Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Dzisiaj (dn. 25.11.2022 r.)  klubowiczki DKK uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Marcinem Mellerem, publicystą, reporterem, dziennikarzem telewizyjnym, wydawcą, podróżnikiem i zapewne przyszłym influencerem/youtuberem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku. Moderatorem spotkania była Aleksandra Radecka, polonistka tutejszego Zespołu Szkół.

 

Udział w takim przedsięwzięciu zarówno bardzo radośnie nas zaskoczył, ale i wyzwolił w nas chęć zgłębienia wiedzy o autorze. Po spotkaniu - chęć poznania autora poprzez jego książki stała się jeszcze silniejsza, ponieważ postanowiłysmy poszczególne tytuły wprowadzić do planu naszych spotkań.

 

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Była to prawdziwa gratka dla konesera dobrej literatury.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek