Biblioteka Publiczna w Kaliszu

AQuartet. Na długo w naszej pamięci.

W dniu 23 sierpnia 2014 r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert Kwartetu Smyczkowego AQuartet pt. „W małym kinie”.


AQuartet istnieje od początku 2000 roku. Dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela, grając wespół, tworzą projekty muzyczne, których tematem jest jazz, blues, muzyka musicalowa, pop, muzyka taneczna i in. Inspiracją dla przedstawienia w Kaliszu Pomorskim była muzyka filmowa. Widowni zostały zaprezentowane znane szlagiery, które tworzyły oprawę muzyczną dla filmów: „Skrzypek na dachu”, „Titanic”, „Evita” oraz „Żądło”. Polskiej widowni w pamięć zapadły zwłaszcza utwory z filmów „Vabank”, „Noce i dnie”, Czterej pancerni i pies”, „Alternatywy 4” i in. Polski kontekst muzyczny implikował niebywałą aktywność widowni. Znaczna część zgromadzonej widowni chętnie podjęła nucenie wyśpiewując znane refreny.

 

Niecodzienna atmosfera koncertu urzekała zarówno widownię, jak również przybyłych muzyków. Gromkie brawa na koniec koncertu wołały o bis. By prośbom widowni stało się zadość, muzycy chętnie zagrali ponownie.

 

 

 

 

 

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek