Biblioteka Publiczna w Kaliszu

W stronę słońca + wystawa 3D

Początek sezonu urlopowego od 1 do 20 lipca 2014 r.  Galeria w Pałacu Wedlów zaprasza Państwa do ciepłych krajów śródziemnomorskich.

 

Prezentowana w niej wystawa 3D pt. „W stronę słońca”  to wynik podróży w akwen morza śródziemnego. Fotografie powstały m.in. w Grecji, Turcji, na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, na Sardynii i na Korsyce, a autorami tej niezwykłej wystawy, są dwaj mieszkańcy Trzebini: Jacek GNIEWEK i Michał GRZYWACZ. Obydwaj są pasjonatami fotografii stereoskopowej.  Fotografie prezentowane na tej wystawie, to zdjęcia wykonane w trójwymiarowej technice zwanej  ANAGLIFEM. Zastosowanie tej niestandardowej techniki wykonania,
oraz duży format fotografii, potęgują odbiór rzeczywistego obrazu
poprzez iluzję przestrzeni.  ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ!!!

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek