Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Zaczytani w.. - J. Tuwim

Dnia 7 maja, podczas trwającego Tygodnia Bibliotek, w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia literacko – ruchowe w cyklu Zaczytani w…, podczas których odczytane i omówione zostały utwory Juliana Tuwima: Okulary i Rzepka.

 

 

Te wyjątkowe wiersze cechuje znaczna dynamika tekstu, która umożliwia przeprowadzenie działań inscenizacyjnych. Przybyłe na zajęcia dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim wcieliły się w poszczególne role: babci, dziadka, wnuczka i in.   Radości towarzyszącej każdej wartkiej inscenizacji jest wiele, tak było i tym razem. Trud wyciągania olbrzymiej rzepki zaowocował przewidzianym upadkiem, jednak przewidywalność upadku w tym utworze nie umniejszyła wcale płynącej z niej radości. Tego też dnia dzieci miały możliwość ułożenia puzzli, których rysunki odpowiadały omawianym tekstom.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 18. czerwca 2019 r. po raz kolejny w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim spotkały się klubowiczki, by porozmawiać o książkach. Tym razem jako lekturę przyjęłyśmy powieść Doroty Schrammek pt. "W słońcu i we mgle". Pomimo, iż literatura kobieca dominuje na naszych spotkaniach, to każda z przeczytanych książek jest inna, niesie ze sobą nowy ładunek emocji, ciekawych przeżyć i interesujących historii.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek