Biblioteka Publiczna w Kaliszu

BIBLIO-FEEL / projekt integrujący bibliotekę i społeczność lokalną

Stowarzyszenie Antropologów Kultury „Etnosfera” wraz z Biblioteką Publiczną w Kaliszu Pomorskim rozpoczynają współpracę przy projekcie „Biblio-feel”.

Projekt potrwa od sierpnia do grudnia 2014.

Czytaj więcej...

 

Ideą projektu jest edukacja kulturalna dzieci i dorosłych, skupiająca się wokół biblioteki traktowanej jako miejsce przyjazne i oswojone, a jednocześnie będące przestrzenią, w której można ciekawie spędzić czas. Projekt zakłada dotarcie do różnych grup odbiorców –
w ramach niego zostaną przeprowadzone następujące działania:

diagnoza dotycząca czytelnictwa oraz uczęszczania do biblioteki, międzypokoleniowa gra biblioteczna, cykliczne wieczory opowieści, wyzwania czytelnicze, noc astronomiczna oraz warsztaty dziennikarsko-etnograficzne. Ponadto zostanie zorganizowane święto biblioteki. Projekt wspierać będą wolontariusze upowszechniając zasoby biblioteki poprzez bibliotekę objazdową (comiesięczne objazdy po okolicznych miejscowościach z książkami do wypożyczenia) oraz czytanie osobom chorym, emerytom – w ich własnych domach.

„Biblio-feel” odpowiada na problem niskiego stanu czytelnictwa w Polsce i niskiej frekwencji w korzystaniu z zasobu bibliotek.

 

Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Antropologów Kultury „Etnosfera”

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim

 

Współorganizatorzy:

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim

Fundacja „Droga Wolna”

 

kontakt dla mediów

bibliofeel@gmail.com

www.biblio-feel.blogspot.com

 

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek