Biblioteka Publiczna w Kaliszu

W stronę słońca + wystawa 3D

Początek sezonu urlopowego od 1 do 20 lipca 2014 r.  Galeria w Pałacu Wedlów zaprasza Państwa do ciepłych krajów śródziemnomorskich.

 

Prezentowana w niej wystawa 3D pt. „W stronę słońca”  to wynik podróży w akwen morza śródziemnego. Fotografie powstały m.in. w Grecji, Turcji, na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie, na Sardynii i na Korsyce, a autorami tej niezwykłej wystawy, są dwaj mieszkańcy Trzebini: Jacek GNIEWEK i Michał GRZYWACZ. Obydwaj są pasjonatami fotografii stereoskopowej.  Fotografie prezentowane na tej wystawie, to zdjęcia wykonane w trójwymiarowej technice zwanej  ANAGLIFEM. Zastosowanie tej niestandardowej techniki wykonania,
oraz duży format fotografii, potęgują odbiór rzeczywistego obrazu
poprzez iluzję przestrzeni.  ŻYCZYMY MIŁYCH WRAŻEŃ!!!

 

Pozostałe wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek