Biblioteka Publiczna w Kaliszu

'Morskie opowieści' Sonii Ginelli

W dn. 14 czerwca 2014 r. w Galerii Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy plastycznej Sonii Ginelli „Morskie opowieści”.

Wystawa zawiera eksponaty wykonane techniką akwareli. Artystka inspiracje czerpała z baśni i legend Gryfitów („W krainie Gryfitów”, 1976). Dzieło umożliwiło artystce wykonanie postaci z mórz, jezior i rzek Pomorza Zachodniego,  m.in. dąbską syrenę, regalickiego wodnika,  rusałki z Nowogardna, syrenę z Trzęsacza i in.

Sonia Ginelli swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w koszalińskim Zespole Szkół Plastycznych. Ukończyła grafikę projektową - początkowo w Wyższej Szkole Sztuk Użytkowych, a następnie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Dziś zawodowo związana jest z kulturą, bowiem pracuje w Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim. Pragnie także ilustrować książki, również te wielowymiarowe. Prezentowana wystawa, która zawiera także dzieła 3D, z pewnością pomoże artystce to marzenie zrealizować.

Wystawę będzie można podziwiać do końca czerwca.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 12 czerwca 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie poświęcone problematyce utworu Bernarda Werbera pt. „Imperium mrówek”. Ta książka to zaledwie tom pierwszy mrówczej trylogii.

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek