Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Tango na harfę i akordeon

Dnia 2 sierpnia 2014 r., zaprosiliśmy mieszkańców Kalisza Pomorskiego do uczestnictwa w koncercie zdominowanym przez latynoskie rytmy. Dynamika i muzyczna ekspresja granych latynoskich dźwięków harmonizowała ze zmysłowością i nostalgią, tworząc wyjątkowy klimat. Tango i Milonga wypełniło dziedziniec Pałacu Wedlów w letni, sobotni wieczór. Ten ekspresyjny koncert wykonał duet Duo Milonga.

 

Duo Milonga tworzą harfistka, Aneta Janiszewska i akordeonista, Konrad Salwiński.  Koncert urzekał delikatnością muzycznej narracji, mnogością barw płynących z połączenia delikatnego brzmienia harfy i wyrazistego akordeonu, nadając zupełnie nowy kształt muzyce mistrzów.

Już niebawem, bo 23 sierpnia 2014 r., zaprosimy Państwa na kolejny z letnich koncertów. Tym razem na dziedzińcu Pałacu Wedlów zagra kwartet smyczkowy Aquartet "W małym kinie".

 

Pozostałe wydarzenia

W dn. 21 wrzesnia 2021 r. w galerii pałacowej miał miejsce wernisaż kolorowych inspiracji pomierzynianek. Kolorowe inspiracje to wystawa stworzona przez mieszkanki wioski Pomierzyn, a w szczególności przez panie:
Anetę Banasiak,
Stanisławę Gardzińską,
Krystynę Gliwińską,
Izabelę Wyrzykowską wraz z córeczką Julitką.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek