasycznych tytułów z wydawnictwa FAN GAMES.

 

Jest to druga z zapowiedzianych trzech tego typu przesyłek, które wzbogacą biblioteczne zbiory. Wszystkie otrzymane gry dostępne będą już wkrótce w Wypożyczalni Gier Planszowych kaliskiej biblioteki, która posiada w swoich zbiorach już znacznie ponad 100 różnych tytułów (nie tylko planszówek) i wciąż, systematycznie powiększa swoje zasoby. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w naszej Bibliotece, z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Poniżej lista sponsorów, którzy do tej pory przyczynili się do sfinansowania otrzymanych materiałów edukacyjnych wraz z podziękowaniami dla nich.foto

foto

foto

foto

foto

Pozostałe wydarzenia

Już po raz dwunasty zorganizowano coroczną akcję o nazwie Narodowe Czytanie (w dn. 13.09.2023 r.). Jako lekturę Narodowego Czytania 2023, z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku, wybrano powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek