Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Koło astronomiczne - ''Superksiężyc''

Koło astronomiczne funkcjonujące przy Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim wznawia działalność. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze w tym roku zajęcia i obserwacje astronomiczne, które odbędą się w niedzielę 10.08.2014 r. o godz. 19.00 w czytelni internetowej i tarasie widokowym. Tematem pierwszych zajęć będzie tzw. "Superksiężyc" w pełni, znajdujący się w możliwie najmniejszej odległości od Ziemi.


 

Pierwsze zajęcia koła astronomicznego będą otwarte dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

 Członkowie koła astronomicznego i wszystkie osoby niepełnoletnie, które zamierzają uczestniczyć w kolejnych zajęciach, proszone są o odnowienie oświadczeń rodzicielskich, które pobrać można będzie w czytelni internetowej lub na pierwszych zajęciach.

 W przypadku niesprzyjającej pogody, uniemożliwiającej obserwacje astronomiczne, organizator zastrzega możliwość odwołania zajęć.

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek