Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wydarzenia

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza baśń mojego dzieciństwa”  - w ramach  Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży.

 Czytaj więcej

W dniu 7 marca 2014 r. Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odwiedziły przedszkolaki. Była to grupa trzylatków z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

W dniu 6 marca 2014 r., Bartek Czarciński, kapitan jachtowy i motorowy, instruktor żeglarstwa, spotkał się z młodzieżą ponadgimnazjalną w Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Tematem spotkania była samotna wyprawa dookoła świata na własnoręcznie wykonanej łodzi. Przygotowania do wyprawy trwają już cztery lata, finalizacja projektu odbędzie się na przełomie kolejnych dwóch miesięcy. Przez te cztery lata nasz bohater opracował merytorycznie wyprawę oraz budował łódź. Plany wyprawy zakładają wypłynięcie z Gdyni, a następnie ominięcie Kanału Angielskiego, Europy i Afryki lewą burtą, Przylądka Dobrej Nadziei, Przylądka Horn oraz zakończenie rejsu w punkcie startu – Gdyni. Cała wyprawa – BEZ ZAWIJANIA DO PORTU.  Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo to najtańszy sposób na realizację swoich marzeń. Nasz bohater wspominał także o dokonaniach Henryka Jaskuły, który jako pierwszy Polak dokonał tego samego czynu w 1979 r. Przez kolejne trzydzieści lat na podobną wyprawę nie zdecydował się żaden z Polaków.

Tegoroczne ferie przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim odbywały się w pod hasłem „Między nami jaskiniowcami”. Rozpoczął je symboliczny chrzest jaskiniowców. Zadanie uczestników zabawy było wyjątkowo trudne, bowiem należało wyłowić dinozaura z zagęszczonej kaszy. Kiedy każdy uczestnik wykonał zadanie rozpoczęła się uroczystość zaprzysiężenia na jaskiniowca. Ceremonii zaprzysiężenia towarzyszyło wiele radości.

Miejsko-Gminny Osrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zapraszają na prezentację multimedialną Bartłomieja Czarcińskiego nt. wyprawy dookoła świata na samodzielnie zbuowanej łodzi dn. 6 marca 2014 r. o godz. 11:40 w Pałacu w Kaliszu Pomorskim. Prezentacja połączoną będzie z wystawą fotograficzną z wyprawy oraz pokazem żywności liofilizowanej. Zapraszamy.

W dniu 14 lutego 2014 r. w Galerii Pałacowej miał miejsce wernisaż wystawy pn. „Ceramika” Andrzeja Mędrka.

 

Czytaj więcej

W dniu 17 lutego 2014 r., w towarzystwie niecodziennego gościa - Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel, autorki opowiadań dla dzieci, rozpoczęliśmy ferie zimowe w bibliotece.

 

Czytaj więcej

 

W dniu 14 lutego 2014 r. każdy czytelnik odwiedzający Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim mógł sprawdzić swe umiejętności przystępując do literackiego, walentynkowego quizu.

 

Czytaj więcej

Strona: 1 ... 64 65 66 67 68

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek