Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wystawa malarstwa grupy plastycznej 'Koło Piątku'

W dn. 23 maja 2014 r., przed zmierzchem, w Galerii Pałacowej w Kaliszu Pomorskim, miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa grupy plastycznej „Koło Piątku” z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. 

 

Zapytamy – skąd ta nurtująca nazwa koła? Odpowiedź jest prosta. „Pewnego jesiennego piątku w Pracowni Plastycznej Pałacu Młodzieży w Szczecinie zaczęła się nasza przygoda ze sztuką i z malarstwem.  Przywiodły nas tutaj różne potrzeby, ale najważniejszą była i wciąż jest pasja tworzenia. Tak jest do dzisiaj – działamy i rozwijamy się twórczo. Najpiękniejsze są popołudniowe piątki, kiedy spotykamy się ze sobą i możemy tworzyć, rozmawiać – o sztuce, o życiu… Jest w tych spotkaniach atmosfera, klimat, „coś” co lubimy i na co czekamy” – opowiada Mariola Grochowska. Nad grupą plastyczną artystyczne skrzydła roztoczyły Bogumiła Kuźnicka i Mariola Grochowska.

Wystawa została podzielona na następujące kategorie tematyczne: grafika, kobieta, martwa natura, pejzaże, fauna i flora, instrumenty i muzyka.

Wystawę będzie można podziwiać do 12 czerwca 2014 r. Zapraszamy.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek