Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Przyjaciel Miś

W dniach od 21 listopada do 30 listopada 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim rozbrzmiewała radosnym śmiechem dzieci. W tych dniach bowiem razem z dziećmi z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim celebrowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 

Dzień Pluszowego Misia, zainaugurowany 25 listopada 2002 roku, upamiętnia chwile powstania pluszowej zabawki. Zabawki, która towarzyszyła, towarzyszy i będzie towarzyszyć w przyszłości dzieciom na całym świecie. Pluszowych maskotek z wizerunkiem misia są tysiące, ale każdy jest kochany, jest przyjacielem, powiernikiem dziecięcych smutków i łez.

 

Przy takcie muzyki tańczyliśmy. Misiowe pluszowe maskotki tańczyły razem z nami. Było dużo podskoków, głaskania, kręcenia się wokół siebie. Było też dużo zagadek. Trzeba było wykazać się znajomością literatury. Były też łatwiejsze zagadki dotyczące upodobań misia. Najlepsza okazała się zabawa w chowanego. Wszystkie dzieci rozbiegły się po bibliotece i szukały ukrytego misia, a odnaleźć go wcale nie było łatwo.

 

Były też inne, równie angażujące misiowe zabawy. Wszystkim towarzyszył gwar, śmiech, taniec. Na koniec dzieci wspólnie złożyły uroczystą przysięgę, że… to nasza wspólna, słodka, misiowa tajemnica :)

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek