Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Japonia – tradycja a nowoczesność

W dn. 26 kwietnia – 23 maja 2014 r. w Galerii Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim można było oglądać wystawę fotograficzną Jerzego Arsoby pt. „Japonia – tradycja i nowoczesność”. Wernisaż wystawy odbył się podczas VI Wiosennej Nawałnicy, na którą przybyli pasjonaci długich, pieszych wędrówek i kajakowych spływów.

 

Japonia to kraj zdecydowanie odmienny od reszty świata. Kraj barwny, którego kultura mocno nawiązuje do historii i tradycji. Autor wielobarwność uwiecznił na fotografiach przedstawiając zarówno fascynację młodocianych Japończyków mangą i anime, ale także kultywowanie tradycji , m.in. gejszy i obrzędów związanych z piciem herbaty. Niespotykane, acz fascynujące sposoby malowania twarzy dziewcząt, sugerujące obalenie norm, pozostają w opozycji do obowiązującej etykiety. Tradycja prowadzenia japońskich sztuk walki dla turysty jest także niebywałą gratką. Dziś dzieci urzeka świat Hello Kitty i Pokemonów. Być  może i one w przyszłości wyruszą w świat, by doświadczyć uroków kolorowej i fascynującej Japonii.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 18. czerwca 2019 r. po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkały się klubowiczki, by porozmawiać o książkach. Tym razem jako lekturę przyjęłyśmy powieść Doroty Schrammek pt. "W słońcu i we mgle". Pomimo, iż literatura kobieca dominuje na naszych spotkaniach, to każda z przeczytanych książek jest inna, niesie ze sobą nowy ładunek emocji, ciekawych przeżyć i interesujących historii.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek