Biblioteka Publiczna w Kaliszu

Ogniem malowane. Wernisaż wystawy.

W dn. 25. stycznia 2023 r. w galerii Pałacu w Kaliszu Pomorskim miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Ogniem malowane”.

 

„Ogniem malowane” to kolekcja obrazów wypalonych w plastrze drewna lub na sklejce. Autorami prac prezentowanych na wystawie są podopieczni Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy. Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim. Filia w Złocieńcu. Obrazy powstały w ramach terapii zajęciowej pod okiem instruktora i inicjatora niniejszej ekspozycji pana Michała Heppnera.

 

Podczas wernisażu pan Michał Heppner opowiadał w jaki sposób doszło do powstania wystawy. A jest to historia zgoła interesująca, ponieważ w ten sposób ujawniło się zamiłowanie i pasja podopiecznego PDDS OR-K nie tylko do zasobów leśnych, ale także do wykorzystywania ich w rękodziele. Malowanie w plastrze drewna to jednak, jak chcemy nadmienić, nie tylko przyjemna praca, ale także praca wymagająca precyzji i ogromnej cierpliwości.

 

Kolekcja prezentuje zarówno portrety kadry pedagogicznej PDDS. OR-K, panoramy historycznych miast z okolic naszej gminy, a także historyczną infrastrukturę.

 

Wernisaż zaszczycili artyści i podopieczni PDDS OR-K, kierownik PDDS. OR-K pani Joanna Orzepowska, uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką pani Renaty Effenberg-Nawrot i mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski.

 

Pragniemy wyrazić ogromne podziękowania kierownictwu ZSP w Kaliszu Pomorskim za budowanie właściwej postawy i uczestnictwo młodzieży w kulturze.  

Pozostałe wydarzenia

„Człowiek nie rodzi się kameleonem, tylko się nim staje”
D. Levy: Gorące mleko. Str. 154.

 

Biblioteka, dn. 21 lutego 2024 r. Powoli się zbieramy, siadamy do stołu, wyjmujemy lekturę i własne notatki. Będziemy omawiać kolejną książkę w ramach spotkań dyskusyjnego klubu książki. Przez ostatni miesiąc czytałyśmy powieść irlandzkiej powieściopisarki, autorki scenariuszy do sztuk teatralnych, Deborah Levy pt. „Gorące mleko”.

Duma i radość! 
Dnia 13 lutego 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć w kaliskim Pałacu na wernisażu fotografii Pawła Łuczko pod tytułem "Kolory i chwile. Kalisz Pomorski i okolice - subiektywnie obiektywem".

Zachodniopomorskie Forum Kultury Kalisz
Pomorski
Ośrodek
Kultury


Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek