Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Zapraszamy na wernisaż

Już 12 września 2014 o godz. 18.00 w Galerii Pałacu Wedlów odbędzie się wernisaż wystawy Małgorzaty Stąporek pt. "dowolność".  Wystawa jest zbiorem prac wykonanych różnymi technikami. Główną inspiracją artystki są ludzie i otaczający ją świat. Nazwa „dowolność” związana jest z wolnością tworzenia, rozmaitymi tematami, które nie są narzucane. Wolność zostawiona jest również odbiorcom w interpretacji prac. Każda praca to inna historia, inny pomysł, wynika to z ciekawości i chęci poszukiwania przez Małgorzatę Stąporek coraz to nowych dróg. Zapraszamy !!!

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek