Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wystawa z okazji X-lecia Jarmarku Nad Jeziorem Ogórkowym

W Galerii w Pałacu Wedlów na przełomie lipca/sierpnia można było obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 10-lecia Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym. Na wystawie prezentowane były fotografie nawiązujące do ostatniej dekady „ogórkowego” święta.

Wystawa przypominała historię imprezy i pokazuje jak zmieniała się ona z roku na rok. Wystawa uzupełniona była o stare zdjęcia z przetwórni owocowo-warzywnej jaka istniała w Kaliszu Pomorskim w połowie ubiegłego wieku.

Pozostałe wydarzenia

W Dzień Matki, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” specjalnie dla czytelników Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, przygotowało spektakl  wg scenariusza Lucy von Schickedantz. To wyjątkowe w swej formie i treści przedstawienie można było obejrzeć na platformie YouTube jedynie w dniu realizacji. Spektakl „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” jest swoistym wspomnieniem trzech wyjątkowych, wyzwolonych, walczących ze stereotypami, kobiet: Marleny Dietrich, Hanny Ordonówny i Coco Channel. Kobiet, które pozostawiły swój odcisk w historii swojego kraju.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek