Biblioteka Publiczna w Kaliszu

'Morskie opowieści' Sonii Ginelli

W dn. 14 czerwca 2014 r. w Galerii Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy plastycznej Sonii Ginelli „Morskie opowieści”.

Wystawa zawiera eksponaty wykonane techniką akwareli. Artystka inspiracje czerpała z baśni i legend Gryfitów („W krainie Gryfitów”, 1976). Dzieło umożliwiło artystce wykonanie postaci z mórz, jezior i rzek Pomorza Zachodniego,  m.in. dąbską syrenę, regalickiego wodnika,  rusałki z Nowogardna, syrenę z Trzęsacza i in.

Sonia Ginelli swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w koszalińskim Zespole Szkół Plastycznych. Ukończyła grafikę projektową - początkowo w Wyższej Szkole Sztuk Użytkowych, a następnie w Akademii Sztuki w Szczecinie. Dziś zawodowo związana jest z kulturą, bowiem pracuje w Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim. Pragnie także ilustrować książki, również te wielowymiarowe. Prezentowana wystawa, która zawiera także dzieła 3D, z pewnością pomoże artystce to marzenie zrealizować.

Wystawę będzie można podziwiać do końca czerwca.

Pozostałe wydarzenia

W ciepły, letni dzień (22.05.2023 r.), bibliotekę odwiedziła grupa dzieci „Pinokio” z Przedszkola „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim. Zajęcia inspirowane były nieodległym w czasie Dniem Matki. I taki też utwór (A. Browne: „Moja mama”. Wydaw. „Dwie siostry”, 2016) wybraliśmy na to spotkanie.   

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek