Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Koło astronomiczne - ''Superksiężyc''

Koło astronomiczne funkcjonujące przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim wznawia działalność. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze w tym roku zajęcia i obserwacje astronomiczne, które odbędą się w niedzielę 10.08.2014 r. o godz. 19.00 w czytelni internetowej i tarasie widokowym. Tematem pierwszych zajęć będzie tzw. "Superksiężyc" w pełni, znajdujący się w możliwie najmniejszej odległości od Ziemi.


 

Pierwsze zajęcia koła astronomicznego będą otwarte dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

 Członkowie koła astronomicznego i wszystkie osoby niepełnoletnie, które zamierzają uczestniczyć w kolejnych zajęciach, proszone są o odnowienie oświadczeń rodzicielskich, które pobrać można będzie w czytelni internetowej lub na pierwszych zajęciach.

 W przypadku niesprzyjającej pogody, uniemożliwiającej obserwacje astronomiczne, organizator zastrzega możliwość odwołania zajęć.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek