Biblioteka Publiczna w Kaliszu

AQuartet. Na długo w naszej pamięci.

W dniu 23 sierpnia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert Kwartetu Smyczkowego AQuartet pt. „W małym kinie”.


AQuartet istnieje od początku 2000 roku. Dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela, grając wespół, tworzą projekty muzyczne, których tematem jest jazz, blues, muzyka musicalowa, pop, muzyka taneczna i in. Inspiracją dla przedstawienia w Kaliszu Pomorskim była muzyka filmowa. Widowni zostały zaprezentowane znane szlagiery, które tworzyły oprawę muzyczną dla filmów: „Skrzypek na dachu”, „Titanic”, „Evita” oraz „Żądło”. Polskiej widowni w pamięć zapadły zwłaszcza utwory z filmów „Vabank”, „Noce i dnie”, Czterej pancerni i pies”, „Alternatywy 4” i in. Polski kontekst muzyczny implikował niebywałą aktywność widowni. Znaczna część zgromadzonej widowni chętnie podjęła nucenie wyśpiewując znane refreny.

 

Niecodzienna atmosfera koncertu urzekała zarówno widownię, jak również przybyłych muzyków. Gromkie brawa na koniec koncertu wołały o bis. By prośbom widowni stało się zadość, muzycy chętnie zagrali ponownie.

 

 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek