Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Bookcrossing przy dziedzińcu Pałacu Wedlów

Dnia 17 czerwca 2014 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek. Bookcrossing, czyli tzw. „uwalnianie książek”, to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, która z powodzeniem funkcjonuje na świecie, a także w Polsce.

Na dobre zadomowiła się również w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim. Idea Bookcrossingu polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek, by służyły kolejnym osobom. Najczęściej pozostawia się je w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo do tego działania utworzonych tzw. bibliotecznych półkach bookcrossingowych w holu Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

By dotrzeć do mieszkańców Kalisza Pomorskiego postanowiliśmy tego dnia wyeksponować „uwalniane książki” w miejscu publicznym. Brama prowadząca na dziedziniec pałacowy przy drodze krajowej nr 10. wydała nam się do tego celu idealnym miejscem. Rozłożyliśmy ponad sto książek. Zainteresowanie mieszkańców było duże, uwalniane książki zyskały nowych właścicieli.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek