Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Wystawa z okazji X-lecia Jarmarku Nad Jeziorem Ogórkowym

W Galerii w Pałacu Wedlów na przełomie lipca/sierpnia można było obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 10-lecia Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym. Na wystawie prezentowane były fotografie nawiązujące do ostatniej dekady „ogórkowego” święta.

Wystawa przypominała historię imprezy i pokazuje jak zmieniała się ona z roku na rok. Wystawa uzupełniona była o stare zdjęcia z przetwórni owocowo-warzywnej jaka istniała w Kaliszu Pomorskim w połowie ubiegłego wieku.

Pozostałe wydarzenia

W dn. 22. października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą omawianą przez Klubowiczki była powieść Piotra C. pt. "Pokolenie IKEA: kobiety". Powieść stanowi gorzkie, lecz realistyczne, przedstawienie życia ludzi z pokolenia 30+, z wielkich aglomeracji miejskich, którzy próbują między gonitwą w pracy, a depresją i samotnością w domu odnaleźć jakiekolwiek uczucie.

W dniach 16-17.10.2019 r. w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne ze szkoleń komputerowych dla osób dorosłych przeprowadzonych w ramach projektu „e-obywatel. Nowe umiejętności cyfrowe”, który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z Gminą Kalisz Pomorski. Projekt ten dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek