Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Tango na harfę i akordeon

Dnia 2 sierpnia 2014 r., zaprosiliśmy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do uczestnictwa w koncercie zdominowanym przez latynoskie rytmy. Dynamika i muzyczna ekspresja granych latynoskich dźwięków harmonizowała ze zmysłowością i nostalgią, tworząc wyjątkowy klimat. Tango i Milonga wypełniło dziedziniec Pałacu Wedlów w letni, sobotni wieczór. Ten ekspresyjny koncert wykonał duet Duo Milonga.

 

Duo Milonga tworzą harfistka, Aneta Janiszewska i akordeonista, Konrad Salwiński.  Koncert urzekał delikatnością muzycznej narracji, mnogością barw płynących z połączenia delikatnego brzmienia harfy i wyrazistego akordeonu, nadając zupełnie nowy kształt muzyce mistrzów.

Już niebawem, bo 23 sierpnia 2014 r., zaprosimy Państwa na kolejny z letnich koncertów. Tym razem na dziedzińcu Pałacu Wedlów zagra kwartet smyczkowy Aquartet "W małym kinie".

 

Pozostałe wydarzenia

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczącego działalności instytucji kultury w trakcie pandemii informujemy, że od poniedziałku (9 listopada) Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim będzie zamknięta dla użytkowników.

 

Wychodząc jednak Państwu naprzeciw informujemy, że nadal możliwe będzie telefoniczne pozyskanie kodów do platformy Legimi i korzystanie z jej cyfrowych zasobów. Rekomendujemy tę formę obcowania z literaturą.

 

Informujemy ponadto, że w dn. 6 - 7.listopada 2020 r. przełamujemy wszystkie limity i dopuszczamy możliwość wypożyczenia aż dwudziestu egzemplarzy jednorazowo.

 

Mając na uwadze zdrowie Państwa i personelu obsługi przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej w bibliotece, dbaniu o dystans podczas procesu wypożyczeń oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Zapewniamy, że kary za nieoddane w terminie książki w czasie zamknięcia biblioteki nie będą naliczane, a terminy zwrotu książek zostaną stosownie wydłużone.

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich! 

 

Śledźcie nasz profil na Facebooku, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek