Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Zaczytani w.. - J. Tuwim

Dnia 7 maja, podczas trwającego Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe w cyklu Zaczytani w…, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima: Okulary i Rzepka.

 

 

Te wyjątkowe wiersze cechuje znaczna dynamika tekstu, która umożliwia przeprowadzenie działań inscenizacyjnych. Przybyłe na zajęcia dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim wcieliły się w poszczególne role: babci, dziadka, wnuczka i in.   Radości towarzyszącej każdej wartkiej inscenizacji jest wiele, tak było i tym razem. Trud wyciągania olbrzymiej rzepki zaowocował przewidzianym upadkiem, jednak przewidywalność upadku w tym utworze nie umniejszyła wcale płynącej z niej radości. Tego też dnia dzieci miały możliwość ułożenia puzzli, których rysunki odpowiadały omawianym tekstom.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 13 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim zorganizowany został wieczorek poetycki, którego bohaterami byli młodzi poeci Zofia Burzyńska, uczenniica  w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, autorka pamiętnika poetyckiego pt.. "Kilka lat z życia" i Sebastian Rosa, autor tomiku wierszy pt. "Kroki". Spotkanie poprowadził prezes Fundacji Wspierania Kultury "Noc Poetów", nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Reczu, poeta, autor tomów poetyckich "Po co komu poezja" oraz "Co potem", Pan Piotr Pawłowski. Akompaniował Pan Grzegorz Haciski.

W dn. 12 listopada 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Lekturą tego spotkania była powieść wcześniej poznanej powieściopisarki, Doroty Schrammek, pt. „Dom, którego nie było”.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek