Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Szopki Bożonarodzeniowe

Już od jutra (dn. 14 grudnia 2022 r.) wystawa Szopek Bożonarodzeniowych dostępna dla zwiedzających w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.


Otwarcie wystawy nastąpiło w dn. 6 grudnia 2022 r. w galerii pałacowej podczas tradycyjnej zabawy mikołajkowej. Wszystkie szopki zostały wykonane przez mieszkańców Kalisza Pomorskiego dla mieszkańców Kalisza Pomorskiego. Wykonawcy byli bardzo kreatywni, szopki przedstawiają stajenki, niektóre mają instalację oświetleniową, ale są także takie, które utrwalają sceny narodzin Jezusa i przybycie Trzech Króli.

Budowanie szopek zakorzeniło się w sztuce ludowej, która odwołuje się do symboli chrześcijańskich, tak bliskich sercu wszystkich Polaków.

Szopki Bożonarodzeniowe wykonane zostały przez uczestników zajęć:
-Dziennego Domu „Senior +”;
- świetlicy w Poźrzadle;
- świetlicy w Suchowie;
- świetlicy Cybowo Wieś;
- świetlicy w Prostyni;
- świetlicy przy ul. Dworcowej w Kaliszu Pomorskim;
- świetlicy Cybowo Osiedle;
- świetlicy w Sienicy;
- świetlicy w Białym Zdroju;
- świetlicy w Pomierzynie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrody (gry planszowe) za udział w przygotowaniu wystawy ufundowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim w ramach dotacji powiatowej przeznaczonej na działalność bibliotek w powiecie. Wszystkie gry przekazano do świetlic i do DD „Senior+”, by służyły mieszkańcom gminy Kalisz Pomorski.

Wystawę szopek można będzie podziwiać w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski do dn. 3 lutego 2023 r. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 14 maja 2024 r. gościliśmy panią Anię i pana Marcina z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy „Karmelek” w Koszalinie. Na warsztaty tworzenia słodyczy przybyli miłośnicy słodkości, a także pasjonaci sztuki tworzenia karmelków. Dodatkowym atutem tych warsztatów, poza walorem smakowym, była wiedza o naturalnych barwnikach słodyczy i takich, których należy unikać. Nasi goście po wielokroć wspominali, by spoglądać na etykiety i eliminować z żywności słodycze, które są barwione przemysłowymi barwnikami oraz mogą być toksyczne i zagrażać naszemu zdrowiu.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek